Blacksad

Blacksad https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232092/bmid_blacksad-232092.jpg 5 272 50

Noirová série Blacksad je vytvořena v tom nejlepší duchu americké drsné školy a zároveň je okořeněna naprosto geniální kresbou, jež veškeré vystupující postavy nahrazuje zvířaty, včetně jejich charakterů. Černý panter Blacksad je soukromé očko a jeho případy jsou všechno možné, jen ne jednoduché. Prochází světem podrazů a svinstev, a přestože pro to dělá všechno, jen málokdy se mu podaří se sám neušpinit. Spanilé kočky (doslova) v nesnázích, přízemní emoce, umělecké kruhy, politici, zbraně, špioni a samozřejmě vraždy - to všechno a ještě něco navíc je jeho denním chlebem. Kompletní vydání komiksů, které vycházely na pokračování v magazínu Crew, včetně u nás dosud nevydaného a zatím posledního dílu.... celý text

Covenant
11.11.2014 5 z 5

Ano, příběhy jsou opravdu skvělé a detektivní žánr komiksu opravdu sluší, ale............. I když jsou příběhy dobré, zařadily by se do fronty podobných, nebýt dominantní, propracované kresby, do sebemenších detailů. Tento komiks jsem četl opravdu dlouho. Oprava - prohlížel jsem si ho dlouho. V Tomto komiksu jsem prostě nemohl jen tak prolétnout okénka. To bych považoval za učiněné barbarství. Je to umělecký skvost! Mimika lidí/zvířat, je dokonalá. Pohyby, detaily, barvy...hrozně se mi líbilo světlo prorážející skrze stromy, resp. stíny lístečků na "osobách" a předmětech. No, bylo toho hodně, co se mi líbilo a nemá smysl to rozebírat. To se musí vidět!

SuperFrankie
29.09.2014 5 z 5

Hodně povedený komiks. Nejvíc se mi líbil ten případ s jazzmany v New Orleans. To zasazení celého příběhu do světa zvířat tomu dodalo šmrnc, něco extra. Druhého Blacksada ve světě komisku už nenajdete. Tenhle detektiv je jedinečný.

Peter.Melon
12.06.2014 4 z 5

Opravdu dobrý komiks,je to dobře vymyšlený příběh,má barevné obrázky.

3DD!3
29.03.2014 5 z 5

Příběhy staré detektivní školy obohacuje Blacksad detailním kulturně-politickým prostředím a zasazením do zvířecí říše. Detailní reálie světa, který odráží ten náš velice přesvědčivě, slouží jako jeviště lidským charakterům vypiplaným k dokonalosti. Úchvatná kresba je propracovaná do detailů a Guarnido u mě v evropských vodách vyšplhal až na samotný vrchol.

Kapis
13.01.2014 5 z 5

Dokonalé. Vzpomínám si jak jsem byl unešen z prvního příběhu kdysi v Crwi, kdy jsem nemohl dospat noc, abych si rychle dokoupil pokračování. Zbylé tři příběhy byly pro mně úplně nové a dlouho jsem si nic tak nevychutnával jako tuto knihu. Byla to čistokrevná radost, plná atmosféry. Dokonalá kresba, bezchybné nadhledy do místností, skvěle vykreslené a rozpoznatelné i ty nejmenší emoce - a o to více se klaním až hlavou o zem třaskam - že na zvířecích tvářích. Nebylo určitě nic jednochuchého kreslit překvapeného nosorožce, zuřícího pantera či nasranou lasičku. Krom začátku čtvrté knihy jsem se doslova rochnil v opravdu důsledně vykreslených detailech na pozadí po poslední hrneček a obrázek, včetně tváří v davu. Škoda je pak, že ze začátku čtvrté knihy to Guarnido trochu odbýval, zhruba v půlce se ale vrátil k dokonale detailnímu stylu s ostrou linkou skrz celý panel. Taky pauza mezi 3. a 4. bookem byla nejdelší, tak asi hledal tu správnou motivaci po takové době. Zážitek mi to nezkazilo a jak říkám, za tu kresbu a barvy smekám až k zemi. Nechyběl ani komisař Rex, takže já mám o nejlepším zahraničním komiksu roku 2012 zcela jasno a zcela objektivně dávám po nějaké době plných 100%.

Selket
21.10.2013 5 z 5

Miluju tu kresbu, která se dá číst i v detailech.

chropovec
22.09.2013 5 z 5

Perfektní zpracování se zajímavou kresbou a příběhem až na některé vyjímky je tato kniha pro mne velice zábavná.

Lost Soul
26.03.2013 5 z 5

Snad nejlepší komiks, co se mi zatím dostal do ruky. Nádherně nakreslené, skvěle propracované postavy, černý humor - prostě paráda.

Lusa
05.02.2013 5 z 5

Souhlasím, je to opravdu skvěle zpracovaný komiks. Postavu Blacksada si snad člověk musí hned zamilovat. Všechny příběhy se mi líbili, ale asi nejvíce Národ ledu.

RaptoR
18.12.2012 5 z 5

Výborně zpracovaný komiks, který ukazuje na kvality španělské školy. Moderně pojaté bajky, které se zaobírají společenskými problémy, situovanými do USA první poloviny dvacátého století. Rozhodně stojí za přečtení!