Bídníci II.

K romantickému příběhu o bývalém galejníkovi, který zbohatne a pomáhá svým přátelům, se vracejí nové a nové generace čtenářů, kteří spolu s Hugovými hrdiny prožívají jeden z nejkrásnějších příběhů o utrpení a lásce, jaký kdy byl napsán. Sledujme tedy po letech znovu dobrodružství Jeana Valjeana a jeho věčného stínu Javerta, osudem pronásledované Fantiny a její malé Cossety, ušlechtilého Maria a vykutáleného Thénardiera. Ke kouzlu románu přispívá i to, že děj se odehrává v romantické scenérii staré Paříže třicátých let devatenáctého století, v zákoutí úzkých uliček, za tajuplnými zdmi kláštěrů a hřbitovů a dokonce i v podzemních stokách Paříže. Kniha se stala předlohou k úspěšnému muzikálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153172/bidnici-ii-Bkt-153172.jpg 4.6200
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Odeon

Les Misérables (1916)

Kniha Bídníci II.

PapayaD

Pokračování je ještě lepší než předchozí kniha. Miluju to čím dál víc :D. Hodnotím 10 000*.

jfialova

Pokračování známého románového příběhu. Opět se střídají dějové a popisné pasáže. Je třeba být na to dostatačně naladěn.

pavel.2

Co jsem již napsal pro díl první, platí i pro tento. Shrnuto, žádná jiná kniha, které jsem dal 5 hvězdiček, nedostalo takové hvězdičky jako tento mistrný kus, který je dokonalý ve všech ohledech. Mít možnost vybrat si jedinou knihu na liduprázdném ostrově, byli by to Bídníci.

beruskovana
11.10.2018

Hlavní děj krásný, čtivý. Bohužel zdlouhavé popisy událostí (některých zdánlivě nesouvisejících s dějem) knihu na můj vkus zbytečně prodlužují.

šneki
08.10.2018

Příběh opravdu nejde nemilovat, bohužel mi stále vadí dlouhé popisy okolí a událostí ne tak úplně podstatnými, takže zůstanu u filmového zpracování.

konicekbily
13.05.2018

Jeden z nelepších románů všech dob - tedy podle mého mínění. Porovnávám myšlenky autora o napravení hříšníka, souboj mezi dobrými skutky a zlem se současností - hříšníci se nenapravují, jsou stále agresivnější a vypadá to, že mnohdy arogantní zlo vítězí nad dobrem. Ještě, že ne vždycky!

archandelka
08.04.2018

Bojovali za svůj sen, za lepší život, za lepší situaci ve své zemi, za své ideály... nejen ti, kteří byli na barikádě, ale i Javert, Valjean, Marius, Eponine a další postavy. Každý z toho svého podhledu, každý za to své a každý nejlépe, jak věděl. I když jeden vedle druhého věděl, co je čeká, i když věděli, že to může dopadnout všelijak. A tohle by pro nás mělo být inspirací.
Tahle kniha ani náhodou není o stylu napsání, nečte se jednoduše, ale je právě o té velmi silné výpovědní hodnotě.
"Even the darkest hour will end and the sun will rise."

mcleod
07.01.2018

Knihu nejlépe popsal sám autor (na straně 523 druhého svazku)... kniha je "cestou od zla k dobru, od nespravedlivosti k spravedlnosti, od falše k pravdě, od temna k světlu, od hltavosti k svědomí, od hniloby k životu, od zhovadilosti k povinnosti, od pekla k nebesům, od nicoty k Bohu." Zkrátka je o lidském a společenském pokroku, jak autor sám dodává. Kniha je úžasně propracovaná, všechny sebemenší dějové linie do sebe zapadají, perfektně přiblíženy jsou charaktery postav, jejich uvažování, pocity, rozervanost daná nepřízní osudu... prostě jde o jedno z nejzajímavějších děl romantismu, které opět rozšířilo míru mého obdivu vůči tomuto uměleckému i životnímu směru (i když mě více strhával příběh Jeana Valjeana a Javerta, než příběh Maria, který byl ale také výborný). Především úvahové pasáže, přiblížení charakterů a myšlenek postav, prostředí dějů a širšího kontextu dělají z knihy opravdový poklad světové literatury. Zda by kniha obstála s menším rozsahem je už při 1452 stranách (obou svazků) zřejmě bezpředmětnou poznámkou, takže se jí raději vyhnu :-) Přesto energie příběhu na žádné stránce až do konce románu ani v nejmenším nepohasíná (dokonce ani výdrž čtenáře). Také diskuze tehdejší politiky, nad kterou se většina lidí pozastavuje, mi připadala jako výborná součást knihy, neocenitelný pohled tehdejšího obyvatele, který jsem vždy velmi rád pročítal. Díky knize jsem si konečně ujasnil složité dějiny Francie plné revolucí, monarchií, republik a císařství, které byly důležité také pro vývoj příběhu a všech jeho souvislostí. A třeba takový popis bitvy u Waterloo byl neuvěřitelně plastický, strhující a prostě nezapomenutelný... ostatně stejně tak jako pozdější popis války v ulicích Paříže vytvářející zajímavou příběhovou paralelu. Závěrem... kdo nemá několik měsíců co dělat, měl by si knihu určitě přečíst :-) Stojí to za to... od první do poslední stránky.