The Death and the Strawberry

The Death and the Strawberry https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126651/bleach-1-126651.gif 4 199 28

Bleach série

Jedna z nejúspěšnějších manga sérií světa! * Ičigo Kurosaki byl normální středoškolský student. Tedy, až na to, že měl dvě šílené sestry, ještě šílenějšího otce, že se rád pral a viděl mrtvé lidi. To poslední byl asi tak nejmenší z jeho problémů. Ičigo s mrtvými vycházel docela dobře – alespoň do chvíle, než se mu v životě objevila záhadná Rukia Kučiki, která mu na krk hodila nebezpečný úkol. Už nestačilo jen mrtvé vidět. Bylo třeba i za ně bojovat.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Crew

ブリーチ , 2004

Hadati
21.05.2016 4 z 5

Zábavná bojová manga, ne nepodobná Narutovi. Bleach je patnáctiletý kluk se schopností vidět duchy. Jeho život se změní ve chvíli, kdy potká lovce duší, který je však raněn. Aby zachránil svou rodinu, musí přijmout sílu lovce duší a stát se jeho zástupcem. Nakonec ale zjistí, že toto rozhodnutí se nedá považovat za krátkodobé.
Bleach je hodně podobný Narutovi. Obě mangy staví na mnoha charismatických hrdinech bojujících proti zlu, kdy každý z hrdinů má vlastní charakteristický způsob boje. U Naruta to většinou byly nějaké „vrozené“ schopnosti, u Bleache to většinou bývají schopnosti vycházející z duše hrdiny, které se většinou projevují přes zbraň hrdiny (většinou katany). Podstatný je tu i vývoj hlavních postav, kdy neustále bojují s čím dál mocnějšími nepřáteli, což je i největší nevýhoda této mangy, protože je pak těžké vymýšlet další a další nepřátele, se kterými by měli hrdinové problémy.
Pokud však máte rádi bojovou mangu s charismatickými hrdiny, kdy každý z nich má svůj vlastní styl boje, své vlastní speciální schopnosti, je to pro vás jasná volba. Minimálně prvních několik desítek sešitů se nudit nebudete.

Galaxy
28.04.2016

Dnes komiksovému světu vládnou dvě velké skupiny, americko-židovští superhrdinové a japonská manga, která když se dostane na výslunní, dostane i anime.
A jeden z nejpopulárnějších žánrů mangy a anime, je tzv. "Shonen" neboli "čtení pro nadržené náctileté kluky", jak říká většina dospělých, která spíš slouží jako zábava, a útěk z reality, než něco smysluplného.
A "Bleach" právě do tohoto žánru spadá.
Premiérový díl této "duchaplné" série je v celku kvalitní. Velice dynamický, vtáhne do děje a postav, pobaví a rozvíří testosteron.
Spirituální samurajové bojující s nemrtvými monstry. Co víc dodat?

K této manze osobní vztah. Byla mou první. Proto si myslím, že je nelepší pro začátečníky.

trudoš
11.01.2016 3 z 5

Pro mě teenagerská manga, která hýří vtipem a akcí, ale jinak zůstává tím čím v základu je - teenagerskou záležitostí. Je tu spousta atraktivních nápadů, ale zároveň se nic nevysvětluje. Situační komika sice plní účel, ale příběh, stejně jako pozadí kulis, trochu vázne, protože uniká základní legenda, aby se člověk alespoň nějak orientoval. S tím souvisí i logika chování postav, u kterých se nesmí moc přemýšlet co, kdo a proč, neboť ani Tite Kubo se tím nezabývá. Jednají prostě tak či onak, čistě podle toho jak se to zrovna hodí pro dramatické vyhrocení. Tedy přinejmenším v úvodním svazku série.
Přestože Bleach patří bezesporu k tomu lepšímu, co jsem z asijské tvorby otevřel, evidentně nejsem správná cílová skupina. V tomto případě jednoduše nedokážu odpustit nevysvětlené a užít si komiks čistě jen pro cool atmosféru.

Ewik
29.10.2015 5 z 5

Legendární, skvělé. Mám to nakoukané z netu. Jinak než v originále bych se na to ani nedívala, po zkušenosti s "českým Narutem" už nikdy víc.

aalexiis
13.07.2015 4 z 5

Tahle manga se mi líbila. :)

Espejox
06.03.2015 5 z 5

Bleach mám nakoukané z TV, patří mezi moje nejoblíbenější anime a proto jsem se rozhodnl, že si postupně seženu i všechny knížky. Chválím český překlad, který je v případě mang lepší než u anime verze, některé dialogy dávají větší smysl. Celkově chytlavé, místy napínavé, místy zábavné..teď hodnotím spíše celou sérii, než konkrétně první díl, nebudu psát hodnocení ke každé :) Jsem velký fanoušek anime a mang a toto je přesně můj šálek čaje, podobně zaměřeného člověka tato série nemůže zklamat :)

mynonka
08.06.2014 4 z 5

Normálně bych asi dala 3*, ale kvůli formátu z prava doleva jako pravá japonská manga a za to, že občas to bylo vážně napínavé, musím dát 4 :). Je to taková rychlovka na cestu vlakem, ale velmi příjemná :).

fmash
30.07.2012 3 z 5

Čekal jsem poněkud temnější atmosféru a naopak mě překvapilo, jak moc je na zpracování příběhu znát, že je pro dospívající mládež. Na druhou stranu to nevadí příliš a na pokračování jsem zvědavý. Lepší trojka.

manga

Tite Kubo (p)