Bez filtru

Bez filtru https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368743/bmid_bez-filtru-XRh-368743.jpg 4 235 62

Knihu BEZ FILTRU jsem napsala já, Kristýna Dolejšová, autorka projektu #ZaNormalniHolky. Co na vás v knize čeká? Můj osobní příběh. Moje dětství. Moje poprvé. Mé diety, mé vztahy a má (ne)láska k sobě samé. Jak (doopravdy) vznikl projekt #ZaNormalniHolky Co je jeho cílem Tajemství jeho obrovského úspěchu (věř nebo ne, roli v tom hraje toaleťák) Výsledky anonymního dotazníku o těle a sebevědomí, jenž vyplnilo přes 5000 dívek Odpovědi na Vašich 50 nejčastějších otázek (i) na (moje) tělo Mých 13 osobních pilířů, díky nimž se mám ráda, jsem sama sebou a Ty můžeš být také Skutečný rozhovor mezi jednou ze čtenářek a mnou Malý úkol, který Ti může pomoci odpusit (si) Perličky z projektu... celý text

sedlackovab
30.07.2020 5 z 5

Dlouho jsem na knihu chystala, Kristynku a její projekt sleduji uz roky a moc ji fandím. Kniha splnila očekávání a prisla Presne ve chvíli, kdy jsem to potřebovala :) Doporucuji všem slecnam i ženám :) Diky

Anniee
19.07.2020 4 z 5

Knížka přišla přesně v tu dobu, kdy měla. Dala mi to, co jsem v té chvíli potřebovala. I tak mi v ní ale něco chybělo, byla taková krátká, brala bych tam klidně více příběhů a informací. Je ale bolestivě pravdivá.

pavla.ba
10.05.2020 4 z 5

Kristýnu mám moc ráda a její kniha se mi líbila. Pár věcí se mi tam nelíbilo, ale nějaké myšlenky si zase pamatuji doteď.

AkiB
10.04.2020 4 z 5

Docela se mi to líbilo, Kristýnku sleduju i na sociálních sítích. Mě zarazilo, že ke konci knihy bylo napsáno, že věděla, že by kniha měla mít 150 stran, ale že jich napsala více a pak to musela umazávat. Proč? Podle mě právě byla škoda, že to bylo tak krátké. Také si myslím, že se z toho dalo vyždímat ještě víc, třeba více tématu týkající se mezilidských vztahů, než o vzhledu. A nebo taky víc o životě v Austrálii.

Knihomura
13.02.2020

Za mne únavné, ale to bude tím, že nejsem cílová skupina. :-O

mendule
24.01.2020 5 z 5

Moudrá kniha kterou by si měly přečíst všechny dívky a ženy.

Malíček
19.11.2019 1 z 5

Knihu jsem četla do Čtenářské výzvy 2019 a rozhodně to není něco, co bych si sama jinak přečetla.
Do cílové skupiny autorky bych nejspíš mohla spadat, ale myslím, že každá řešíme trochu jiné problémy. Věřím, že kniha někomu může pomoci, ale určitě ji člověk musí vnímat.
Vzhledem k tomu, že je knížka rozdělená do několika kapitol, já ocením alespoň tu, kde autorka vypráví o svém životě. Ta mi přišla zajímavá, dozvěděla jsem se něco nového a tolik jsem se nenudila jako při čtení grafů, které jsou také součástí této knihy.

Dál bych knihu bohužel spíše nedoporučila, snad jen někomu, kdo "bojuje" se svým tělem a hlavou.
Našla jsem si v knize pár hezkých myšlenek a to je asi vše.

Elišáček
15.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha o sebelásce, nejen jak ji najít, ale také jak špatně jsme na tom se sebeláskou tady u nás. Vhodné pro všechny věkové kategorie napříč generacemi. Rozhodně stojí za přečtení.

brocolli
28.10.2019 5 z 5

boží knížka od boží normální holky Kristý

Yokolobuna
01.10.2019 2 z 5

Čteno jako součást Čtenářské výzvy 2019 – "20. Kniha s černobílou obálkou"

Ok, uznávám, že vážně moc nezapadám do cílové skupiny. Nikdy jsem se neužíral pocity, že jsem silnější/vyhublá holka, kterou nikdo nemá rád. Nebýt výzvy, určitě bych Bez filtru obcházel v knihovně dál obloukem jako doposud.

I přes mizerné hodnocení musím dodat, že je mi myšlenka Bez filtru blízká a samotná autorka svojí upřímností sympatická. Rozhodně jsem nakonec neměl pocit, že Kristýna Dolejšová sepsala pár dobře znějících motivačních mouder a pak je pospojovala odstavci, jak jsme se z počátku obával.

Část s vlastním příběhem autorky je rozhodně fajn. I když i zde jsou cítit rezervy, jde o nejkvalitnější a skutečně inspirativní část Bez filtru... ta holka to přeci fakt zažila a snažila se z toho poučit. Tahle sekce by si klidně zasloužila přifouknout.

