Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2733/bmid_bestie-z-karlstejna-aneb-kronika-hr-650436085f4fb.jpg 4 124 30

Karlštejnská bestie zabíjela v návalech vzteku služebnictvo a málem překazila i napsání snad nejslavnější kroniky českých dějin. Nevěříte? Kroniku českou, která se stala po staletí nejčtenějším dílem v našich zemích, napsal v první polovině 16. století Václav Hájek z Libočan.

Kerberos
05.02.2019 4 z 5

O bestii z Karlštejna jsem zatím nečetla,poučné.Doufám, že autorka čerpala z historických pramenů.

vojteska70
14.06.2018

Velmi zajímavé. Četla jsem o té paní už dříve. Není ovšem tsk známá jako Báthory.

irousek9
06.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha ó méně známých skutečnostech, ale napsáno naprosto přitažlivou a velmi čtivou formou.

Moňas17
14.08.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Nadi Horákové přečetla a budu pokračovat dál. :-)
Historii zná, umí vtáhnout do děje. Jen mě mrzí, že byl málo využit potenciál příběhu. Netoužím po popisu mučení, ale na to, co se na hradě odehrávalo, tak mi autorka nedala pocítit strach a hrůzu. Je to napsáno spíše jako soudnička. Jinak se mi to ovšem líbí, čte se to dobře.

alnahu
07.04.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o vražednici Kateřině Bechyńové, která byla manželkou karlštejnského purkmistra, jednoho z nejvýše postavených mužů království. Tato karlštejnská bestie zabíjela v návalech vzteku služebnictvo. Lidé o tom věděli ,ale báli se jí a její pomsty. Místní děkan Václav Hájek po těchto vraždách začne pátrat a nakonec se mu podaří po několika letech Kateřinu usvědčit. V Praze proběhne s Kateřinou soud ,kde byla konečně uznána její vina, je odsouzena uvrhnutím do hladomorny. Před svým trestem požádá děkana Hájka ,aby ji vyzpovídal a prokleje svého soudce a ten záhy zemře. I děkana Hájka proklela a ten je obviněn ,že ukradl klenoty na Karlštejně. Ale je nakonec této viny zproštěn a jeho trest je pouze ten ,že je vyhoštěn z Karlštejna a přestěhován na faru v Tetíně. Díky bestii Kateřině by Václav Hájek z Libočan nenapsal kroniku českou.

astroweb
28.01.2016 5 z 5

Velice milé a příjemné překvapení. Připomíná to Josefa Svátka v novém současné úpravě, čtivějšího nebo Otomara Dvořáka. Doporučuji všem milovníkům historické literatury.

Malinali
07.01.2015 5 z 5

Zřejmě skutečný příběh, napínavý děj, více příběhů v jednom v knize.

hadak
01.12.2013 3 z 5

Výborné, čtivé, napínavé, uvěřitelné. Bavilo mě.

raty
11.07.2013 4 z 5

Velmi zajímavé a poutavě napsané. Kniha se mi líbila víc než předchozí Kronika zapomenutého templáře.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

O Báthoryové toho už napsali mnoho, ale málokdo ví, že i tady v Čechách řádila podobná bestie.....Při čtení vám bude běhat mráz po zádech jako mě.

sadismus týrání Karlštejn historické romány krutost

Naďa Horáková
česká, 1962