Proroctví

První kniha série Bohové Olympu, která volně navazuje na sérii Percy Jackson. Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113727/big_proroctvi-FZI-113727.jpg 4.5983

Bohové Olympu 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Heroes of Olympus: The Lost Hero, 2010

Kniha Proroctví

Ailee

Ten mix "moderna" a starých bájí Řecka a ano, teď i Říma, to se snad ani za spoiler považovat nedá, je unikátní, komediální a autorův styl je prostě jedinečný. K Riordanovým knihám nemůžete přistupovat vážně. Není to akční napínavá fantasy, je to spíš takové groteska, která se tváří jako akční napínavá fantasy. A skvěle to funguje. Hlavně když potřebujete "voraz".:-)

lukaskmn1

Naprosto geniální.

Akléda_

Riordan je prostě boží, bohužel musím říct, že oproti Percymu jsem byla lehce zaražená. Stále je to skvělé, jen mě překvapilo, že se to četlo mnohem pomaleji, celé to bylo o dost pomalejší, zvraty nebyly v takové míře a možná by to mohlo být i trochu kratší. Bavily mě ale nové postavy, to, jak jsme je postupně poznávali a díky nim objevovali příběh. Měla jsem v nich i po polovině knihy dost zmatek, ale pak už to bylo dobré. Konec mě překvapil, líbí se mi, jak autor vše propojuje a vůbec si nedokážu představit jak dlouho musel procházet různé materiály. Moc jsem si to užila, ale na Percyho to nemá.

zirafinec

Kniha byla skvělá. Četla jsem ji později, než Apollónův pád, takže mi i hodně vysvětlila.

Feliska764

(+ SPOILER) Prostě jsem si nemohla pomoct, a musela jsem se pustit i do téhle série. Ale tohle je můj nejmíň oblíbený díl. Nemůžu se rozhodnout, která postava mi vadí víc, jestli protivná Piper se svými indiánskými legendami a snahou nebýt krásná, ale na druhou stranu získat Jasona, otravný Leo, co strašně chce zapadnout, ale vlastně má radši stroje, nebo nudně dokonalý Jason, který sice neví, kdo je, ale všechno dělá víceméně správně.
Chybí mi Percy a je mi líto Annabeth.

Klárka30
22.12.2021

Bohové Olympu za mě super série, první díl jsem si koupila náhodou ani jsem nevěděla, že existuje. Mohu jen doporučit těm co mají radí fantasy úplně nejlepší volba

Luigi1
29.06.2021

Nádherné čtení,jsem potěšen,že Bohové Olympu jsou opět na výsluní.Doporučuji.

Beltrix
28.04.2021

Po předchozí sérii jsem se dost těšila, ale přišlo zklamání. Zatímco s Percym jsme objevovali jeho schopnosti a nový svět, tady ten svět už známe, tak to chtěl autor urychlit a dal nám hned tři nové hrdiny, kteří závratnou rychlostí objevují své schopnosti a ačkoliv dva z nich nikdy předtím nebojovali a nemají výcvik se zbraněmi, tak například Piper už třetí den poté, co se dozvěděla, že je polokrevná, úspěšně zabíjí šestiruké obry dýkou, s kterou nemá absolutně žádné zkušenosti. A takhle to působí naprosto celou knihu, všechno uspěchané a vyhnané na maximum. Postavy nejsou úplně špatné, ale Jason a Piper jsou nudní, Leo je občas vtipný, ale hlavně otravný.