Bohovia prichádzajú

.Vo svojej najnovšej knihe sa autor venuje otázke, ktorou sa ľudstvo zaoberalo už tisícročia: kto boli v skutočnosti bohovia z dávnych mýtov? Ako si možno vysvetliť protirečenia v Biblii? Ako to bolo v skutočnosti so zázrakom vo Fátime? Prečo sa tak neuveriteľne podobajú pagody v Mjanmarsku, bývalej Barme, ma vesmírne rakety?

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36258/bohovia-prichadzaju-36258.jpg 4.2128
Literatura světová, Historie, Záhady

Vydáno: , Remedium

Der Götter-Schock, 1992

Kniha Bohovia prichádzajú

Jack Bauer
29.11.2020

Dänikena jsem měl rád už asi od 10 let, kdy jsem viděl na tehdejší dobu velmi fascinující film Vzpomínky na budoucnost, který ovlivnil můj pohled na žánr sci-fi. Nemám rád sci-fi typu, Star Wars, Star Treek, Duna, třetí nadsvětelnou, hyperskoky apod., ale typu Vesmírná odysea, Setkání s Rámou, Nonstop, Marťan....Škoda že Däniken nepíše také nějaké sci-fi romány na jeho způsob. Myšlenkou této knihy je , že lidstvo by mělo šok z přiznání existence mimozemských bytostí, šok z bohů, padly by veškerá náboženství, lidstvo by propadlo panice, vláda nám něco zatajuje apod. Proč sakra, žijeme v 21.století a myslím, že lidstvo už je připraveni na odtajnění. Chtěl bych se toho dožít.

tomexx
23.09.2020

Vstrebával som ten text s otvorenou pusou... Niektoré konštatovania sú už určite prekonané, ale vzhľadom na rok vydania originálu stále stojí dosť veľa knižného materiálu za hlbšiu analýzu.

alabra
02.12.2019

Jak je vidět, s fakty a informacemi nepracují jen politikové, historici, ale i spisovatelé, zajímavé historky a jejich výklad.

Usire
27.08.2019

Originální myšlení a argumentace. Kniha u které si člověk řekne, že na tom asi sakra něco bude.

Kulhajs
08.07.2019

Četl jsem poprvé jako teenager a možná se jednalo o jednu z prvních knih od Danikena, která se mi dostala do ruky a vzbudila můj zájem o historii, záhady, ufo atd. A i po 24 letech od vydání pro mě byla velice čtivá.

smardice
27.06.2019

Tohoto spisovatele jsem poprvé četla před 40 lety a jeho díla jsem doslova hltala. Tuhle knihu jsem nikdy nečetla, zvolila jsem poslech. Kniha se mi líbila, nejspíš to umocnil i přednes pana Otakara Brouska. Vynikající postřehy, uvádí spoustu reálných pramenů, ze kterých čerpal. Výborný vypravěč, který dovede vtáhnout do děje.

frantisek8863
23.06.2019

Po velmi dlouhé době jsem se opět podíval panu Dänikenovi na zoubek. Od doby, kdy jsem jeho knihy četl poprvé už uběhlo dost vody a dnes se na některé části knihy a informace dívám skepticky a považuji tuto knihu za slabší. Koncept knihy je zajímavý, autor umí zaujmout a místy vede k zamyšlení. V závěru to sklouzlo ke konspiračním teoriím a spekulacím. Bylo zřejmě těžké projít moře pramenů,vybrat bezpočet informací, které použije v knize a které se nehodí. Jak seriozně pracoval s fakty a informacemi je jen otázkou pro svědomí EvD. Víceméně je kniha zajímavá, vede k otázkám a hra na co kdyby, je stále lákavá.

RyonMathrin
20.03.2019

Po čase jsem si opět připomněl Dänikena... I po letech je to stále fajn, ponořit se do těchto knih, i když poselství znám. To poselství je jednoduché, dalo by se shrnout do několika vět. Po světě je nesčetně stop, více nebo méně jasných náznaků, ale hlavně ověřených písemných pramenů a to je na tom to nejzajímavější (zmíním hlavně staroindický svazek Vymaanika-Shaastra, objevený a přeložený až ve 20. století. I jen podle krátkých ukázek je neuvěřitelně podrobný...)
Když se nad tím zamyslíte, stačí dát si dvě a dvě dohromady a je to jasné. Ale stále je to pro mě fascinující a stále vyvstává přehršel otázek. I když mám za to, že Ludvík Souček zkoumal tematiku v širších souvislostech.