Body Book

Body Book https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222141/bmid_body-book-222141.jpg 4 165 29

Body Book není příručka, která by ženám předepisovala, co mají splnit za týden, za třicet dní či za rok. Je to kniha, která předpokládá dlouhodobou, nejlépe trvalou, změnu celého životního stylu. Je to rádce, s jehož pomocí můžete prožít dlouhý, šťastný a hlavně zdravý život. Cameron Diaz je dlouhá léta inspirací pro miliony žen po celém světě. Tato sportovně založená, mimořádně úspěšná filmová hvězda však sama přiznává, že o zdravý životní styl nedbala vždycky. Na samém začátku své kariéry se naopak stravovala a žila nezdravě, což se negativně odráželo jak na stavu její pleti, tak na tělesné kondici. „Jestli je člověk to, co jí,“ říká Cameron, „tak jsem byla burrito s extra porcí sýra a omáčky. Bez cibule.“ Když si ale sama na vlastní kůži, doslova a do písmene, ověřila, jak je výživa bezprostředně provázaná se zdravím, nikdy na tuto lekci nezapomněla. Od té doby se péčí o tělo a ducha zabývá velmi intenzivně a v této knize se s vámi chce podělit o rady, které získala od těch nejlepších odborníků, a tipy, které pramení z její osobní zkušenosti. V úvodu knihy se Cameron věnuje výživě a vysvětluje, proč není třeba bát se hladu – ženy by se naopak měly naučit naslouchat svým přirozeným instinktům a dodávat svému tělu zdravou, nutričně bohatou a vyváženou stravu. Se správným jídelníčkem úzce souvisí i potřeba pravidelného tělesného pohybu. Mnohé ženy však pohybovou aktivitu považují pouze za prostředek ke snížení váhy či zpevnění postavy, a neuvědomují si, že pokud chceme být psychicky a mentálně zdraví, musíme se hýbat. A navíc je pohyb osvědčenou prevencí celé řady vážných onemocnění. Důležité je vybrat si tu nejvhodnější sportovní aktivitu a docílit toho, aby se člověk díky sportování cítil (a vypadal) co nejlépe. Chcete-li mít zdravé a krásné tělo, musíte se v první řadě dozvědět spoustu užitečných informací o tom, jak vůbec lidský organismus funguje a co k tomu potřebuje, a poté všechny tyto znalosti úspěšně převést do každodenního života – musíte proměnit teorii v praxi. A velkým povzbuzením pro vás bude to, že i Cameron kdysi trápila špatná pleť, nehezká postava a prachmizerná kondice. V její knize najdete všechno, co musíte vědět, aby vaše cesta za krásnou postavou a spokojeným duchem byla úspěšná. Vzhůru k lepším a hezčím zítřkům!... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Jota

The Body Book , 2014

VercaLukasova
25.12.2015 5 z 5

Nejsem žádný odborník přes zdravou výživu ani lékař, takže knihu hodnotím z pohledu úplného laika. Naprosto srozumitelně jsou zde popsané všechny důvody, proč žít zdravě. Mám načteno spoustu podobných knih, a tahle je za mě nejlepší. Je dokonalá vzhledem i obsahem. Troufnu si i říct, že mi svým způsobem změnila život, jím víc ovoce, zeleniny a ořechů, několik hodin týdně sportuji, a opravdu sleduji jak fyzické, tak psychické pozitivní změny. Nejlepší je, že minimálně psychické změny pozoruji okamžitě, což je úžasné. Před přečtením této knihy jsem nevěřila, že by správná výživa a pohyb mohly takovým způsobem ovlivňovat chování a myšlení, ale u mě tomu tak opravdu je. Každý, kdo chce nebo potřebuje změnit svůj životní styl, by si měl tuto knihu přečíst. :)

simona5r
07.12.2015 2 z 5

Knihu bych doporučila lidem, kteří nemají vůbec žádnou představu o zdravém životním stylu a fungování lidského těla. V tomto případě je kniha velmi vhodným odrazovým můstek za změnou životosprávy.
Jelikož jsem lékařka, tak mě osobně kniha v ničem nepřekvapila ani neobohatila, jen jsem si při čtení potvrdila, že mé snahy o zdravý život jsou správné. Knihu jsem dočetla jen z důvodu, který vystihuje Cameron Diaz ke konci knihy: "Kdybyste neměli sebedisciplínu, ani byste tuto knihu nedočetli.".

Madlenkačte
25.10.2015 2 z 5

Radši to mám jasně, stručně a jednoduše, Cameron píše rozvlekle a bylo tam plno zbytečností, nebavilo mě to číst. Nejlepší knihy má Jillian Michaels, ty jsou jasné a stručné.

J.books
06.07.2015 1 z 5

Kniha vhodná pouze pro začítečníky se zdravou výživou, jinak je to podle mě pouze reklamní tah, obsahující jen základní informace, knihu doporučuji jen půjčit, nekupovat

muffkrcma9
29.06.2015 5 z 5

❤ už jen to, že si knihu přečtete, vás změní

shay
26.04.2015 5 z 5

Sice jsem ji ještě nedočetla, nicméně už teď ji můžu doporučit ostatním. Dost jsem se toho dozvěděla a kniha se opravdu dobře čte.

Honey19
31.03.2015 5 z 5

Super kniha. Čtivá a velice zajímavá. Dozvěděla jsem se zní mnoho nových věcí.

wesulle
23.01.2015 4 z 5

Četlo se to skoro samo. Jediné, co mi vadilo, byl překlad a výrazy typu: "milá dámo". Jinak moc fajn oddychovka, při které se člověk i něco dozví.

Lintu
18.01.2015 5 z 5

Dost jsem toho už věděla ale i tak jsem získala nový informace. Navíc je to celý moc pěkně podaný, od toho co tělo vlastně je a jak funguje, jak se k němu chovat, proč a jak se snažit atd. Druhé polovině je taky dost motivující. Což se určitě hodí.

zdraví péče o zdraví krása

Autoři knihy

Cameron Diaz