Proroctví

První kniha série Bohové Olympu, která volně navazuje na sérii Percy Jackson. Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113727/proroctvi-FZI-113727.jpg 4.5912

Bohové Olympu 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Heroes of Olympus: The Lost Hero, 2010

Kniha Proroctví

Beltrix

Po předchozí sérii jsem se dost těšila, ale přišlo zklamání. Zatímco s Percym jsme objevovali jeho schopnosti a nový svět, tady ten svět už známe, tak to chtěl autor urychlit a dal nám hned tři nové hrdiny, kteří závratnou rychlostí objevují své schopnosti a ačkoliv dva z nich nikdy předtím nebojovali a nemají výcvik se zbraněmi, tak například Piper už třetí den poté, co se dozvěděla, že je polokrevná, úspěšně zabíjí šestiruké obry dýkou, s kterou nemá absolutně žádné zkušenosti. A takhle to působí naprosto celou knihu, všechno uspěchané a vyhnané na maximum. Postavy nejsou úplně špatné, ale Jason a Piper jsou nudní, Leo je občas vtipný, ale hlavně otravný.

Lucka20

Po tom, co jsem přečetla sérii Percy Jackson, tak jsem věděla, že musím mít i další série. Musím říct, že chyba to rozhodně nebyla. Stále je to napínavé, velmi čtivé, i když možná určeno spíše mladším čtenářům, já v 26 letech to hltám jedním dechem. Sice ze začátku jsem si musela chvíli zvykat na nové postavy, ale tím, jak je to propojeno tím Percyho zmizením, tak je to dokonalé. Postupně člověku všechno dochází ještě dříve než se to třeba dočte. Opravdu další povedená kniha. Nemůžu se dočkat až dočtu celou sérii.

DK197
01.12.2020

E-KNIHA: Ačkoli jsem si říkala, že po přečtení série o Percym si dám od autora na chvíli pokoj, zvědavost byla silnější. A musím říct jedno - tři nové ústřední postavy této knihy jsou skvělé. Zamilujete se do nich téměř okamžitě, že vlastně nepřemýšlíte, zda vám původní hrdina chybí. Moc hezký příběh, fajn příhody. I proto mě mrzí, že musím hvězdičku strhnout, abych byla spravedlivá. Než se to alespoň částečně vysvětlilo, trochu mě znejistělo míchání řeckých bohů s římskými, k tomu mluvící zvířata a indiánské pověry. Jako by z toho autor začínal dělat guláš (Vzhledem k ději v dalším díle bych ale přivřela oko - ten guláš bude, zdá se, ještě větší a doufejme účelný.) Co ale odpustit nemůžu je to, že mě řešení některých záhad a zápletek napadlo dřív, než s tím přišel autor. Ta předvídatelnost mě hodně zamrzela. Jinak dobré čtení jako vždycky.

hana4834
01.12.2020

Moc jsem se těšila na pokračování Perciho ale tato série je jiná než Perci možná o něco ho

Patro
17.11.2020

Za mě jsou Bohové Olympu ještě lepší série než Percy Jackson. Připadá mi napsaná pro starší děti/mládež, zatímco Percy Jackson je ryze dětský. V tomhle díle mi samozřejmě (jako asi všem) chyběl Percy a jeho humor, myslím ale, že Leo, Piper i Jason jsou skvělé postavy samy za sebe.

StarPopcorn
21.10.2020

(+ SPOILER) Nejlepší postava v tomto díle je Leo.
Jason je taky fajn
Ale Piper…neskutečně otravná postava - např. „Měla bych jim to říct“. A zrovna v tu chvíli se něco stane - vyřeší se to a jeden z hrdinů se zeptá, co že to chtěla Piper říci. Její odpověď - „Nechme to na jindy“
Jinak toto dílo hodnotím velice kladně. Musel jsem číst dál, protože jsem chtěl vědět, kdy už konečně hlavní hrdinové poznají, že existují i Římští polokrevní. Ale chyběl mi Percy a jeho humor :(

Tritvaetna
11.10.2020

(+ SPOILER) !!Obsahuje spoilery!!

Chvíli jsem si nebyla jistá, jestli mám sahat po druhé sérii, protože první byla naprosto fantastická a protože jsem se bála ‘špatné druhé série’ po vzoru špatných druhých dílů, ale kamarádka mě nakonec přesvědčila - a budu jí muset poděkovat. I když mi trochu chyběl Percyho humor (tomu se prostě nevyrovná nic), Jason se mi zdál takový vyspělejší a sebevědomější, ale prostě ne tak zábavný jako Percy. Kdo mě nebral byl Leo - celou dobu se mi zdál takový nějaký ukňouraný, jakože ‘jsem jediné oheň ovládající Héfaistovo dítě za kdovíjak dlouhou dobu, ale jsem úplně zoufalej, protože moji kámoši spolu chodí’. Piper byla v pohodě, nejlepší byla ta scéna kde zjistila, že s Jasonem vlastně nechodila. To bych teda zažít nechtěla.

kedlis
04.09.2020

(+ SPOILER) První díl druhé série Ricka Riordana nám představuje 3 nové polobohy: Piper, Jasona a Lea. Četlo se to stejně snadno jako Percy, ale je tu víc věcí které mě štvaly.
Všichni tři polobozi jsou něčím výjimeční - Piper má čaromluvu, Leo ovládá oheň, Jason je syn řecké verze Dia a zkrátka ten 'nejlepší'. Navíc 2 z nich jsou "vyvolenci" Héry, bohyně která nesnáší polobohy? Jason nezemřel když spatřil pravou podobu boha, i když je na to upozorňováno v Percym x krát? No nevím. Nějak mi připadalo, že jsou všichni tři až moc skvělý v boji na to, že s tím nemají ani jeden zkušenost (kromě Jasona který si nic nepamatuje). Piper "není jako ostatní holky" a už vůbec ne jako děti Afrodity!!
Leo mi byl nejsympatičtější a soucítila jsem s ním nejvíc.
Každopádně ve druhém díle má být Percy a to si rozhodně nenechám ujít.