Bohuš Záhorský nejen o sobě

Bohuš Záhorský nejen o sobě https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104105/bohus-zahorsky-nejen-o-sobe-104105.jpg 3 7 2

Kniha opěvuje umění velkého českého herce a připomíná nejrůznější divadelní události v průběhu jeho herecké kariéry. Autor vychází z konstatování, že "herec je prý poněkud zvláštní člověk... Na první pohled vypadá zcela normálně jako každý jiný člověk, ale ono tomu tak ve skutečnosti není." Nikoliv. Tak, jako každá skutečná osobnost, je i herec člověkem jedinečným, svérázným, osobitým. Tvůrčí a jedinečná osobnost Bohuše Záhorského je zde popisována především na základě vzpomínek, kritik a dobového tisku.... celý text

honajz
10.03.2018 2 z 5

Hodně slabá knížka. Podkladů bylo evidentně málo, tak je tedy kniha natahována, seč to jde - v úvodu astrologickým rozborem podle data narození (!), přičemž se ani nedozvíme, KDE se pan Záhorský narodil, obecnými řečmi o divadle doby, kdy se Záhorský narodil, dokonce pasážemi z textů divadelních her, a když už konečně by mohly přijít zajímavější pasáže, má autor trochu potřebu se zviditelňovat. Takže moje rada - přečtěte si z knihy jen to, co je kurzívou. Docela to na sebe navazuje, jde o autentické výpovědi pana Záhorského, a i když celkově to nevydá na celou knihu nebo jsou to občas poněkud nesoustředné a povrchní vzpomínky, je to v knize pořád to jediné, co je autentické.

Harry
01.10.2016 3 z 5

Kniha o sympatickém českém herci, rodilém Pražákovi, který sice téměř nikdy nehrál hlavní role a přesto byl na jevišti či ve filmu nepřehlédnutelný. Autor píše o Mistrovi střídmě , bez pompy a v podstatě se o jeho soukromém životě moc nedozvíme, ale je určitě dobře, že byla tato kniha o tomto výborném herci, napsána.