Blízko obzoru

Blízko obzoru https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323275/bmid_blizko-obzoru-r80-323275.jpg 5 199 199

Dojemný příběh o přátelství, odvaze, sebevědomí a síle odpouštění. Pravdivý příběh. Jessica je mladá, těší se ze života a před sebou má slibnou budoucnost. Pak potká Dannyho. Je jím fascinována, protože i přes jeho sebejistotu a okouzlující vzhled, ho obklopuje tajemno. Jessice se postupně daří nahlédnout pod Dannyho slupku a zjišťuje, že Danny je již od dětství hluboce traumatizován. Žije daleko od domova a rodiny a jediným jeho snem je vést úplně normální život. Přes všechny obtíže a proti všem očekáváním vzniká mezi Jessicou a Dannym intimní vztah. Ale nejen Dannyho minulost je ponurá, i jeho budoucnost je už naplánovaná. Začíná závod s časem ...... celý text

Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Omega

Dem Horizont so nah , 2017

bergle
19.01.2021 4 z 5

Kniha byla zvláštně zajímavá. Jde vidět, že ji nepsala žádná ostřílená autorka, která má za sebou už x titulů, ale člověk, který prožil zvláštní životní událost. Kniha se mi líbila a na konci ukápla i nějaká ta slzička.

Daniela
16.12.2020

Nechce se mi věřit, že se to opravdu stalo, je to skutečně emotivní kniha, která mě zasáhla, dám ji přečíst celé rodině, půjde z ruky do ruky.

Marekh
26.11.2020 5 z 5

Silný romantický příběh Jessicy a Dannyho. Kniha je založena na skutečných událostech, které autorka v minulosti prožila a po mnoha letech se s tímto příběhem svěřila svému manželovi a následně napsala knihu. Kniha mne nalákala vysokým hodnocením čtenářů a musím říci, že hodnocení odpovídá kvalitě knihy. Jessica, která má 17 let, se jednoho dne seznámí s Dannym, který je o 3 roky starší. Postupně vyplouvají na povrch tajemství, která skrývá Danny. Když jsem se dostal do bodu, kdy se Danny svěřil Jessice, docela to mnou otřáslo a bylo mi moc líto Dannyho, čím vším si musel projít! V knize se také seznámíme s Dannyho kamarádkou, která si také prošla peklem. Kniha je na mnoha místech smutná, z knihy je cítit upřímnost autorčiny výpovědi. Nejedná se o žádnou červenou knihovnu, ale o skutečný příběh, který se stal. Určitě je dobře, že se autorka podělila s tímto příběhem široké veřejnosti. Byla by škoda, kdyby tento příběh zapadl v zapomnění. Myslím si, že tato kniha se bude líbit ženám všech věkových kategorií, ale knihu si také mohou přečíst muži. Knihu hodnotím na 100 %.

Oblíbil jsem si Jessicu a Dannyho, i když mi někdy lezl na nervy Danny se svým chováním a bláznivými nápady, ale z druhé strany dokázal podat druhému člověku, na kterému mu záleželo, pomocnou ruku a nic za to nechtěl. Myslím si, že si hlavní postavy oblíbíte a budete s nimi prožívat všechny okamžiky a budete v napětí, jak to celé skončí.

Na zadním přebalu knihy se vyskytují komentáře od čtenářů a já s nimi naprosto souhlasím:

„Úžasná kniha, která ve mně probudila tolik emocí jako žádná jiná.“
„Tuto knihu všem doporučuji. Svět musí znát tento příběh.“
„Jsem ohromená, rozrušená, otřesená, smutná i šťastná.“

V knize se občas vyskytovaly pravopisné chyby (překlepy).

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Většina lidí má nekonečně času v životě. Dožívají se osmdesátky i víc. Ale vůbec ten čas nevyužijí. Promrhají ho na gauči, před televizí nebo u počítače. Na to, co má v životě doopravdy smysl, ho nemají. Na ostatní lidi, na kamarády a na rodinu, na kamarádství se psem nebo krásy přírody. Ztratili svoji vnímavost.

Osud je mizerný podvodník, který chladnokrevně a svévolně rozděluje svoje sympatie a ani v nejmenším se nezajímá o to, co je fér a co má smysl.

