Před bouří

Laurel už jednou málem přišla o svého postiženého patnáctiletého synka, proto ho teď nespouští z očí. Nakonec však přece jen dá na rady své starší dcery a dovolí Andymu zúčastnit se školního večírku v místním kostele. Když se doslechne, že v budově vypukl požár, je strachy bez sebe, ale stane se zázrak. Andy nejenže vyvázne živý a zdravý, ale dokonce svou pohotovostí zachrání i další děti. Zatímco se jindy osamělý chlapec sluní v paprscích nezvyklé pozornosti, vyšetřování požáru odhalí podivné skutečnosti. Je možné, že by Laurel svého syna zase až tak dobře neznala? A kdo je vlastně Andyho otcem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26490/pred-bouri-26490.jpg 4.4118
Série:

Before the storm (1.)

Originální název:

Before the storm (2008)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Přidat komentář
Pampelda
10. září

Pěkná ,čtivá kniha

broskev28
02. dubna

Čekala jsem detektivku, dostala jsem "pouze" zajímavý a příjemně psaný příběh. Potěšilo mě, že ani kladné postavy nebyly tak úplně kladné. Hodně často jsem si v duchu představovala prostředí, ve kterém se odehrával děj, zvláště scény u oceánu. Obdivovala jsem Maggie, její starostlivost i její sílu unést zklamání.
Andyho diagnóza mi připadala lehce nedůvěryhodná. Tak, jak je příběh Laurel podán, mi připadá málo pravděpodobné, aby dítě mělo PAS. Ale to je jen detail, vlastní příběh to nijak neovlivní. Určitě zkusím i nějaké další knihy této autorky.

katka9574
17. února

Tak tohle musím pořádně vydejchat... knížka Před bouří je poklad, který jsem před cca rokem objevila v knihobudce na roztockém nádraží. Zhruba rok mi ležela na nočním stolku, tak trošku opomíjená, dávala jsem přednost jiným kouskům. No a včera jsem ji konečně otevřela a před pár okamžiky dočetla a sedím tady a brečím a říkám si "zaplaťpánbůh za takovéhle příběhy". Obyčejné, lidské, opravdu ze života a přitom tak hluboké a silné. Uffffff, lidi, tuhle knihu si přečtěte a hlavně nečekejte tak dlouho jako já ;)

allyce
23.12.2017

Podařená kniha. Čtivá, zajímavá zápletkou i hlavními postavami. Bavila jsem se a závěr mě překvapil. Doporučuji.

Květinka008
22.12.2017

Četla jsem zatím tři knihy od autorky a mám pocit, že odvádí úžasnou práci tím, jak přibližuje čtenářům - laikům různá onemocnění a postižení. Zde je to FAS - postižení dítěte vlivem matčina alkoholismu v těhotenství. Protože se sama v práci setkávám s postiženými lidmi, jsou tyto příběhy přínosem i pro mne, navíc poutavě napsané a odehrávající se často u oceánu. Jdu na další :-)

Toňula
28.11.2017

Co dodat ke knize D.Chamberlainové, mé oblíbené autorky..hluboce lidský příběh o různých podobách lásky, o slabosti i pochopení, empatii, smutku i radosti, vše citlivě zkombinováno a dovedeno do konce, který sice není happyendem, ale přesto dává naději do budoucna.

adriane9
24.08.2017

Osobně mě kniha velmi zasáhla. Vůbec jsem jí nedávala větší naději,protože to není mé první setkání s autorkou, ale mýlila jsem se. Je to velmi čtivě napsané a jsem nabitá novými informacemi o PD a FAS. Do třičtvrtě knihy jsem četla bez přestání, ale pak mi to velmi připomnělo titul od Jodi Picoult Nejsem jako vy- ta je pro mě o třídu výš a podobnost mi trochu vadila,přesto konec knihy byl nečekaný a nakonec dávám plný počet hvězd. Pro to psychologické zaměření, pro věrný popis stavu matky, pro ten můj pocit, že na příběh myslím i třetí den po přečtení./ dodatek: Velmi mě mrzí jednání našich vydavatelství, protože kniha je ze série, kdy druhý díl Secret left behind u nás nikdy nevydali. Máme smůlu.

