Hříšní světci

Hříšní světci https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426987/bmid_hrisni-svetci-wxZ-426987.jpg 4 203 64

Bohové a netvoři série

1. díl

Naďa žije v klášteře skrytém vysoko v horách a její život je vlastně k uzoufání nudný... nebýt toho, že v její zemi zrovna zuří válka a ona je zřejmě jediná, kdo může zvrátit její průběh a zachránit svou zem. Naďa je totiž nadaná zvláštní mocí – dokáže hovořit s bohy a oni plní její přání. Jednoho dne však na klášter zaútočí nepřátelský oddíl a Nadin život se od základů změní. Je nucena opustit svůj domov a své přátele a spojit síly s těmi, o nichž by ještě před pár dny přísahala, že je při prvním setkání zabije. Temná gotická fantasy přináší příběh dívky, netvora s temným tajemstvím a prince, jehož život se ocitne v ohrožení kvůli nekalým dvorním intrikám.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Wicked Saints , 2019

Nina291
03.09.2020 3 z 5

Noooo tak že bych byla z knížky úplně nadšená, tak to ne. Po pravdě mě to začalo bavit až od strany 360, což je prakticky konec. Zkusím další díl (pokud bude).

Artinka
23.08.2020 4 z 5

"Údělem oceli je projít žárem bitvy."

Originální nápad na YA fantasy, vynikající nad ostatními pojetím magie, božstva i zasazením do Slovanských zemí. Ač mám výhrady k poněkud plochým charakterům i vztahům mezi nimi, závěr knihy byl i v tomto směru strhující a já věřím, že nedostatky budou dohnány v dalších dílech. Vyzdvihnout musím polemiku o bozích a svatých, o tom, jak je slepě posloucháme, aniž bychom si položili otázku, co jsou vlastně zač a jaké s námi mají záměry...

barbb8k
23.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla dokonalost.
Na začátku se to sice muselo rozjet, ale po nějakých třiceti stranách to začalo být boží!

Strašně moc se mi líbil ten velmi originální nápad, protože myslím, že jsem ještě nikdy neviděla něco podobného.

Hlavní hrdinka mi ze začátku nebyla úplně sympatická, ale časem se to zlepšilo a začala jsem ji mít opravdu ráda.
Malachiáše jsem si také zamilovala, protože je to úžasná postava.

Romantická linka byla také dokonalá. Knihu jsem četla v rámci štafety, takže bylo zvláštní a hezké vidět, jak já jsem dávala dohromady dvě postavy a někdo přede mnou strašně nadával, když ti dva byli spolu.

Za konec budu vraždit.
Nemohla jsem uvěřit, že se to doopravdy stalo. Nesnáším tu poslavu, která tu knihu zkazila.

Ještě hodinu po dočtení mám husí kůži.

