Bod zlomu

Je rok 2010 a vše kolem nás řídí počítače. Ti, kdo mají moc nad nimi, mají moc nad celým světem. Kongres Spojených států tedy ve snaze zajistit dohled nad dodržováním zákona o internetu zřídil nejmocnější počítačovou bezpečnostní agenturu světa spadající pod FBI: Net Force. Alex Michaels, velitel Net Force, nemá zrovna na růžích ustláno. Ještě se nevzpamatoval z otřesů, jichž doznal jeho osobní život poté, co ho opustila jeho bývala asistentka Toni Fiorellaová, a už dostává zprávu, že se komusi podařilo „nabourat“ a stáhnout informace z nového podniku amerického letectva a námořnictva. Komise složená ze zástupců obou složek pracuje na výzkumu atmosférické zbraně, která s využitím nízkofrekvenční energie dokáže ovlivnit funkce mozku obyvatel na velmi rozlehlých územích. Tato technologie se teď dostala do nesprávných rukou – a testování právě začalo… I ve čtvrtém díle této série nás autoři zvou na putování jak časem, tak prostorem – podíváme se na Aljašku i do Číny, do Kalifornie i do Londýna, a nevynecháme ani pro tuto řadu románů tak typickou „virtuální realitu“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30327/bod-zlomu-30327.jpg 3.831

Net Force (4.)

Breaking Point (1995)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Razič

Nadprůměrný díl co má spád, i záporáci jsou tentokrát dobří, skvělý profesionál Ventura a zkaďkalhoty Morrison jsou skvělá dvojka.

cantona
22.02.2017

I tento další díl série Net Force nakonec hodnotím průměrem i když děj měl spád, tak mi tam pořád něco chybělo. Ale jinak pohodová oddychovka.

xkubas
16.01.2016

Po Clancyho obvykle výborně zpracovaných, realistických příbězích vycházejících ze skvělé znalosti prostředí, byl tento příběh pro mě poněkud studenou spchou. Ani začlenění mýty opředeného systému pro výzkum atmosféry HAARP knihu nezachraňuje. Kvalit Ryanovek nedosahuje.

Autoři knihy

Tom Clancy