Wasylka79
27.09.2020 5 z 5

Tahle kniha už navždy zůstane v mém srdci.Užasná!!!!!

Sukinka
01.09.2020 5 z 5

Tato kniha mě neskutečně vzala za srdce, nádherně popsany příběh života autorky,která přes všechny nástrahy smutného osudu, se stim poprala na jedničku. K této knize se určitě vrátím, ikdyž mi vehnala slzy do očí. Jessice Koch patří můj obdiv.

Micha-Él
14.07.2020 5 z 5

"Jednoho dne," spustil, "až tady nebudu. V momentě, kdy budeš blízko obzoru, budeš i blízko mě..."

Tak tohle byla opravdu emoční tsunami! Zřejmě nejsilnější knížka, jakou jsem četla! Podobných mám už za sebou více, ale tahle popisuje autorčin skutečný zážitek, což knize dává úplně jiný rozměr. Místy to může vypadat, že je psána jako typická červená knihovna, protože se sice jedná o román, ale spíše v deníkové podobě. Na příběhu ale není tak podstatná forma jako poslání, zachycení autentických pocitů autorky a důvěryhodné, někdy až syrové zachycení reality. Veškeré situace jsem prožívala s Jessicou, bylo to neuvěřitelné! Z textu čiší láska, přátelství, naděje, nekonečná žízeň po životě, ale stejně tak bolest, smrt, strach o milovanou osobu a smutek. Zařadila se mezi moje TOP knihy, proto ji všem vřele doporučuju. Příběh se zabývá vážnými tématy, ale přesto se vám na tváři občas objeví úsměv. Dannyho mi bylo hrozně líto a obdivuju Jessicu za její odvahu a odhodlání. Má můj obdiv hlavně v tom, že dokázala tak bravurně své pocity sepsat a prožít tuto strašlivou bolest znovu. Je a Tinu si prostě nejde nezamilovat... :)

adriane9
24.01.2020 4 z 5

"Duše má perutěmi vznesla se v oblohu, letěla tichou zemí jakoby k domovu "
Miluju poezii, miluju snění a z duše nenávidím ubožáky, co ublíží dítěti. Nechtěla jsem to číst ale četla a bylo to ještě horší než jsem čekala. Na Dannyho nikdy, nikdy nezapomenu.

capar
22.11.2019 4 z 5

Po té, co jsem se odpoutala od pocitu, že čtu nějakou slaďárnu pro puberťačky a začal se pořádně odhalovat příběh, mě to chytilo. To, že příběh je skutečný, je pro mě až neskutečné. Ta děcka toho ustála tolik...

kniha
20.11.2019 5 z 5

Výborná. Příběh plynul, neustálý děj a napětí. Doporučuji.

verca0794
07.11.2019 5 z 5

To byla krása a zároveň děs. Romantické, smutné, krásné, pochopitelné, silné, dechberoucí... Kdo nepřečte, o hodně přichází. Úplně jiný pohled na svět, jiný než žijeme my ostatní. Pořád se za něčím ženeme a život si neužíváme a ti kteří mají život zkrácený, jej prožívají, jako nikdo jiný neprožije. Nádherná kniha, i když hrozně smutná. Přiznám se, několikrát jsem potlačovala slzy. Opravdu doporučuji přečíst. Na Dannyho dlouho nezapomenu :).

Dresia
09.09.2019 1 z 5

Nechala jsem se zlákat skvělými recenzemi, pak prišlo velké zklamání. Silný příběh, mizerné zpracování, je mi líto.

melien
27.08.2019 5 z 5

Velmi silný příběh o člověku, kterému nebylo přáno.... po celou dobu čtení knihy jsem si pořád říkala, kolik člověk může snést a vydržet bolesti... kolik sili člověk v sobě může najit.... naproti tomu jsem si říkala, jací jsme vlastně i sobci pokud jde o druhé.... chceme, aby nás pochopily, naše postoje, pocity ale umíme se zamyslet i sami nad sebou a pochopit toho druhého, respektovat jejich rozhodnutí a být tu pro ně když to potřebují???
Kniha i přesto, že zpracování není uplně nejlepší, rozhodně stojí za přečtení... protože podstata celého příběhu má neskutečnou sílu...

