Bestie se probouzí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Vzkříšení fašismu: Od Hitlerových vyzvědačů po dnešní neonacistické skupiny a pravicové extremisty. Kniha amerického žurnalisty Martina A. Leeho je první historickou studií, jež zkoumá rozličné proudy pravicového extremismu v celosvětovém měřítku a na základě více jak stovky autorových rozhovorů a studia tisíců stran donedávna tajných dokumentů je staví do náležitých souvislostí a do patřišného světa. Postupuje od několika skalních fašistů staré gardy a nacistických sympatizantů v poválečných německých tajných službáh, přes bývalé nacistické a fašistické aktivisty, které si jak Spojené státy, tak Sovětský svaz "rozebraly" pro spolupráci se západními i východními tajnými službami, kteří však po celou dobu sledovali vlastní cíle, až k bombovému útoku v Oklahoma City a dalším násilným incidentům v Evropě i Americe. Dochází k detailnímu odhalení proměny někdejších ideologů rasové čistoty a nadřazenosti v současné, mnohem lstivější stratégy neonacismu s jejich důrazem na zachování a udržení národní identity a kulturní jedinečnosti a podrobnému objasnění příčiny znovuvzkříšení fašismu po zhroucení Sovětského svazu, sjednocení Německa a oberovských změnách v globální ekonomice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61580/big_bestie-se-probouzi-sWc-61580.jpg 4.28
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Beast Reawakens, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Bestie se probouzí

n.ezn.amy
13.10.2020

Fašismus po druhé válce neskončil, ale v různých formách a organizacích žije dál. Autor se snažil najít po celém světě organizace a jejich různé odnože, které stále fungují ať již v Evropě nebo třeba ve Spojených státech. V jejich roztříštěnosti a nejednotnosti v nich osobně nevidím problém pro společnost oproti jiným ideologiím. Publikace je již staršího data a proto je otázka jak hodně je v současné době aktuální.

KejmlP
07.04.2017

Kniha je výborným shrnutím poválečných osudů nacismu a fašismu, který nevymizel, ale stáhl se, a následně rozrostl do řady jiných forem a směrů. Velmi mě zaujali hlavně dilemata různých přeživších nacistů, zvažujících na kterou stranu studené války se přiklonit, nebo vývoj politických snah nacistických pohrobků v Německu. Úsměvy při čtení jinak vážného díla budí fakt, že zvláště velká část různých subkultur hlásících se k neonacismu nabývá postupem času stále směšnějších forem, a jejich představitele by sami nacisté pravděpodobně zlikvidovali mezi prvními. Nevýhodou díla je, že v dnešní době začíná celkem rychle zastarávat, a vyžádalo by si rozsáhlou aktualizaci zaměřenou na dění posledních let.


eraserhead
01.02.2011

Jestli jste si mysleli, že fašismus vymizel koncem druhé světové války, tahle kniha vám vezme veškeré iluze. Tenhle mor se má stále dobře, bují třeba ve vašem sousedství. Výborná práce, která potěší svou obsáhlostí, ale znechutí svým obsahem.