Kdesi uprostřed stínů

Povídka od: Juan Díaz Canales

Z knihy: Blacksad

Příběh nazvaný Kdesi uprostřed stínů začíná smrtí bývalé Blacksadovy klientky a milenky. Černý panter se i přes upozornění svého šéfa vydá po stopách a na vlastní pěst začne vyšetřovat chladnokrevnou vraždu. V cestě za spravedlností mu mimo jiné stojí nájemný zabiják nebo poskokové hlavy samotného zločinu.

Originální název:

Quelque part entre les ombres (Somewhere Within the Shadows)


Rok vydání originálu: 2000

Komentáře (1)

Lenka.Vílka
16.05.2019

Byl to ten dokonalej mood, kterej hledáte v žánru. Detektiv, kterej pátrá po vrahovi své bývalé milenky špinavými ulicemi, ostatní mu hází klacky pod nohy, aby v pozadí svého vlajícího baloňáku schytával ránu za ranou, protože chce pomstít smrt milované ženy, a během toho si o sobě a svém životě uvědomil spoustu věcí a smířil se s nimi. Horních deset tisíc, nespravedlnost života i vyšetřování. Samotný Blacksad mi přišel super. Takový trochu trumbera, který má víc štěstí než rozumu nebo pevných pěstí. Proto na něj někdo neustále míří (jeho výraz ze stránky 34 je k nezapomenutí). Ale nakonec se ukáže, že má rozum na pravém místě. A já se na další příběh těšila o to víc.

("Rád bych věřil, že svět může být spravedlivý a že i mocní musí za svoje chyby platit. Jsem v podstatě naivní idealista.")

Jediné, co mi vadilo, bylo vybarvení textu vypravěče, tedy hlavní postavy. Není to pokaždé ve stejné barvě, ale aby se hodilo barevně k tomu konkrétnímu oknu. Jenže často se to proto blbě četlo. Třeba přes tu rudou se mi rozcházely oči a tmavě modrá a středně tmavém podkladu byl fakt pocuc. Ale to bylo jediné! Kresba byla jinak nádherná. Čtení jsem si vážně užívala, přestože příběh je vlastně takový nijak překvapivý. Ať už každého v povídce, tak samotného Blacksada.