V pasti

TAM VENKU NĚCO JE… Něco děsivého, co člověk nesmí spatřit. Stačí jediný pohled – a podlehneš smrtelnému násilí. Nikdo netuší, co to je ani odkud to přišlo. Pět let poté, co všechno začalo, zbývá už jen hrstka přeživších – včetně Malorie a jejích dvou malých dětí. Malorie žije v opuštěném domě poblíž řeky a už dlouho sní o tom, že uteče někam, kde snad bude s rodinou v bezpečí. Cesta, která ji čeká, je však hrozivá: překonat pětadvacet kilometrů po proudu řeky v malé loďce – poslepu. Stačí jedno špatné rozhodnutí a všichni zemřou. Něco je sleduje. Je to člověk, zvíře nebo stvůra? Ponořena do tmy, obklopena známými i neznámými zvuky, se Malorie vydává na svou hrůznou odyseu – na cestu, která ji zavede do nespatřeného světa i do minulosti, k přátelům, kteří jí kdysi zachránili život. Josh Malerman ve své úchvatné prvotině prolíná přítomnost s minulostí a nabízí čtenáři hrůzný, zároveň však nesmírně poutavý příběh zborceného světa, který budete hltat do poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291023/v-pasti-neotvirej-oci-nebo-zemres-yma-291023.jpg 4.3323

Bird Box 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Zelený kocúr

Bird Box, 2014

Kniha V pasti

jankaander
předevčírem

Jsem rada, že jsem dočetla, a opět se vracim k detektivkam.......

peterkovasona

Tak tohle jsem absolutně neočekávala. WAU

lucie5197

Je to jedna z knížek na kterou se těšíte a nejraději byste ji dali za jedno odpoledne, rozhodně napínavá se zajímavým příběhem, tím že není ani moc dlouhá, tak nehrozí žádné nudnější pasáže, alespon já se nenudila. Film jsem ještě neviděla, ale určitě mrknu. Menší výtka, že jsem celou knihu doufala v nějaké větší odtajnění těch bytostí a důvodu toho všeho.. nebo alespon co se stalo Garymu. I tak jsem ale spokojená.

a.k

Celá myšlenka příběhu je tak triviální, až je geniální. Tam venku číhá "něco", ale kdo to spatří, zemře. Tak moc byste chtěli vědět, co se za zavřenýma očima hlavní hrdinky děje, ale víte, že když oči otevře, zemře. A to přeci nechcete. Čím víc je čtenář zvědavější, tím to je pro něho větší nervák. Já jsem zvědavá moc. Takže za mě to "něco" bylo nervy drásající peklo.

mona.benny

(+ SPOILER) Tak právě dočteno, příběh jeste doznívá v hlavě.Musim říct,že dlouho mě kniha takhle nechytla. Slyšela jsem že je film na námět knihy,knihu jsem hned objednala. Film mě teprve čeká. Během čtení,které probíhalo mezi 21-22h,až děti usnuly, jsem se bála jít i na WC nebo napít. Pěkně napsané, žádné omacky okolo, konec rozpoluplny .... smutný a zároveň šťastný. Fandila jsem Tomovi, Julesovi a samozřejmě Viktorovi. Slza neukapla,jen jsem ke konci četla s otevřenou pusou a proklínala toho (nevím jaké slušné výstižné slovo napsat) Dona. Nevím zda bude nějaké pokračování knihy?! Ale už tam nebude Tom :-/ Pro ty co mají rádi hororové knihy je tato jako dělaná.

blackoutzuzi

Jelikož jsem viděla nejdřív film a pak až četla knížku, líbil se mi více film. Nemůžu si pomoct, možná, kdybych příběh znala nejdřív v knižní podobě a až poté viděla film, měla bych to jinak :D

Nunynka

Kniha u které mě bylo tak hrozně smutno a hrozně mě bolelo na duši. Vůbec nevím jak to mám popsat. Na konci mě i slza ukápla
Tyto knihy nevyhledavam,ale když mi ji kamarádka půjčovala s tím,že si ji prostě musím přečíst,tak jsem neotalela a musím říct,že ve mě bude dlouho doznivat.

Tereziee

Čtivá, napínavá kniha s originálním námětem. Místy člověku přejede mráz po zádech. Docela bych ocenila i pokračování. Určitě se mrknu na filmové provedení.

Trůn lebek
Trůn lebek