anet8843
20.08.2019 3 z 5

Je hodně zvláštní hodnotit knihu, která je napsána jako autobiografie. Je až neuvěřitelné, že se něco takového stalo ve skutečnosti, ale skutečně stojí za to, aby se o takových tématech psalo.
Od počátku se kniha četla velmi dobře, byla psaná jazykem romantických/dramatických příběhů pro ženy, což mi trochu ubíralo na prožitku. Hodně to připomíná slaďárny - průměrná dívka se zamiluje do krásného "bad boye" s tajemným příběhem. Jessica vypráví příběh svým pohledem, což je jistě dost přibarvené jejími emocemi, které cítila, dle mého to nejde brát fakticky. Konec už se dost vlekl, spousta toho tam bylo navíc.
Další knihy, které autorka na toto téma vydala mě už úplně nelákají, tohle mi stačilo.
Kniha stojí za přečtení kvůli obsahu, zpracování bylo průměrné, ale chápu, že dílo má tady hlavně terapeutický význam.

IvcaIvet
13.08.2019 5 z 5

Když jsem si tuto knihu kupovala, měla jsem velké dilema zda vzít či nevzít. Teď po přečtení musím říct, že by byla velká škoda nepoznat příběh, který je dojemný, dechberoucí a hlavně skutečný...
Někdo tady píše, že styl psaní není adekvátní a jde málo do hloubky. Mě sedl a to po všech stránkách.Ne každá kniha u mě udělá dojem a této se podařilo to, že jsem nad osudy hrdinů musela přemýšlet i po přečtení.

MakiMel
02.08.2019 5 z 5

Silný příběh, který je sice trochu očekávatelný, nicméně mu to vůbec neubírá na čtivosti. Trochu připomíná sérii od Jojo Moyesové. Děj má spád, vřele doporučuji.

gossipavlina
27.07.2019 2 z 5

Snad poprvé jsem přemýšlela, že knihu označím jako odpad. Zachránilo ji jen to, že se to skutečně stalo. A závěr knihy. Jinak 3/4 času jsem si říkala, to není možný, to se mi snad jen zdá. Ten styl zpracování byl fakt hrozný. Nejhorší a nejupadlejší červená knihovna, hluboko pod Padesáti odstíny šedi.
Až ten závěr, ten mě dostal, kdy Jessica bilancovala nad jejím vztahem s Danijelem. Tam své myšlenky krásně a smysluplně rozvinula.
Chápu, že život s takovou osobností, jako byl Danijel, byť se s ním potkala jen na kratší dobu, její život zásadně ovlivnil. Ale možná měla takto zpracovaná kniha zůstat v šuplíku.
Přeji Jessice, aby do konce svého života byla už jen šťastná!

vera4669
26.07.2019 5 z 5

Neskutečně silný pravdivý příběh, který vám bude lámat srdce s každou další stránkou..tohle se nedá chápat, čeho je schopen člověk, který by vás měl milovat. Kniha ve mě nechala spoustu pocitů a spoustu slz

kofina
17.06.2019 3 z 5

Ten příběh je až dech beroucí, myslím, že každý je po dočtení o něco vděčnější za svůj život, ale to provedení..? Psaní je hodně ploché a často dost popisné, myslím, že kvůli tomu se do postav a příběhu jen málo vcítíme. Škoda, že to nenapsal někdo zkušenější...

Lizard
03.06.2019 2 z 5

Četla jsem tolik pozitivních ohlasů, že jsem byla na tuto knihu sama moc zvědavá. Kniha popisuje tragický příběh mladých lidí. A ač se tento příběh zakládá na skutečnosti, nemyslím si, že by byl autorkou dobře uchopen. Skvělý námět na knihu, ALE pořád mi tam jaksi něco chybělo. Možná hlubší rozbor postav, více informací o životě zmiňovaných postav (HIV, drogově závislí, zneužívání), něco více o dalších v knize zmiňovaných osobách.... ? Bohužel pro mě velké zklamání. Kniha ve mě nezanechala takovou stopu, jakou by si bývala zajisté zasloužila.... Za mě bohužel jen dvě hvězdy.....

Artep25
19.05.2019 4 z 5

Velmi zajímavý a dojemný příběh .Velmi dobře napsáno a četlo se to bez problémů .