Zadáno pro Blížence

od:

Zadáno pro Blížence

Eva je do svého někdejšího prázdninového instruktora a opravdového kamaráda Dicka zamilovaná až po uši. Tím spíš, že je dělí víc než tři sta kilometrů a chvil, kdy mohou být spolu, je jako šafránu... Eva je studiem obchodní akademie vytížená až nad hlavu, přísný táta ji hlídá víc než je zdrávo, o volný čas se jí stará vě... celý text

Eva je do svého někdejšího prázdninového instruktora a opravdového kamaráda Dicka zamilovaná až po uši. Tím spíš, že je dělí víc než tři sta kilometrů a chvil, kdy mohou být spolu, je jako šafránu... Eva je studiem obchodní akademie vytížená až nad hlavu, přísný táta ji hlídá víc než je zdrávo, o volný čas se jí stará věrný ctitel Deri, zaměstnávají ji sourozenci i kamarádky... Vlastně by to nebylo tak zlé, kdyby… Kdyby se všechno (a pořádně!) nezkomplikovalo jedním jediným nečekaným víkendem, který stráví Eva s Davidem sami bez rodičů – a který nezůstane bez následků. Román o tom, jak snadno se dá z velké lásky zavařit si malér a připravit si starosti, jaké by v sedmnácti letech ještě být neměly. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120/blizenci-zadano-pro-.jpg 4.2376
Série:

Blíženci (L. Lanczová) (3.)

Žánr:
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Přidat komentář
Petruska200
29. června

Precteno jednim dechem,a dokonce nekolikrat

Veveruškaaa
09. června

Přečteno již po druhé a pořád se mi to libí, je to jiné, než když čtu od paní Lenky Lanczové novější knížky. (Vojna, dopisování přes dopisy..).
Dick je úžasný kluk, to jak se zachoval :-)
Určitě si musím přečíst celou sérii (plánuju koupi). Chci vědět všechno od začátku jak se seznámili a tak :-)
Nemám co, dodat :-) ;-) 5*

Audrina
27. května

Výborné zakončení celé trilogie. Jediné, co mě trochu mrzí je skutečnost, že se autorka už k příběhům Evy a Dicka nevrátila. Myslím si, že nějaké pokračování by si přálo spoustu čtenářek a já jsem mezi nimi.
Na knížce se mi strašně líbila ta atmosféra chození 90. let. Psaní dopisů, odchod na vojnu, žádná technologie....

EvikU.
07. dubna

Bombastické zakončení knih. Super trilogie. Neváhejte a čtěte.

Alien.
17.09.2016

To, jak se David zachoval, když Eva zjistila, že je těhotná mi vyrazilo dech! Zachoval se úžasně a několikrát jsem si u knížky i pobrečela.. Tenhle díl byl z těch tří nejlepší!

Suzynka29
26.06.2016

Přečteno v řadě asi po 18ti letech. Poslední díl mi přišel asi nejslabší. Trochu mi přišlo všechno s až moc velkým happy endem. Z pohodáře Dicka najednou strašně uvědomelý David. Z naivní, s prominutím, "trubicky" najednou matka v necelých 17ti a všechno až moc růžové a skvělé. Ale jinak se mi kniha líbila. Je jasný, že je to psané pro náctileté a ne pro dospělé vdané ženy s detmi. Třeba se mi moc líbily úvahy těhotné Evy o tom, že už prostě končí bezstarostné dětství kvůli pár minutám slasti. Tohle by mohlo být aspoň trochu poučné.

Mikina800
11.05.2016odpad!

Hm.. tak jsem četla všechny tři díly po 10 letech, tak už se taky na to dívám jinak, hlavně teda na to, že když 16-letá holka otěhotní, tak ji opravdu,ale opravdu její kluk " neskočí kolem krku"...Taky souhlasím s názorem " Felix6338".. prostě všichni chlapi tu " úžasnou Evu" chtěli...pak nemají mít puberťačky komplexy a mindráky.
Nejlepší knížka je pro mě od L.Lanczové: SCHODY DO NEBE- to je aspoň realita, to jsou opravdové problémy na jednu obyčejnou holku...kterou obdivuji jak to zvládla..a další je SONÁTA PRO DVĚ SRDCE- taky super.

Horalka5
01.12.2015

Mně se kniha opravdu líbila, ostatně jako většina knih od Lanczové, bohužel jsem v té době také nevěděla, že tohle je zakončení 3dílné série :))

pavlinkaa
24.09.2015

Perfektní zakončení.
Musím pochválit i poslední díl. Je krásné být zase na chvíli mladě naivní ....

