Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána

Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána

Dobrodružný román o statečném muži přezdívaném Fanfán Tulipán, který již od dětských let projevuje výrazný talent pro romantická dobrodružství a hrdinské kousky. Hlavního hrdinu Fanfána Tulipána sledujeme ještě mnohem dřív, než byl počat - milostná zápletka mezi patnáctiletou Jeanne Bécuovou a vévodou orleánským skončí zplozením jednoho z nejobdivovanějších hrdinů tehdejší Francie. Jako odložené dítě neznámých rodičů vyrůstá v polovině 18. století na pařížském předměstí Saint-Denis, kde prožívá uličnické dětství i své první milostné zkušenosti - v pozdější době tak četné... Později už jako dospívající mladík odchází „hledat štěstí" do světa. Lstí pomstychtivé milenky se dostane nedobrovolně do armády, kde se zněj stane uznávaný voják a vyslouží si přezdívku La Tulipe. Při dobývání Korsiky se seznámí s mladičkou, krásnou a osudovou Letizií. Při zpáteční cestě do Francie je jejich loď přepadena anglickou fregatou a Letizia je unesena. Fanfán se nevzdává a vydává se do Anglie hledat svou lásku - nevědomky se stává francouzským špionem a opět se ocitá v nebezpečí.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30176/blazniva-dobrodruzst-30176.jpg 4.131

Les mille et une folies de Fanfan la Tulipe (1979)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Melantrich

A je tu další kniha, která mne doprovázela na dovolenou. A tentokrát jsem byla navýsost spokojená. Mám moc ráda historické a zároveň dobrodružné romány - a toho se mi zde dostalo mírou vrchovatou. Kniha je neskutečně čtivá a je hodně těžké se od ní odtrhnout. Hlavní hrdina je sympatický sukničkář - njn, nemůže za to, podědil to po matce i po otci ;-), a i jeho statečnost je obdivuhodná. Za mne tedy plným právem nejvyšší počet hvězdiček :-).

Ladys
10.09.2014

Bláznivá dobrodružství? Je to přesné. Tulipán lítá Evropou sem a tam, osud ho zavane i na americký kontinent... A proč to všechno? Jako vždy. Za vším hledej ženu :-)
Jednou si to zkusím přečíst znovu. Poslední dobou mám sklony se vracet ke knihám, co mám rád.

Jackjelly
03.05.2012

Jsem rád že jsem nebyl sám ve čtvrteční frontě, mé vzpomínky jsou obdobné,příjemný relax mezi studiem, restauracemi kamarády a ...

bikerbm

Docela jsem zavzpomínal,když jsem tuhle knihu četl,jak v dobách minulých,v dobách totality,jsem si na ni vystál frontu před knihkupectvím.Příjemné počtení,s lehkostí a humorem popisovaná dobrodružství románového i filmového hrdiny Fanfána Tulipána.