My jsme legie

My jsme legie https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364823/bmid_my-jsme-legie-aEF-364823.JPG 4 191 41

Bobiverzum série

První díl zábavné sci-fi trilogie Bobiverzum. Bob Johansson právě prodal svou softwarovou firmu a těší se, jak si bude užívat života. Je spousta míst, kam může jet, množství knih, které si může přečíst, a filmů, na které se může podívat. Takže je trochu nespravedlivé, když při přecházení silnice zemře. O sto let později se Bob probudí a zjistí, že jeho ostatky byly prohlášeny za bezprávné a on je nyní majetkem státu. Boba nahráli do počítače a jeho úkolem je ovládat umělou inteligenci v mezihvězdné sondě, která hledá obyvatelné planety. V sázce je hodně: nic menšího než nárok na celé světy. Pokud tento úkol odmítne, vypnou ho a nahradí někým jiným. Pokud přijme, stane se terčem. Nejméně tři další země se totiž snaží uspět se svými vlastními sondami. A hrají špinavou hru. Bob zamíří nejvyšší možnou rychlostí pryč od Země, protože vesmír je pro něj nejbezpečnější místo. Nebo si to alespoň myslí. Jenže vesmír je plný zlomyslných bytostí a vetřelci je dokážou rozzuřit, velmi rozzuřit.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host

We Are Legion , 2016

booklaboratory
26.04.2020 5 z 5

Proste lahôdka, tento sci-fi titul je výborné napísaný so svojským humorom na také oddychové čítanie.

Skarkon
03.04.2020

není to špatné Sci-fi. Jistě, četl jsme lepší ale o dost více i horších tohle je spíše na horním místě žebříčku.

helulka
06.11.2019

Při čtení této knížky mi došlo, že mi v životě chybí seznam slov, která mě rozčilují. Proto jsem si ho založila, na první místo dala slovo "loďoborec", ulevilo se mi a mohla jsem číst dál.

První polovina byla i přesto boj a těšila jsem se, až se dostanu na konec, plácnu sem jednu hvězdičku, Boby zahodím někam hodně daleko a už se s nimi nepotkám. Jak se ale blížil konec, hvězdičky i Bobové přibývali, a s poslední stránkou už jsem se těšila na chvíli, kdy "jich bude mnoho".

Začátek: 1 *
Konec: 5 *
Průměrně: 3 *

Ale protože jak říká Legie: "Celek je mnohem lepší než součet jeho částí", nechávám bez hvězdičky a pouze doporučuji!

zaphod3846
25.08.2019 5 z 5

Zábavné, místy ne úplně vážné "hard" sci-fi, ale mohlo být propracovanější. Trochu mi vadilo že celá knížka je psaná v ich formě, čistě jen z pohledu "Boba" (nebo jeho kopií). Jako oddechovka na dobrou noc dobré. :)

DoktorAntonio
01.08.2019 4 z 5

Svérázná parodie na sci-fi. I když to vlastně parodie tak úplně není … prostě nápaditá a vtipná kniha. Nic víc a nic míň.

CJakub
18.07.2019 5 z 5

Nelze popřít, že je autor obrovským fanouškem Star Treku či Star Wars filmů (viz Gupka a jeho rybí pohled), což dokládá i skutečnost, že se těmito děli inspiroval a svoje vize přenesl do děje tohoto vskutku originálního díla. A mně se to moc, ale opravdu moc líbilo!

Musím se ale přiznat, že mě hrozně nudili ty “jakože” akční bojový scény, protože mi bylo úplně jasný, jak dopadnou. Ale možná to bylo jenom špatným popisem? Těžko říct, každopádně to bylo asi jen ve dvou kapitolách v součtu pár stránek, takže se to dalo překousnout :D

A dávám plný počet!!! :)
Už se těším na další díl...

hanzmb
11.07.2019 4 z 5

Jedna z lepších sci-fi poslední doby. Bezva idea o vývoji USA. Pak trochu nuda při školení a letu vesmírem. Od vzniku dalších kopií se to začíná parádně rozjíždět. Už se těším na další díl.