Atekram
06.07.2020 3 z 5

Moje hodnocení je trochu rozporuplné. Na jedné straně musím pochválit výborný námět knihy. Další věc, co mě hodně bavila je fungování různých druhů magie - krevní s pomocí zaříkacích knih vs. "božská". Komunikace s bohy a náboženská témata jsou skvělý nápad. A hlavně chválím konec, který se mi hodně líbil a jsem díky němu připravená investovat do dalšího dílu.
Bohužel jsou tu i další dojmy a s nimi možné SPOILERY.
Nejprve je třeba říct, že kniha slibuje trochu něco jiného než nakonec dostaneme. Předchází ji pověst krvavé gotické fantasy se slovanským nádechem a s rozervanými rozbitými hrdiny. Krve je tady hodně, ale často samoúčelně. Není tu gotika, středověká ani lovecraftovská (což byl asi ten záměr), pokud nepočítáte jednu katedrálu. Slovanská jsou pouze jména, atmosféra ne. A co se týká postav, ty jsou bohužel největší slabinou celého díla. Všechny jsou hrozně stereotypní, ploché a žádná neudělá nic moc nečekaného nebo šokujícího (možná vyjma jedné postavy v závěru knihy), ani nemá tak zkažený charakter, jak bylo v plánu. Vyhlášený alkoholik se opije celkem dvakrát, vládci zvráceného kultu mágů je asi 18 a chová se jako zamilovaný puberťák, "v podstatě jeptišku" život strávený v klášteře prakticky vůbec nepoznamenal atd. Velký problém mám s motivacemi a chováním postav v průběhu knihy, které je přímo v rozporu se závěrem. Skoro to vypadá jako by ten a zbytek knihy byly dvě různé povídky. A myslím, že jsem i odhalila proč. Autorka nás chce co nejvíc šokovat závěrečným plot twistem, a tak prostě rovnou mlží a charakter a chování postav průběžně mění, abysme si to náhodou nedomysleli už před koncem. (Ale ti co mají něco načteno a nahráno v tomto žánru to stejně vytuší.) Některé věci jsem díky tomu moc nepochopila a jiné nedávají vůbec smysl.
ALE! Je to autorky první kniha a nápad je super. Ke konci je to jako by se vypsala a stvoří tu 3 velice zajímavé postavičky. Vlastně kniha by klidně tou poslední čtvrtinou mohla začínat! Hrozně moc doufám, že mi v druhém díle spadne brada a všechen ten poteciál, který to má, se změní v něco kulervoucího. Byla by to velká škoda, kdyby ne.

Kat9
30.06.2020 4 z 5

Skutečně mě to chytlo bohužel až po dvousté straně, teď jsem docela zvědavá na pokračování.

Snehurka01
20.06.2020 2 z 5

Asi největší chyba této knihy je její označení: "Gotická fantasy." Gotiky tam není ani trochu, alespoň já jsem ji tam nenašla. Ráda bych řekla, že je to dokonalá kniha, ale bohužel... Kdyby se mě někdo zeptal, jak bych poslala děj této knihy, tak bych odpověděla, že žádný. Protože opravdu se tam celou dobu nic neděje. Navíc autorka nesmyslně mlží, takže víc jak polovinu nechápete, oč vlastně jde. Hrdinové jsou pořád na nějakém místě, ale stále vedou hovory o náboženství, nebo řeší vztah k sobě. Ale to by nevadilo, kdyby se opravdu mimo toho ještě něco dělo. Jediná postava, která se mi líbila, byl Serafín - jen škoda, že nezůstal stejný jako na začátku. Hrdinka je stejná jako hrdinky v X dalších YA knihách. Celkem dobrý byl konec, ale zase to spadlo do provařeného klišé, dle mého. Neříkám, že je kniha odpad, to určitě není, ale prostě je to pořád dokolečka. Zlo proti dobru, láska mezi nepřáteli... atd. Asi mi už tenhle žánr nemá co říct.

karinga
10.06.2020 4 z 5

Hříšní světci jsou autorčinou prvotinou a já věřím, že jak bude série pokračovat, bude se její styl vybrušovat. Je tomu tak většinou.
Především oceňuji originální nápad náboženské rozdílnosti - magie krve proti magii bohů. Nečisté proti zdánlivě čistému. Autorka nás s tím vším seznamovala postupně a moc se mi to líbilo.
Bavila mě i postava svatodějky a temnotou obestřeného chlapce, jen ten princ mě nechával chladnou. Asi mám slabost pro zlý kluky ;-).

LilianaFalcon
27.05.2020 3 z 5

Další YA, které mě nijak zvlášť neoslovilo. I když postavy byly zajímavé, tak po milionté zápletka - zlý král a hodný princ s pověstí zloducha, mě zklamala.

