Berlín - Okamžiky zkázy 1945

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Rudá armáda překročila v lednu 1945 hranice Říše, měla mnoho důvodů k pomstě. O brutalitě wehrmachtu a jednotek SS nikdo nepochyboval a sovětská propaganda takové zprávy důkladně využívala. Z toho pramenilo nevybíravé násilí, hromadné znásilňování, tanky drtící svými pásy kolony běženců, rabování, ničení a vraždění. Statisíce německých žen a dětí zmrzly nebo byly zmasakrovány. Nacističtí předáci totiž odmítali uznat, že porážka je neodvratná, a nedovolili evakuaci civilistů. Pak už bylo pozdě. Ve strachu z hrůz páchaných Rudou armádou se nakonec dalo do pohybu přes sedm milionů lidí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116750/big_berlin-okamziky-zkazy-1945-1p5-116750.jpg 4.611
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)
Originální název:

Berlin - The downfall 1945, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Berlín - Okamžiky zkázy 1945

Stufa
08.07.2020

Perfektní kniha - čte se sama.
Autor výborně spojuje jednotlivé archivy v jeden celek a neutrálně popisuje to co se skutečně odehrávalo na konci války při dobývání Berlína. Vřele doporučuji - kniha je prosta jakémukoliv stranění jednotlivým stranám a přistupuje kriticky a pochvalně k jednotlivým událostem.

PaulaHortensie
28.08.2019

Kniha s úžasnou výpovědní hodnotou. Jediné co mi komplikovalo čtení bylo množství konkrétních hist. údajů. Bylo to pro mne náročnější na propojení souvislostí mezi hist. událostmi a příběhy trpících žen ve válce


Pavelpi
25.04.2017

Četl jsem už více knih o posledních dnech druhé světové války.Řekl bych,že tahle kniha je trochu jiná,protože přináší fakta o tom,co se dělo v Berlíně,která se dosud většinou nepublikovala.Ano je to sice děsivé,ale na druhou stranu se vojákům nedivím,když třeba ztratili celou rodinu včetně dětí atd.Když si to představíte co je to za tragedii na obou stranách a co je ve jménu ideologie (ať té či oné) člověk schopen udělat druhému,je to prostě strašné.

sumcicka
25.09.2014

Kniha popisující významné historické období - události jež utvářely konec druhé světové války v Německu, především pak v Berlíně. Je až děsivé, co vše se v Německu na konci války dělo, nicméně vzhledem k historickým okolnostem nějak nejsem schopná s Němci soucítit. Historická přesnost knihy je bohužel místy na obtíž - ač kniha popisuje zajímavé události, čtenář se ztrácí v podrobném popisu postupu všech sovětských a amerických armád.