helča5
20.08.2017

I když mám tuto spisovatelku ráda,tato její kniha mě zaujala pouze v tom,že jsem chtěla zjistit,kdo je žhář,hodně se tu dalo předpovídat,takže slabší dílko

Joyce24
08.01.2017

Další kniha od této autorky, která se výborně četla. Příběh mě velmi zaujal, pouze mi vadily některé chyby překladu, ale to už je chyba překladatelky, ne autorky. Těším se již na další knihy od Diane Chamberlain. Za mně určitě doporučení k přečtení.

Petra88
16.11.2016

Asi tak do 120 strany mě kniha moc nebavila. Pak to ale začalo mít spád a knihu jsem dočetla jedním dechem.

Beruska18
31.10.2016

Velmi hezká kniha, která ukazuje, jak jsou lidské vztahy mnohdy velmi složité ..,,, příběh, který se čte sám :-)

Danago
29.07.2016

První kniha od této autorky, takže nemůžu srovnávat, za mě teda skvělá!!!
Připomíná mi styl psaní Jodi Picoultové, kterou mám velmi ráda. Už se těším na další knížku od této autorky.

janadibelkova
06.04.2016

Asi jsem udělala chybu, že jsem jako první knihu od autorky četla Krutou volbu..od té doby jsem nenašla nic, co by se jí vyrovnalo a ani kniha Před bouří nebyla zdaleka tak skvělá. Ano, napsaná je dobře, ale podobných příběhů jsem četla hodně a tak nějak jsem celou dobu něco tušila, až mě rozuzlení úplně zklamalo. Diane Chamberlain je skvělá spisovatelka, ale tentokrát jsem dočítala spíše z donucení, protože jsem jí prostě "věrnou" čtenářkou.

Leniiis
26.10.2015

První kniha od této autorky, ale super. Nenudila jsem se, bylo napínavý a konec napsanej tak, že jsem měla slzy v očích :)

Modrina
29.08.2014

Jako obvykle u této autorky - přečteno jedním dechem, chvílemi i bez dechu. :)

slonyk
11.08.2014

Úžasná kniha.

Siraelxy
24.05.2014

Mám ráda knihy s tajemstvím, které je odhalováno pomaloučku. Kdy si říkáte: Cože, proč to tak je? Co se v minulosti stalo?
A on se příběh sem tam do minulostí vrátí, aby trochu tajemství poodhalil....
A přesně taková je tahle kniha s nicneříkajícím názvem a, pro mně, neznámou autorkou. Do ruky se mi dostala náhodou, za kterou děkuji :-)

ina77
12.04.2014

No začátek byl takový divný,ale potom se příběh rozjel a bylo přečteno za jeden.den.

sarka_l
25.02.2014

Po 300 stran naprosto skvělé a strhující. Konec takový typicky "ženský" (bohužel)... I tak je to ale na 4 *

Stromy
15.11.2013

Čistý příběh plný lásky a lidské duše, nechá na vás dlouho své úžasné stopy, ovlivní vás a to krásně...

kneslova
14.10.2013

Moc pěkná knížka, skvěle napsaná, dobře se čte, ani chvilku se nenudíte, moje už druhá kniha od této autorky, dobré

michalka S.
02.08.2013

Skvělá,úžasna kniha moc se mi to libilo a bylo to zajimave az do konce!! proto davam 5 hvezdicek!!

hojchna
08.02.2013

Úžasná kniha u znalosti a neznalosti vlastní rodiny..

kvapca
13.05.2012

krásná kniha, dojemná, najednou zjistíme, že svoje nejbližší vlastně vůbec neznáme...čte se jedním dechem *****

Aneleh

Moc pěkná knížka, ukazuje složité lidské city, jak člověk miluje i ztrácí ty nejbližší a čte se jedním dechem.