Bez filtru je ale bohužel obsahově i myšlenkově dost chudé dílko. Nebýt děkovaček (které Kristýna podle vlastních slov přitom vůbec v knihách nečte), návodů jak knihu číst a neustálého omílání té samé myšlenky prakticky těmi samými slovy, dal by se z knihy udělat fajn reklamní leták.

Osobně jsem měl právě při čtení pocit, že v ruce držím právě něco jako reklamní leták na kampaň #ZaNormalniHolky a nic moc jiného navíc. Myšlenka "každá jsme krásná" v provedení autorky nestačila ani na takhle útlou knížečku.

Některé pasáže evokují bakalářskou práci a to zejména sekce s dost nesmyslným pitváním dotazníku. Věnovat takový prostor titěrné knížečky grafům s často dost suchými nic neříkajícími daty, které pak až na pár světlých výjimek autorka vlastně jen přepíše do slov a dodá něco ve smyslu, že je alarmující, jak určité procento dívek odpovídalo, nebo že jí naopak něco příjemně překvapilo, je absolutní zbytečnost. 50 otázek na tělo je sice fajn sekce, ale spíše bych ji viděl někde na webovkách projektu, než jako další přívěšek knihy, která je v konečném součtu tak nějak z těch milých malých přívěšků poskládaná, ale jako celek střílí trochu na prázdno. Minimálně na mne tak působila většina knihy kapku zbytečně.

Pro neznalé se tak nějak úplně vytratilo, v čem kampaň spočívá... hlavní myšlenka na nás však v knize křičí na každé stránce pětkrát. Ale, co tak jsem se alespoň na konci dozvěděl, že jsem krásná :).

Knihu jsem měl zapůjčenou od přítelkyně Tessi2502, které tímto děkuji :). Té se trochu paradoxně kniha líbila snad ještě méně než mě a to je fanynka Kristýny Dolejšové i projektu jako takového.

Zkráceně? Obsahově bohužel dost chudá motivační knížečka, které však nelze upřít upřímnost. Vlastně dokáži pochopit nadšené komentáře níže a nerad bych svým komentářem někoho naštval. Podle mě si však Kristýna ukousla moc velké sousto a nedovedla si přiznat, že knihu vlastně nemá čím naplnit. I tak tý holce držím palce, další případná knížka za 350 kaček si ke mě cestu již nenajde.

Hodnocení na DK v době přečtení: 81 %; Moje hodnocení: 50 %.

alwa
26.07.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se hrozně těšila a už několik měsíců ji chtěla. Když Kristý přidala na Valentýna slevu 14 %, byl ten správný čas. Když dorazila, měla jsem se učit do školy, tak jsem si řekla, že jen nahlédnu a přečtu si odstaveček, abych si trochu udělala představu o stylu, jakým je psána. Přečetla jsem 20 stran a zasekla se jen protože mi nepřipadalo vhodné přečíst knihu od půlky do konce, když nevím, co je na začátku. Začetla jsem se totiž do části o životě Kristý. Projekt sleduji asi rok a půl a nic z těchhle věcí jsem nevěděla. Uvědomila jsem si, jak je celý virtuální svět zkreslený. Některého člověka vídáte každý den na instagramu nebo youtube a máte pocit, že ho znáte. Ve skutečnosti nevíte vůbec nic, znáte jen jeho veřejnou část, jako u celebrit, jenže vám to tak nepřipadá, protože lidé na sociálních sítích sdílejí mnohem osobnější a „lidštější“ část sebe. Pořád je to ale jen ta veřejná tvář. Po přečtení jejího příběhu už chápu, jak se dostala ke svému projektu, že k tomu má opravdu co říct. Knihu bych doporučila všem dívkám i dospělým ženám, které nemají dostatečné sebevědomí, neustále o sobě pochybují, bojí se, nesnáší se, mají psychické problémy. Ale jen takovým, které mají vůli a potřebu se měnit. Jen takovým to může pomoct. Jak píše Kristý: „Pokud se chceš naučit mít ráda, já to za tebe neudělám. A stejně tak to neudělá ani nikdo jiný. Jestli hledáš někoho, kdo ti změní pohled na svět, podívej se do zrcadla. Já ti dám mapu, společně najdeme cestu, ale ty sama musíš podle svého kompasu dojít do cíle.“

Roscata
21.05.2019 5 z 5

Važme si sami sebe. Milujme se. Žijme šťastný život. Ať už jsme jakékoliv.
#zanormalniholky
Doporučuji všema deseti.

