Blackout - Zítra bude pozdě ekniha

Zítra už bude pozdě...Thriller o kolapsu evropských dodávek elektrické energie. Otřesný, ale realistický scénář. Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech...Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412919/blackout-zitra-bude-pozdefhUwgr-Gyu-.jpg 3.91046
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Omega

Blackout – Morgen ist es zu spät, 2012

Kniha Blackout - Zítra bude pozdě

DivnýJanko

Elsbergovské. Kniha je určite plnšia ako sa zdá. Nerozoberal by som to tu veľmi, lebo nerád dávam návody sociopatom. Za mňa spokojnosť ďakujem užívateľovi Zahadum za odporučenie. Všetko v knihe je reálne. Tak ako si reálne, každého kto si myslí, že elektronika nemá vplyv na jeho život, zaradzujem do osbného šuflíčka slaboduchého človeka. Dopadová štúdia, pojem dnešných dní neznámy, by mala byť obyvateľom známa nežnou formou aspoň v takejto forme knihy. Keď už máme v úlohách politikov a odborníkov na zelenú energiu, bandu hlupákov a nedoukov. Kniha príjemne doplní prázdne miesto v tejto oblasti, nám, užívateľom elektroblahobytu dnešných progresívno-genderovo-indiokratických dní.

Madelisi

Dobrá kombinace s Ochlazením. Nejhorší na těchto příbězích je to, jak si v dnešní době člověk dokáže snadno představit, že rozhodně nejde o sci-fi.

Obdivuji poctivé rešerše, které ale nicméně udělaly příběh méně stravitelným. Stránky s technickým popisem problému jsem jenom tak běžně prolétla. Postav bylo hodně, jejich vzájemné vazby začaly dávat smysl až od druhého nebo třetího dne. V případě rodiny Bollardových mám pocit, že nedával jejich popis občas smysl.

Přes to všechno se příběh četl moc dobře, hlavní Ital Piero je sympaťák. Upřímně doufám, že blackouty, které nám dle odborníků hrozí, nezpůsobí takovou apokalypsu.

branislav1814

Jak již zde bylo zmíněno, v postavách trochu chaos. Autorův styl psaní není zrovna nejčtivější a nejpoutavější, no stejně se mi to líbilo. Když se člověk nad vykreslenou scénou a situací zamyslí a začne si jí promítat do reálného světa který žijeme, začne na některé věci pohlížet jinak. Uvědomí si, v jak křehkém světe žijeme a jak rychlo se všechno můžou zhroutit. To celé tak nějak podtrhuje i aktuální vojna na Ukrajině - také se těmto lidem (leč za jiných okolností) změnila jejich realita v mžiku.

Bakana

Nehodnotím, protože jsem nedočetla.
Přečetla jsem prvních asi 80 stránek, ale děj mě nechytil a postavy mi byly jedno. Pak už jsem knížku musela vrátit do knihovny a usoudila jsem, že si kvůli tomuhle dílku nebudu komplikovat život s nějakým prodlužováním výpůjční doby :-).
Pokud někoho zajímá téma blackoutu, tak daleko lepší mi přišla Tma od Ondřeje Neffa, i když tam ke konci plete mimozemšťany a podobné nesmysly.

Karoll_ina

Opet k zamysleni, jak dobre se mame. Jak spolehame na kazdodenni privod elektriny a co vse diky ni muzeme vyuzivat. Neni to samozrejmost a meli bychom si toho vazit ️

stepii5577

Čekala jsem, že tak skvělý námět autor uchopí lépe. Kniha se mi velice špatně četla, ztrácela jsem se v množství postav a často jsem tomu jako laik nerozuměla.

oldsoldier

Na můj vkus moc politiky a hodně technických nesmyslů, kdy některé měly vliv na děj. Na druhou stranu, knížka velmi dobře popisuje, jak je naše civilizovaná společnost zranitelná. 4* za to, že mám rád tyto apokalyptické knihy, ale za chyby jsem musel jednu hvězdičku sebrat.

akcive11

Na můj vkus se příliš řešila politika u této problematiky a popis nefungování a dopad na jednotlivce byl velmi okrajový. Nemohu si pomoci a srovnávám s knihou Sucho, která se mi líbila o něco více, i přesto, že hlavními aktéry byly děti. Každopádně u obou knih doufám za nás za všechny, že se ani jedna předpověď nevyplní. Připravit se na to nelze, pouze tu katastrofu jen oddálíte. Jednodužší to budou mít lidé na venkově, než ve městech pokud opravdu něco takového přijde.