Marry123
22.05.2020 4 z 5

Hříšní světci mě bavili a to moc... Nejdřív mě teda vystrašily všechny ty jména, ale dalo se na to rychle zvyknout... :) Ze začátku jsem zbožňovala Naďiny části (i když mě pak vytáčela se svým obviňováním že ji někdo lže, bylo toho až moc plus sama toho měla dost), potom všechno i kolem Malachiáše a Serafín se mi strašně protivil... Vypadal jako klasický arogantní princátko s velkou mocí, tak proč by si nemohl dovolit to co si dovoloval, plus alkoholik... :D No a nakonec jak se pak všechno hezky promíchalo, objasnilo a pekelně podělalo... :/ Ten konec mě mrzí a teda jsem zvědavá jak z to vybruslí... Kdy že bude druhý díl prosím?

Kasana
29.04.2020 odpad!

Já rozumím tomu, že jsem jedna z těch, co si i v těch mých nejoblíbenějších knížkách najde chyby, ale i tak je dokážu ohodnotit se slušným skórem.
Ale tohle ... to je děs.
Zaujala mě strašně anotace: "gotická fantasy". Tohle jsou dost nebezpečný slova pro někoho, kdo studuje historii, takže mám v hlavě zažitou gotiku nejenom jako umělecký styl, ale dokážu i mluvit o myšlení, filosofii a politice takové doby. Nic gotického tam není. Ale dobře, je to fantasy, tak bych tomu mohla něco málo odpustit (s velmi těžkým srdcem ale může jít pouze o tah nakladatele, jak přilákat více lidí).
Dobře, teď ta zajímavější část: proč je to celkově strašný.
Z mnoha důvodů, nejvíce mě naštval styl vyprávění, protože pokud autorka úmyslně zamlží nějaké informace, tak to dost kazí požitek. Ja nevím jak ona, ale já si čtu fantasy/YA/horory atd. prostě proto, abych se uvolnila a ne, abych zapojovala mozek a v duchu si dělala myšlenkovou mapu o tom, co se tam děje. Naďa se nechová jako někdo, kdo byl celý život vychován v klášteře nebo jako někdo, koho neustále sledují bohové, ale jako obyčejná holka s hormonama. Její logika mi tam nesedí, ale to je možná jenom proto, že autorka ji špatně popsala. Že je na útěku? To je jedno, tenhle chlap je kus a tak do něho jdu. Budiž. Stejně jsem měla daleko raději ty scény se Serafínem, i když ani on není o moc lepší. Na konci příběhu, kde je souboj mezi dobrem a zlem je mi už úplně jedno, kdo to vyhraje, hlavně, ať je to už za mnou.
Další věc je ten samotný příběh. Přiznám se, dávám bod za to, že jsem úplně neodhadla ten postup. A proč? Protože děj vás vede nějakým směrem a rázem, bez vysvětlení, od něho opustí a jde jinam. To mě fakt štvalo a já se pak doslova nutila to dočíst. Zpětně se mi spíše zdá, že někdo si roztříhal některé děje jiných knih a slepoval je dohromady. Je tu útěk před děsivým princem, něco ve stylu selekce, domlouvá se vražda ... a to vše obalené nesmyslným proroctvím. Já vím, že to, co tu píšu zní divně ... ale, tak je ta kniha sepsána. Já si nedělám srandu.
Jako, ani nevím, o čem to mělo být. Pokud romance, tak sorry, je celá tuna lepších knih i v žánru YA fantasy. Tak ten svět? No, nepochopila jsem skoro nic z toho. Tak postavy? Ne, nedokážu říct jedinou vlastnost, která by je nijak výrazně popisuje. Vždyť já ani nevím, co se jim líbí nebo co nesnáší. Kdyby tam bylo aspoň něco. Ale tady je jasně vidět, že je to prvotina.
Nápad je přitom výborný, proto mě taky lákal si to přečíst. To zpracování ... ne, a to jsem FAKT velký milovník YA žánru. Asi by to potěšilo někoho, kdo s YA nebo s fantasy nemá tolik zkušeností, nebo teprve začíná pořádně číst, jinak nevím. Dost mě zklamala.