Veru.Viti
30.04.2019 3 z 5

Asi jsem od toho čekala malinko víc. Nebo asi nejsem úplně cílovka. Myslím, že je obrovská škoda, že je v knize věnován tak veliký prostor dotazníku. Možná vypíchnout jen ty nejzajímavější otázky a odpovědi... To byla obrovská škoda. Kdyby tam toto nebylo, zbylo by více času jít do hloubky. Takto bylo vše bráno jen okrajově a ve svém věku už jsem podobné věty slyšela mnohokrát. Pokud je cílovka hlavně v mladších holkách, tak je to asi dobře napsané. Já jsem od toho asi čekala víc.

Coucouha
16.03.2019 3 z 5

Kniha je napsaná bez zbytečné omáčky, opakování pořád jednoho a toho samého...a i přes to, že je nabitá informacemi a různými tipy, tak se autorka vešla na cca 130 stran. Takže opravdu není problém, přečíst ji za jeden den. Což ale rozhodně není doba, za kterou byste tuto knihu měli odložit. Dle mého ideální čtení pro každou ženu/dívku. Ideální pro to, abychom si v ní četly, vracely se k ní, podtrhávaly si v ní, pomáhala nám a byla inspirací.
I tak ale musím ubrat v hodnocení dvě hvězdičky. Nejen za dotazník, kterému se autorka věnuje skoro celou jednu velkou kapitolu - myslím, že toto mohlo být rozpracováno lépe. Takhle to na mě působí jako nějaká bakalářská práce. No a za další se mi zdá, že na to, jak je toto téma bohaté a má velký potenciál na rozvinutí a zpracování, tak se ho autorka dotkla jen okrajově. Když už psala knihu s takovým úžasným námětem, mohla do toho vložit (z mého pohledu) jaksi více.
Je jasné, že za tímto projektem je velká dřina a hodně práce a proto se těším, co nám ještě do budoucna Kristýnka nabídne :)

15Kate
09.02.2019 3 z 5

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, přečetla jsem si ji jen že zvědavosti, jak píšou influenceři. Bylo to tak 50/50 - svoje prožitky Kristýna popisuje hezky, čtivě a věřím, že někomu v obdobně situaci zveřejnění takových zážitků může pomoci. Na druhou stranu část týkající se projektu Zanormalniholky mi přišla taková nedotazena - tabulka s výsledky z dotazníku (k mnohdy špatně nastavené otázce) a k tomu troška komentáře. Kniha jako celek rozhodně není k zahození (ačkoli mně osobně žádné nové poznatky nepřinesla), ale je na čem pracovat, proto 3*.

ivanaa
28.01.2019 5 z 5

Jenda z nejkrásnějších knih co jsem kdy četla ! Hodně mě ovlivnila.

SakuraLuci
24.01.2019 5 z 5

Oceňuji otevřenost Kristýny, projekt #zanormalniholky je v dnešní době pro mladé slečny výborný. Knížku jsem zhltla za dva dny, i když sama Kristýna doporučuje knihu si vychutnávat a informace zpracovávat. Moc doporučuji hlavně mladým, měla by to být povinná četba.

Niannie
09.11.2018 5 z 5

Doporučuji VŠEM holkám (i klukům samozřejmě, ale pro holky by to měla být povinná četba). Krásné, dojemné i vtipné. Jsem za takové projekty jako je #ZaNormalniHolky a podobné knihy, které otevírají oči, moc vděčná. Děkuji!

vevu.
30.10.2018

Na knihu jsem byla velmi zvědavá, protože projekt #ZaNormalniHolky sleduju už dlouho a moc mu fandím.
Před slečnou smekám pomyslný klobouk, protože vypsat se ze svých vnitřních démonů a tajemství a pustit to do světa chce odvahu.
Místy jde příběh až na dřeň.
Věřím tomu, že kniha dokáže mnohým slečnám pomoci. Tomu, kdo bojuje sám se sebou, hledá se a začíná se seberozvojem, může být právě příběh Kristýnky dobrým odrazovým můstkem.
Kniha je velmi osobní, svérázná a vtipná a zároveň motivační. Mladé slečny (cca od 13) si z ní mohou mnoho odnést.

Figallka
30.09.2018 5 z 5

Pro začátek musím smeknout autorce, že se nebála a dokázala do světa vypustit svůj příběh, který nebyl vždy růžový. Na knize oceňuji způsob, kterým je napsána. To, že upřímná slova Kristýnky k nám pronikají skrze stránky jakoby stála před námi. Jsem ráda, že na světě jsou stále lidé, kteří se nebojí jít za svými sny a něco dokázat. Sice to nemusí vždy dopadnout dobře, ale tohle je případ, který má převážně jen pozitivní důsledky a už budou jen pozitivní.
Díky knize jsem lépe pochopila projekt zanormálníholky. A od té doby se snažím podporovat Kristýnku více než předtím, protože až po přečtení knížky jsem si správně uvědomila jak to myslí. Každá slečna nebo žena je krásná a měly bychom to vědět všechny! Amen sestry!

pro dívky rozvoj osobnosti, osobní rozvoj sebeláska

Autorovy knížky

2018  81%Bez filtru