Národ ledu

Povídka od: Juan Díaz Canales

Z knihy: Blacksad

Přímo v centru rasové nesnášenlivosti mezi "bílou elitou" (reprezentovanou převážně polárními zvířaty) a "barevnou spodinou". Musí Blacksad dokázat vyřešit případ zmizení malého děvčete, které se mohlo v prostředí Čáry stát obětí hned několika trestných činů. Unesl ji gang Černých spárů, samozvaných bojovníků za práva "barevné menšiny"? Nebo za vším skutečně stojí policejní náčelník Karup (lední medvěd), kterého většina obyvatel potichu označuje za pedofila? Co s tím má společného Karupův osobní asistent Huk (polární liška), který se zdá být namočený úplně do všeho? A proč se sama matka zmizelé Kyle nemá k tomu, aby s věcí něco dělala?

Originální název:

Arctic-Nation


Rok vydání originálu: 2003

Komentáře (2)

Lenka.Vílka
16.05.2019

Tady je toho vážně hodně. Zmizí holčička, všechno se komplikuje, na pozadí "války" bílých a černých. Byl to neskutečně smutný, drsný a hluboký příběh, rozebírající případ, z kterého jde mráz po zádech. A vy mu celou dobu fandíte.
Dostaň toho parchanta, ať to stojí, co to stojí! Dostaň ho Blacksade!

Co mě zamrzelo, bylo to, že se skáče z jedné scény do druhé mnohem rychleji. Na to se dá zvyknout, jenom to byla změna vzhledem k první povídce, kde se nikam nespěchalo, a šlo tam všechno příjemně pomalu. Ale vypravěč už je ok, dík za to ;)

A konec, a jak to všechno bylo, to mě dostalo. Do vážně blbý nálady, takže díky Tejdne. Díky, kamaráde! Bez tebe by snad tenhle den skončil smutně!

Lusa
05.02.2013

Tenhle příběh se mi líbil asi ze všech nejvíce. Hlavně jak je všechno v něm zamotané a nic není na první pohled takové, jak se zdá. Nejlepší byl tady Tejden a hlavně konečně vysvětlení, jeho přezdívky XD.