Ann98
09.06.2015

Celý díl byl pro mě dojemný. Úžasná knížka :)

felix6338
20.03.2015

Četl jsem pro náhled do dívčí ( byť fiktivní) duše. První dva díly nic moc, rozháraná nejistá holka, kterou chce údajně každý.. Nejvíc mne ale vytočil třetí díl. To, že se neustále motá mezi dvěma a už už by tomu druhýmu podlehla je klasika...ale otěhotnění po pár stycích? Prostě celý díly jsou o tom, že "nesmím tě mít Vílo" a pak najednou na ni vleze a okamžitě ji zbouchne? Od tohoto místa se mi nelíbil ani naivní popis porodu - u prvorodičky tak rychlý a snadný! a dokonalost jejich "štěstí". Tak to u 16letý nezralý holky prostě nefunguje.
Celá serie je nadsazená a o dokonalosti Langových a tom, že by si ji Deri v nácti nechal s chutí a vděkem i s děckem jiného ani nemluvě.
Svatbička, peníze jí dávané po tisících, klidné smíření se s tím, že kluk zbouchne 16ctku?? Nereálné.
Prostě přehnané. Pokud tohle dospělá ženská lije mladým do hlavy, nenapadlo ji třeba, že si z toho někdo vezme příklad a zachová se stejně???( mladý tak totiž uvažují...-nemálo holek kolem mne čerpá inspiraci pro život právě z těchto románků). Pak by se totiž ty holky hodně divily, že realita je od knihy odlišná! Prostě je to od dospelé autorky špatně psané, nereálné a ...jako z červené knihovny.

zuzepka
09.11.2014

Vždy si přečtu knihu od Lenky Lanczové pokud je v dosahu.Čtivo mé náctileté dcery mně nebrání abych nezavzpomínala na mládí.Autorka se snaží nenásilně dívky navést na správnou cestu a ukázat i stinné stránky partnerství.Otěhotnět v 16 letech je brzo,ale je to příběh k uvěření.Spíše mě zarazil David,tak charakterního kluka v dnešních stejně starých chlapcích těžko najdete.Sladké čtení pro nevinný věk.

Miška14.07
15.08.2014

Docela mě mrzí, že jsem si všimla až pozdě, že jsou 3 díly. Bohužel jsem tento četla jako první a ostatní ještě nepřečetla :-(

1v8na
07.08.2014

Spoiler - nechtěla bych být těhotná v šestnácti letech. nebyla bych tak silná jako Eva. Ale velmi se mi to líbilo

Beni
03.08.2014

Úžasné zakončení celé série, ale nemohli s tím miminkem ještě chviličku počkat?

kacaaba
26.06.2014

Pěkný příběh, ráda jsem zavzpomínala. Pěkně se to četlo.

Poutnice
03.12.2013

tenhle díl se zase vrací na úroveň prvního - alespoň co se té chaotičnosti dvojky týče. Jen teda ubrala na spádu, takže mě nic nenutilo sedět u knihy třeba do dvou jen abych jí dočetla. I když musím uznat, že mě autorka kapku namíchla, že přece jen nepočkala o chvilku dýl...přece jen i v 17 je na dítě brzy.

jaja10
28.09.2013

Konec dobrý, všechno dobré, jen ten Deri mně tam trochu vadil, co si zpětně vybavuji.

Marčullkas
23.07.2013

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře

herotabe53
10.03.2013

Drsné, opravdu drsné. Četla jsem to nedávno a..docela s Evou soucítím, myslím, že by se můj otec zachoval stejně, možná hůř.Bůh ví. A vůbec si nejsem jistá, že by se tak mladý kluk chtěl vázat, ale tak..dobrá.

johisa
18.11.2012

Tenhle díl se mi taky líbil, ačkoliv mi prostě nejde narozum jak se sedmnáctiletá holka může vdát, protě je to strašně brzo, ještě k tomu mít v šestnácti dítě. Ale jinak krásná láska :)

Alexxandra
04.06.2012

Z trilogie o blížencích jednoznačně nejlepší díl

Oter
28.09.2011

Známý motiv mladinké dívky, která díky zamilovanosti a částečné neznalosti posléze zjišťuje, že je těhotná. Rodiče ji sice nevyhodí z domu, ovšem nadšení z této situace nejsou a také se tak k Evě chovají. Od trápení ji vysvobodí rodiče Dicka, kteří ji podporují a nabízejí zázemí, ta však odmítá a vrací se domů, dokud její Dick nepřijde z vojny a ona i s jejich dítětem ho následují... Rozhodně se dílo čte dobře, ovšem kolik takovýhle příběhů v reálném životě dopadne dobře, je otázka.