Biggles - Průzkumný let

Ještě se naposled vraťme do první světové války. Ke 266. letce přichází mladší bratr pilota, kterého sestřelili Němci. „Musíme jim pomoci,“ říká Biggles a průzkum začíná. Jedna z prvních a nejlepších autorových knih!

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28640/biggles-pruzkumny-let-28640.jpg 3.912

Biggles (16.)

The Rescue Flight (1939)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Toužimský a Moravec

Sandik
24.04.2017

Po řadě příběhů "ze současnosti" opět jeden návrat do První světové války. Není to ovšem návrat se vším všudy, neboť Johns i zde buduje nikoli řadu samostatných epizod, ale jeden souvislý příběh, přesně tak, jako to činí v jeho "poválečných" knihách (pravda v knize "Biggles jde do války" je také). Nutno říci, že tohle spojení je poměrně šťastné a příběh funguje velmi dobře. Celkový dojem: 75%

JAnD
03.11.2016

Předzvěst budoucích knih, kde nebývá hlavním hrdinou ani tak Biggles, jako Ginger. Tady jsou to dva kamarádi - zběhové ze střední školy, kteří se dostanou na frontu.

SalomeH
15.07.2014

Bigglesova dobrodružství jsem měla ráda už od malička, i tohle bylo parádně napínavé. Akorátže Biggles tam mohl dostat trošku víc místa, je to přece jenom větší frajer než Thirty.