UPDATE: Takže, po roce jsem se rozhodla dodat pár informací co mě napadly. Za tu dobu se nic nezměnilo, pořád mám ty stejné pocity. Kniha je děsná, nemá hlavu ani patu, postavy jsou o ničem a totálně zabila všechno, co aspoň trochu znělo dobře.
Ale aspoň jsem si myslela, že autorka nemusí být hrozná osoba. Reálně, ne každý má úplně vlohy na psaní. A pokud se vám líbí ruská tématika, zkuste třeba Grišu, je to hodně podobné (někdo na internetu to popisuje jako fanfikci na Alinu a Temnyje) a i když si nemyslím, že je to něco extra, je to o dost lepší, než toto.
Co chci ale sem hodit je pro ty lidi, co sledují hodně autory na internetu. Podívejte, nejsem taková, abych odsuzovala hned všechny za nějaký názor. Ano, mohu nesouhlasit s jejich názory, a dokud nejsou radikální, nebudu se k nim nijak vyjadřovat. Protože, co já vím? Jejich prostředí výchovy nebo zkušenosti mohou být dost dobrým důvodem k takovým názorem. Ale za mě šikana jiných autorů, rasismus a antisemitismus v knize (údajně, nevím další díly rozhodně číst nebudu) je fakt přes čáru. Nadávat někomu za to, že jeho kniha s podobným tématem má vyjít ve stejném týdnu jako její, je strašně dětinské. Zvlášť když Emily ani neukázala (teď, kdy to píšu) nějakou lítost. Ani se neomluvila. A to má být vzorem pro mladší čtenáře. Takže, jo, díky, že si to přečtete, potřebovala jsem se někde vypsat.

foxi_ii
27.04.2020 4 z 5

Kaljazin a Tranavie: dvě země a dva odlišně smýšlející národy žijící v jednom světě. Zde žije dívka, ukrytá v klášteře se schopností mluvit s bohy.
Každým dnem jsou blíž a blíž nepřátelé s princem v čele, lačnící po její krvi... doslova!
Zní to jako pohádka, že? V tomto případě, ale pěkně krvavá.

Do příběhu jsem se ponořila s rezervou, kvůli nálepce young adult a ano pocítila jsem tam jisté prvky, kterým jsem se musela někdy smát a někdy právě naopak, ale panejo, mě se to líbilo a to dost. Dost u mě znamená to, že už chci další díl! Ano, budou celkem tři a ať už to je!
Fantasy se mi v knižní podobě začíná líbit čím dál tím víc.
Jak jsem takhle pročítala příspěvky.. asi někteří už zdatnější, co tenhle žánr mají dosti načtený, bude se jim příběh něčím připomínat. V tomhle mám já jisté výhody.
A! Neodpustím si poznámku se jmény!!
Na začátku, než jsem se začetla a poznala nový svět, tak jsem je fakt nesnášela, ale postupem času bych si asi jiné nedokázala představit

lena.o.knihach
18.04.2020 5 z 5

To jediné, co mi na knize vadilo... byla ta jména. Proč se musí hlavní hrdinka jmenovat Naděžda. Mně už jen to jméno přijde odpudivé (nelíbí se mi stejně jako moje jméno například) a co takhle Rašíd, Paridžán, Osťa a Kosťa. To mně z toho už rašilo. Ale ne, teď vážně.

Příběh to byl skvělý. Čekala jsem toho hodně, ale tohle ne. Kniha předčila má očekávání. Bavilo mě to od začátku až do konce. A teď mě možná ukamenujete, ale Malachiáš mě moc neokouzlil, ale na svou obranu říkám, že k tomu neměl daleko. Věřím, že si spoustu dívčích srdcí získal, ale já měla radši Serafina (aspoň ze začátku), na konci už byli oba dva téměř vyrovnaní a pak to skončilo. Takže se moc těším na pokračování a kdo ví? Možná ani nevydržím do překladu a troufnu si na to v angličtině.

