Bez tváře

Bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512026/bmid_bez-tvare-y3Y-512026.png 4 166 55

Inspektorka Rosalind Krayová přežila brutální napadení nožem, při kterém zemřel její manžel. Po čase se vrací do práce, kde jí přidělí vyšetřování případu sériového vraha. Jenže tento pachatel je jiný: nejenže připravuje své oběti o život, on si chce přivlastnit i jejich identitu. A ačkoli vraždy působí nahodile, zabiják si své oběti přepečlivě vybírá. Krayová bojuje se svým nadřízeným i s vlastními démony, což ji vnitřně ničí. Pomalu však získává schopnost přemýšlet jako pachatel a její postřehy přinesou několik děsivých odhalení, která zásadně změní pohled na vyšetřovaný případ. Pak ale stačí jediný přešlap a vše se jí začne sypat pod rukama. Podaří se jí přesto najít vraha a přežít? Protože pravda je blíž, než si dovede představit… Bez tváře je první knihou z nové detektivní série, která potěší čtenáře Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Faceless , 2018

Mihal27
29.01.2022 5 z 5

Ďalšia super kniha, neskutočne som si ju užil. Dobrý a zvrhlý príbeh, vôbec som nečakal takú zápletku. A ten koniec bol pre mne dosť emotiny. Roz úplne super, plná emócií. Presne takto si predstavujem hlavného hrdinu.

"Byť šialenec z vás ešte nerobí zlého človeka. Zlého človeka z vás robí to, že ste zlý."

zdendula31
19.01.2022 5 z 5

Asi se nám tady rýsuje další skvělá série...

nina3905
16.01.2022 5 z 5

Našla som ďalšiu obľúbenú detektívnu sériu. Obľúbila som si aj hlavnú postavu, inšperktorku Rosalind Krayovú, ktorá je svojrázna, problematická, psychicky nevyrovnaná, ale zároveň policajtkou každou bunkou svojho tela. Určite si prečítam pokračovanie.

knihomolka74
05.12.2021 4 z 5

Kriminální příběhy nejsou úplně moje parketa. Tahle kniha se ke mně dostala náhodou od kamarádky. Kniha je velmi dobře napsaná, prolínají se zde dvě roviny, jedna z pohledu ne zrovna psychicky vyrovnané inspektorky, druhá z pohledu psychopatického pachatele. Zaujala mě, četla se rychle. Asi přehodnotím svůj názor a určitě si ještě nějakou tu detektivku přečtu.

gad
05.12.2021 5 z 5

Velmi dobře napsáno. Dvě roviny vyprávění mi plně vyhovují. Vím, jak přemýšlí pachatel i jeho protivník, tedy polda, který po něm pase. V tomto případě je to velice vynalézavý, chytrý a pečlivý psychopat, kterého se snaží dopadnout ne zcela psychicky vyrovnaná inspektorka Roz Krayová. Kromě příběhu se mi líbily i dialogy, působící velice reálně. Ne takové ty šroubované fráze, které nikdo běžně nepoužívá.
První případ nové série se povedl, těším se na další.

Majuš333
15.11.2021 5 z 5

Moja otázka znie: "Kto bol väčší šialenec? Roz, či Jason?"

Dobrý začiatok série, naozaj sa nedalo odtrhnúť... Oceňujem striedanie kapitol z dvoch pohľadov... A pravdupovediac, Lucy a Duncan mi ako parťáci k Roz rozhodne nepasovali, prijala by som k nej skôr nejakého arogantného hajzlíka ;)
No a stále nemôžem uveriť, že Roz to s tými hodinami nedocvaklo, keďže jej to tak pálilo...
Aspoň, že Samsonovi sa splnil jeho sen :) (Jednoho dne uděláš chybu a pak tě dostanu.)

Být šílenec z vás ještě nedělá zlého člověka. Zlého člověka z vás dělá to, že jste zlý. A pokud jste zlý, a navíc šílenec, stáváte se nebezpečným.

Zabíjel jsem pro radost, teď vraždím z povinnosti. To snad dokážete pochopit, ne? Vlastně ani nevím, kterou motivaci mám raději.
Ale ne, počkat… jistěže vím… nejlepší je zavraždit někoho, kdo má rodinu.

alzbeta4340
14.11.2021 4 z 5

Rychle odsýpající thriller s inspektorkou, co má dost problémů sama se sebou a totálně psychicky vyšinutým pachatelem. Nereálné, ale jinak dobře napsané a dodržující pravidla žánru. Slušné čtení.

Šebestová3
29.10.2021 5 z 5

Sympatická (a dostatečně problematická a drzá) vyšetřovatelka, adekvátně psychopatický psychopat, svižné dialogy...radost číst!!! Mám další oblíbenou detektivní sérii, zdá se.

astra3
19.10.2021 4 z 5

Dobře se to četlo. Určitě si přečtu i další díl. Roz je trochu "šílená".

Petronela16
22.09.2021 4 z 5

Kniha ma ,spočiatku, veľmi zaujala, takpovediac vcucla, svojim rozprávaním z pohľadu vraha a z pohľadu detektívky.Po cca 200 stranách , keď ma to už mierne prestávalo baviť, sa to opäť "rozjelo" a znovu ma to vcuclo.Myslim, že to bude celkom fajn detektívna rada, ako som už napísala, mierne zaváhanie však hodnotím *dole.Uvidime, čo bude ďalej a podľa ďalšej knihy sa rozhodnem.

ArwenAragorn
18.09.2021 4 z 5

65%

Myslím, že se jedná o vydařenou detektivku. Hezky se čte, děj má spád, je tam napětí a Roz je mi sympatická. Na prvotinu je to dobré.
Určitě se nenechám odradit od dalších dílů, zkuste si ji taky přečíst!

Ajuszka
17.09.2021 4 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, ale na prvotinu dobré.
Stylem opravdu připomíná psaní Angely Marsons, ale přesto se jí to nevyrovná :))

Nicméně, příběh se mi líbil. Roz je vcelku sympatická,trošku mi tam chyběl humor.
Případ sám o sobě hodnotím velice kladně. Už mám přečteno dost knih tohoto žánru, ale ještě pořád mě nepřestává překvapovat, jak tohle dokáže autor vymyslet a nebýt přitom sám vrahem :D

Já osobně si další případ Roz Králové určitě přečtu :)

Duchoslp
07.09.2021 4 z 5

Za mě Roz hodnotím pozitivně. Opravdu trošku připomíná Kim Stone. Děj měl spád, mě se líbí vyprávění z pohledu detektiva a vraha. Těším se na další díl

ellescorpio
27.08.2021 3 z 5

Nebylo to špatný, ale ani nic převratnýho. Není to moc originální, skoro nic mě nepřekvapilo, jako bych už všechny náměty v knize někdy dřív četla. Docela často jsem se zasekávala na různých nelogičnostech. Na goodreads to ale vypadá ne úspěšnou sérii, tak dám možná ještě jednomu dílu šanci.

jana3099
10.08.2021 4 z 5

Kniha se četla velice dobře, vypadá to na zajímavou novou sérii.
Jen jsem nějak moc nechápala, jak si může pachatel přivlastnit identitu, včetně ......
Nechci nic vyzrazovat, ale - copak je Fantomas ?? ;-)