Proroctví

První kniha série Bohové Olympu, která volně navazuje na sérii Percy Jackson. Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113727/bohove-olympu-proroctvi-113727.jpg 4.6719

Bohové Olympu (1.)

Heroes of Olympus: The Lost Hero (2010)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Jostik_21

Knížce bych dala, jen 3,5 hvězdičky. Opravdu mě skoro vůbec do půlky knihy nebavila. Trochu mě to zklamalo, protože co si budeme říkat, Rick má na víc. V té knížce ze začátku něco chybělo. Nějaká akce. Do půlky knihy, mě přišlo, že nebyla žádná pořádná akce, aby to bylo zajímavější. Ale od půlky knihy, to bylo super. Sama akce. Líbilo se mi, že Ledová královna, která jsem myslela, že tam je jen tak, nakonec byla velmi důležitá.

DracoMalfoy

Líbilo se mi to moc, 4.5.*

NikolettaHole

Čte se to příjemně, ale Percy to není :)

Evisis

Vzhledem k tomu, že série Percyho Jacksona mě opravdu bavila jsem opravdu ráda za tuto sérii a pohled jiných očí na prostředí Tábora. Velmi čtivá kniha, která mě velmi potěšila. :)

Eillen

Stejně jako původní série, i tato mě chytla hned od prvních stran. Líbilo se mi střídaní vyprávění pohledem tří postav - bylo to takové milé oživení mít možnost nahlédnout do mysli nejen Jasonovi, ale i Piper a Leovi. Doufám, že se tenhle styl zachová i v dalších knihách.
Plusové body u mě autor získává za vysvětlení antipatií Hery vůči dětem ostatních bohů. Až je mi jí líto, že je tak věrná, že nikdy nebude mít žádného lidského potomka...

juni
12.11.2017

Na tuhle knihu měli u mě ve třídě tolik referátů, že jsem si nakonec řekla, že si ji přečtu a vůbec jsem nebyla zklamaná. Líbilo se mi střídání postav, které popisovali děj ze tří úhlů. Hned jsem si zamilovala Jasona a Piper. Později dokonce i Lea, který se mi ze začátku moc nezamlouval. Těším se na pokračování.

Lefíček
27.08.2017

Trochu jsem se bála,jestli si oblíbím nové hrdiny, ale byla to zbytečná starost, ani mi nevadilo střídání tří vypravěčů, zhltla jsem to jedním dechem.Už se těším na další díly!

Lexa123
29.07.2017

Přečetla jsem celou sérii percyho Jacksona a teď pokračují v no další sérii. Upřímně mě Řím moc nebere ale tady je to tak dobře vyobrazené že mě to i baví.

ArwenEvenstar
18.07.2017

Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst. Musela jsem si zvyknout, že příběh je vyprávěn střídavě třemi úplně novými hrdiny. Percy v knize sice úplně chyběl, ale jeho přátelé i nadéle do děje (sice v omezené míře) zasahovali. Po překonání prvních cca padesáti stránek se mi kniha začala zamlouvat. A těším se na další díl série.

Adele02
10.07.2017

*fangirl výkřik, fakt obrovský fangirl výkřik*
A já nad tím bádala... možná jsem si na Riordanův styl prostě zvykla. Kdy je to naposledy, co jsem se nad knihou smála tak nahlas, že se po mně lidi ve vlaku otáčeli? Jestli mají být další díly delší a stejně nabité, bránit se nebudu :D Neváhám s maximálním hodnocením ♥

Smardik17
19.05.2017

Paráda, jen doufám, že ten kluk ve fialovém tričku, který tak Kyklopům z Detroidu nebyl Percy! Výborný nápad propojit Řeky s Římany.

SarahRoyalAss
02.05.2017

Trochu jsem se bála jak se vžiji do nových postav a jak se to bude číst, bála jsem se zbytečně. Kniha se četla krásně a rychle. Nové postavy jsem si zamilovala, ale stále mi chybí Percy. Snad se ho brzy dočkám. :)
Místy mi vadilo, jak se začínají míchat Řečtí a Římští bohové, ale zajímavé to rozhodně je. Z nových hrdinů jsem si nejvíce oblíbila Lea a věřím, že se můžu těšit od něj novým překvapením. :)

Ketesh
20.04.2017

Rickovy knihy jsou zkrátka báječné. Oddechové, ale takovým zajímavým způsobem. Člověk při nic neuvěřitelně zrelaxuje, ale zároveň mu jede hlava na plné obrátky. Je neuvěřitelné, jak vše dokáže skloubit.

Dost mi chyběl Percy, ale po nějaké době jsem si zvykla na Jasona a ujížděla jsem na každém slově :-) Jason a ostatní hrdinové mi skvěle padli do noty, ale jsem už taková, že si je zkrátka podle jmen motám, lepší je si je pamatovat podle toho, čí jsou to děti :-D Jak to máte vy? Taky se v těch jménech ztrácíte?