dawson321
08.06.2019 2 z 5

Na začátek se musím přiznat, že nejsem moc velkým čtenářem sci-fi, ale za začátku roku jsem četl knihu Nyxia od S. Reintgena, která se mi docela líbila a řekl jsem si, že dám ještě nějaké vědeckofantastické knize šanci. Dostala se mi do rukou tato kniha, která mi ze začátku přišla docela zajímavá a čtivá, ale postupně se kniha opravdu dostala do podoby "hard sci-fi" (jak se ostatně píše na přebalu) a to už na mě bylo trochu moc. Svým pohledem bych řekl, že kniha je určená opravdu jen "nerdím fanouškům" této literatury a pro sváteční čtenáře bude poněkud složitá...

dpxcz
15.05.2019 5 z 5

Kniha má velmi originální námět, je vtipná a velmi dobře se čte.

Teredo
12.04.2019 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak to byla jedna velká jízda. Rozhodně originální.

protokol
08.04.2019 5 z 5

vav
podočítaní knihy som bol potešený že konečne vzniklo tak kvalitné scifi
je to zatial jedno z najlepších scjfi dielo ktoré som čítal .
vinikajúco spracovaný príbeh .
žiadne bezhlavé strielanie a nudne kontakty z mimozemštanmi ktorí povečine boli chrobáky alebo ich popis bol len naznačený .
kiež by táto sága mala viac dielov je tam ohromný potenciál .

či už je rasa prasanetopíru alebo ích postupný vívin
alebo boje medzi sondami .
alebo exodus planety zem .
všetko je skvelé napísané a skvele tam zapadnú aj postavičky - mená jednotlivích klonov boba.
moj najoblubenejšie sú
bl , dvojka , a najviac homer simson :-)

preto dávam plný počet hviezd tejto knihe

trudoš
03.04.2019 3 z 5

Vesmír je neútulné místo k životu. Existenci Homo sapiens na planetě Zemi lze proto brát za malý zázrak, jehož bychom si měli vážit víc než čehokoliv jiného. Ovšem časy jsou zlé a horší dost možná ještě přijdou. Je tedy nejvyšší čas vyrazit mezi hvězdy a pátrat po nových světech…
Dennis E. Taylor pojal své vyprávění s lehkostí letitého fandy science fiction. Je to znát jak na technické stránce problémů, které shrnuje co do nejsrozumitelnější řeči, tak hlavně na množství popkulturních odkazů, jimiž je jeho dobrodružství prošpikováno. Na jednoduchém nápadu digitalizované mysli kolonizující nekonečno staví zábavný příběh o ne vždycky zábavných věcech.
Problém je, že se teprve rozehřívá. Což se podepisuje především na tom, že dělí vyprávění na několik dějových linií, přitom některé doslova jen uvozují události příští. Materiálu je hodně a tvůrce se evidentně rád poslouchá. Celek tak ve mě evokoval hráčské dojmy z Osadníků z Katanu, jen převedené do galaktického hávu a o jednom jediném hráči.

jiri9613
31.12.2018 5 z 5

Skvělý a netradičný námět, velmi čtivě napsáno, děj není úplně předvídatelný, rád se ke knize vrátím.
Doufám že další díl/ly budou neztratí dynamiku.

Hadati
04.10.2018 5 z 5

Při hodnocení této knihy musím trochu spoilerovat, ale nenapíšu víc, než je v tiráži, nebo než napovídá název knihy. Hlavní postavou je fakticky umělá inteligence, kopie mysli zemřelého člověka. Je to zcela netradiční pojetí a moc se mi ten nápad líbil. Zpočátku jsem měl obavu, jakým způsobem skloubí autor potíže s cestováním ke vzdálenějším soustavám, ale zhostil se toho celkem dobře. Nejprve se příběh odvíjí jen kolem jedné postavy, ale brzy se objeví další. Vzhledem k tomu, že jednotliví hrdinové knihy se vyskytují v jiné části vesmíru, měl jsem při čtení občas pocit, že spíše čtu jednotlivé povídky z jednoho universa, což mi ale vůbec nevadilo. Jediným problémem pak bylo, že se ke konci knihy v příběhu pohybuje více postav a musel jsem se více soustředit, abych si vzpomněl, která postava je která. Určitě by tomuto problému, alespoň částečně, pomohl „genealogický“ strom. Knihu každopádně hodnotím jako velmi vynalézavou, i když mě trochu mrzí, že se jedná o dalšího autora, který se z toho snaží udělat další ságu. Čekejte tedy otevřený konec.