Damonka12
14.04.2020 4 z 5

Skvělá fantasy s pomalejším rozjezdem a překvapivým koncem.

vandalindakova
08.04.2020 5 z 5

Tak po delší době skvělá young adult série, kterou jsem si zamilovala hned na začátku od prvního dílu.
Příběh začíná hned skvělou akcí, která nemizí po celou dobu děje. Díky tomu jsem se od knihy nemohla odtrhnout a četla jsem skoro na jeden zátah.
Slovanský folklór je tu naprosto skvělý a ta atmosféra z příběhu jenom dýchá. Dva druhy magie tu jsou krásně popsány. A co oceňuji nejvíce je to, jak je zde vyobrazen ten boj mezi nimi, boj mezi dvěma různými náboženstvími, protože to reálně napodobovalo situace v reálném světě, kde se náboženství mezi sebou taky těžce řežou. Prostě ten svět je vybudovaný opravdu perfektně.
Nebyla nouze ani o zvraty, protože těch tu najdete opravdu požehnaně. Hlavně ten konec? Tak ten mě rozsekal na kousíčky.
Hlavní hrdiny jsem si zamilovala všechny. Naďu možná méně, než Serafína a Malachiáše, ale to pro její slepou oddanost k Bohům. No mým favoritem je Serafín!
Mega moc se těším na pokračování, tohle naprosto doporučuji, opravdu to zkuste, je to boží! :D

Borufka_9
08.04.2020 5 z 5

Super. To byla jízda! Prvních pár stran jsem se bála nějaké nábožné literatury, ale není to tak. Je to kniha plná zvratů, akce, intrik, akce a taky lásky. Sice jo, některá místa jsem protáčela oči, že je to zdlouhavé (klasika bádání mám/nemám, je to ten pravý/není), ale! Ne, všechno má svá opodstatnění a já netrpělivě vyhlížím další díl a prosím, ať je aspoň stejně tak dobrý, jako tento první.

Veju007
31.03.2020 4 z 5

Jako joo, tohle by šlo! Moc mě bavilo, že je příběh vyprávěn z pohledů obou znepřátelených zemí, dodávalo to příběhu šmrnc a grády! Příběh se rozjíždí hned od první stránky, žádný otrkávání, ale rovnou jdeme na věc a tempo moc nepolevuje. Samý intriky, podvody, lži a zrady a vy vůbec netušíte, co se děje a komu věřit.

Katy347
31.03.2020 5 z 5

Zamilovala jsem se. Tahle kniha mě pohltila a úplně mě dostala. Milovala jsem každou stránku, kterou jsem přečetla. A ten konec mě zničil. Přečtěte si to lidi, stojí to za to ať už mluvíme o skvělém světě, úžasných postavách nebo té nejlepší romantické lince jakou jsem za dlouhou dobu viděla. Doporučuju na 10000000% procent

anishta
29.03.2020 5 z 5

Sakra, to mě rozsekalo. Musím si utřídit myšlenky, abych vůbec o tom byla schopná něco říct. Konec se udál tak rychle a tak nemilosrdně změnil tolik věcí, že jsem asi v šoku.

alexvera
21.03.2020 5 z 5

Konečně kniha u které nemusíte přemýšlet, jaké příběhy jsou podobné tomu, který zrovna čtěte. Originální, čtivé a navíc slovanská mytologie! Neskutečně moc se těším na další díl.

Talys
13.03.2020 1 z 5

Tak nevím... těšila jsem se a místo toho jsem byla při četbě dost zmatená. Děj mi místy připadal velmi nelogický, chyběla mi dovysvětlení některých situací, zvl. ke konci knihy, pokud jde o Serafína. A Naďa jako hrdinka, která může napomoci k ukončení války? Ach jo. V pilotním dílu určitě ne.