Veverka43
29.01.2017

Super líbilo se mi ale Percy Jackson je nej

svobonís
04.01.2017

Překvapilo mě, že Rick Riordan změnil styl psaní. V minulé sérii ( Percy Jackson) to psal, jako by to vyprávěl právě Percy Jackson, ale v téhle sérii to popisuje nějaká třetí osoba. Trošku mě to zklamalo, protože mám radši, když to vypráví hlavní postava té knížky, ale na druhou stranu se mi kniha moc líbila, líbilo se mi, jak se vyvinul děj té knihy a přijde mi to napínavější, i když mi v prvním díle chyběl Percy Jackson a taky Annabeth.

Deni136
02.11.2016

Toto pokračování se mi hrozně líbilo. Celou knihu jsem čekala, kdy se objeví Percy, ale jemu se asi úplně nechtělo. Nové postavy jsem si moc oblíbila, nejradši ale mám Lea, kterého jsem si zamilovávala i během dalších dílů. Je to takový vtipálek a u každé kapitoly s ním, jsem se pokaždé alespoň jednou upřímně zasmála. Musím uznat, že jsem z pokračování byla úplně nadšená, ale lehce jsem váhala, než jsem se dala do čtení. Co kdyby to nebylo ono? Naštěstí to ono bylo a já jsem knihu zhltla jedním dechem!

markett24
24.08.2016

Super kniha.

vakuov
11.08.2016

kniha co zaujme od začátku

helusa2
05.08.2016

Z počátku jsem (nevím proč) měla problém se do příběhu dostat. Humor tam byl, napětí taky, nové informace, propojení... ale prostě mě to nepohltilo tak, jako když jsem četla Percyho Jacksona. Ke konci knihy jsem se chytla, bylo to fajn, budu číst dál, ale "nehořím" tak, jak jsem čekala. Ale možná je to jen mým současným rozpoložením, knihu nehaním :-) Už mám nachystán další díl :-)

Áňa 998
27.04.2016

Super čtení! Kniha je čtivá a zábavná. Celkově se mi líbila víc než PJ :)

Fantasy01
25.04.2016

Skvělé, skvělé. Můj názor je takový že od Percyho (skvělé knihy) se autor pořád a pořád zlepšuje tolik originálních nápadů a skvělé rozmístění míst určené pro děj v danou chvíli vážně skvělé, jistě jsou tam některé chybky, ale zase, to má každá kniha. Vážně klobouk dolů, těším se na další díly.

Baubouka
24.04.2016

Krásné pokračování na Percyho Jacksona... Všechno do sebe krásně zapadá a před vámi se otevírají tajemství, která zůstala uzavřená v Percym Jacksonovi!!! Nejřív mi pěkně vadilo, že nevím co je s Percym, ale Jason a spol jsou naprosto skvělíí.

ElisR1
09.04.2016

Naprosto skvělá kniha, ještě mnohem lepší, než samotný Percy.

Terča.K
26.03.2016

Opravu velmi povedené pokračování série Percy Jackson. Ze začátku mi tedy docela vadilo, že nevím, co se děje s Percym, ale události se tak rozjely, že sem neměla čas nad tím uvažovat. Všechny nové postavy mi jsou velmi sympatické a fakt mě moc zajímá, jak to bude pokračovat dál.

P-man
25.03.2016

Docela hezká kniha, kde se rozhodně neustále něco děje. Já si ovšem nemohu pomoct - mě to připadá jako Percy Jackson až na ty římské bohy. Abych pravdu řekl, nijak zvlášť mě nenadchlo. Jinak jsem moc rád, že se tam vyskytl Héfaistův polobůh, stejně tak i Afroditina dcera je fajn změna. Ještě jenom připomínka, že už Riordan neklade takový důraz na různé rozdíly polobohů, tz. jejich rodičů. 7/10

P-man
25.03.2016

Docela hezká kniha, kde se rozhodně neustále něco děje. Já si ovšem nemohu pomoct - mě to připadá jako Percy Jackson až na ty římské bohy. Abych pravdu řekl, nijak zvlášť mě nenadchlo. Jinak jsem moc rád, že se tam vyskytl Héfaistův polobůh, stejně tak i Afroditina dcera je fajn změna. Ještě jenom připomínka, že už Riordan neklade takový důraz na různé rozdíli polobohů, tz. jejich rodičů. 7/10

Iria
14.03.2016

Kniha byla docela dobrá napětí v ní rozhodně nechybělo ale Jasona jsem si nijak zvlášť neoblíbila na druhou stranu Leo mi to docela vynahradil ale pořád mi tam něco chybělo....
Doufám že další díl bude lepší

Minde123
12.03.2016

Naprosto úžasné volné pokračovaní série Percyho Jacksona. Myslím, že narozdíl od jiných autorů Rick Riordan nic nekazí tím, že napsal 10 knih ze stejného vymyšleného světa. Hrozně mi chyběl Percy, ale co se dá dělat :)

krejkla
24.02.2016

Sice podruhé ale pořád stejně napínavé! :-)

Baubouka
29.01.2016