Bohyně v každé ženě

Bohyně v každé ženě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337507/bmid_bohyne-v-kazde-zene-9gL-337507.jpg 4 6 2

Mýty jsou úžasné příběhy a jsou ještě zajímavější, když si uvědomíme, že nám mohou sdělit intimní pravdy o nás i ostatních. Jean Shinoda Bolenová oživuje řecký panteon v našich vnitřních archetypech a aplikuje sílu mýtů na naše osobní životy. Když porozumíme přirozenému postupu od mýtu k archetypu a osobní psychice, a uvědomíme si, že pozitivní dary i negativní tendence jsou rysy jednotlivých bohyní, které v nás sídlí, získáme výjimečný vhled do svého nitra. Některé ženy se více věnují profesnímu životu a úspěchu a jiné cítí naplnění svého poslání jako manželky a matky podle toho, která bohyně je nejvíce ovládá. Bolenová učí ženy, jak by se měly rozhodnout, které rysy bohyní rozvíjet, a které potlačovat, a také, jak využít síly archetypů, aby byly ve svém životě tou správnou hrdinkou.... celý text

Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)
Originální název:

Godesses in Everywoman , 2004


více info...

Přidat komentář

elyonka9643
22.11.2021 3 z 5

Rozhodně přínosná kniha, která mi ukázala trochu jiný pohled na ženské archetypy. Bohužel i přes revizi po 30 letech, tak stále z knihy cítím dobu, ve které byla napsaná. Ne se vším úplně souhlasím. A občas mi popisy jednotlivých Bohyní přijdou dost černobílé a nedotažené. Což mi přijde vzhledem k objemu knihy škoda. Ale jinak docela zajímavé čtení.

Leliel
22.03.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Ačkoliv se sem tam objeví i nějaký ten předsudek autorky (kterého si zjevně není vědoma), rozdělení typů žen podle těchto archetypů může určitě i tak mnohým ženám pomoci přijmout samu sebe se vším všudy (zbavit se pocitů, že není dost ženská když nenaplňuje tradiční představu). Poslední dvě kapitoly jsou ale z celé knihy jednoznačně nejlepší.


Autorovy další knížky

2017  70%Bohyně v každé ženě
2022  87%Nefňukej!

Kniha Bohyně v každé ženě je v

Právě čtených1x
Přečtených10x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce3x
Chystám se číst12x
Chci si koupit4x