Wolf012
09.09.2018 5 z 5

Velmi ctiva kniha u které jse se hodně pobavil, určitě si nenecham ujít pokračování, jsem zvědavý jak se to celé ještě vyvine.

ciaram
12.08.2018 4 z 5

Bob je replikant. Co taky jiného dělat s kryogenicky zachovanou hlavou původního Boba, že? Krásný vývoj - sžívání se svými rozhraními a zkoumání svých možností (techničtí nadšenci si přijdou na své). Se zvyšujícím se počtem klonů se příběh začíná rozvětvovat (drobit), což občas jde na úkor přehlednosti (proto ty 4 hvězdy). A ne všechny linie zatím k sobě zatím "pasují" a hlavně většina je neuzavřená. Nejvíc mě bavila linie Země (i když lidstvo tedy moc kladných bodů nepobralo) a pak ta s Delťany. :) I pár filosofických otázek by se našlo, okořené vtipnými hláškami a popkulturními odkazy na klasické scifi filmy a seriály. Upřímně ale teď lituju, že jsem si během čtení nedělala náčrtek, kam který "Bob" letěl - protože teď v nich mám krapet chaos.

dzahradnik
25.07.2018 5 z 5

Zábavné.

SONP
14.04.2018 3 z 5

Jak se geeci a nerdi dostávají do módy, začínají být víc a víc tématem knih. Tento geek Bob ani neskončí samotný na Marsu, ani se nestane hvězdou virtuální literatury a není ani geniální fyzik. Jenom prostě zbohatne a nechá si udělat kopii sebe sama pro případ smrti a ejhle - na conu ho přejede auto a za nějakou dobu se vzbudí v blízké budoucnosti.
To je samo o sobě docela zábavný námět a také sžívání Boba s novou realitou je asi nejlepší pasáží knihy. Když pak ale Bob vyrazí do vesmíru a začne se chovat jako správná Von Neumannova sonda, jako by kniha ztratila šťávu. Je z ní totiž trochu tuctová military scifi s přestřelkami ve volném vesmíru, trochu nezáživná politická fikce z umírající Zěmě a trochu slabší odvar Příběhů Malého Boha (nepodezřívám sice autora, že by tento kultovní komiks kdy četl, ale pořád jsem čekal, kdy se objeví Hor-Tidé ). Chyběla mi nějaká příběhová linka, místy jsem si spíš připadal, jak když čtu něčí popis hraní adventury nebo deskové hry. Sem tam docela zábavné, ale pro mne ne úplně využitý potenciál nápadu. 60%

Steew
23.03.2018 5 z 5

Nerdi, snílci a fanoušci scifi si tuto knihu musí automaticky zamilovat. Děj odsejpá, prakticky pořád tu máte nějaké odkazy na (mnou oblíbené) knihy, seriály a filmy. Pozorný čtenář se zorientuje v počtu Bobů, ovšem i já jsem se občas ztrácel, ale rozhodně to není nic zásadního nebo čeho by jste se měli bát. Každopádně vřele doporučuji, velmi fajné čtení!

phedr
07.03.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhout, jediný problém byl orientovat v přibývajícím množství klonů, chvilkově mi přišlo vyprávění až schizofrenní. Ale přečteno během dvou dnů a těším se na další díly

umělá inteligence sci-fi

2018  85%My jsme legie
2018  86%Protože je nás mnoho
2019  88%Všechny tyto světy

Kniha My jsme legie je v