Baťůžkářem v jihovýchodní Asii aneb co dál? Na kole napříč Blízkým východem a Skandinávií https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183997/batuzkarem-v-jihovychodni-asii-aneb-co-dal-na-kole-napric-blizkym-vychodem-a-skandinavii-183997.jpg 5 2 2

Z hospodských pultů a distribučních skladů zmizela nečekaně rychle kniha JIŽNÍ AMERIKA 2007. A to byl impulz pro napsání druhé knihy „BAŤŮŽKÁŘEM V JIHOVÝCHODNÍ ASII ANEB CO DÁL? NA KOLE NAPŘÍČ BLÍZKÝM VÝCHODEM A SKANDINÁVIÍ“, rozdělené do dvou částí. První část je z putování po státech JV Asie jako baťůžkář, druhá část je z cyklo výletu po Blízkém Východu a Skandinávii. Obojí se uskutečnilo v roce 2010 – 2011. Podíváme se tak na Filipíny, do Indonésie, Singapuru, Malajsie a Thajska. Do Jordánska, Sýrie, Turecka, Iráku, Gruzie, Arménie, na Ukrajinu, do Švédska, Norska a Dánska. 232 stran textu s téměř stejným počtem fotek, barevná lakovaná obálka a fotografická příloha na DVD (719 fotek).... celý text

Inozuka
06.04.2014 4 z 5

Kniha má dvě části: v první popisuje Šakal s občasnými Zbyňovými komentáři putování trojice punků po jihovýchodní Asii, v druhé Zbyňa zaznamenává své cykloputování z Jordánska na sever Evropy. Vezmu to tedy popořadě... Šakalův popis low cost tripu po Asii je hodně detailní, což může být někdy na škodu, protože se v něm občas ztrácíte. Zaznamenané události jsou ale popsané bez servítek a nezamlčují se alkoholové párty atd., takže "cestopis" je zároveň i hodně čtivý. Takový Bukowski jako v případě Šakalova staršího cestopisu Jižní Amerika 2007 to ale není. Kniha vám dodá spoustu energie a ukáže čtenářům, že všechno jde i bez delegáta, hotelu, ale i bez valné znalost angličtiny :-). Druhá část knihy popisující Zbyňovy eskapády v sedle kola na cestě z Jordánska do Norska a zpět do Dánska mě neskutečně brala. Zbyňa je šílenec v dobrém slova smyslu a z jeho textu doslova srší všechna ta energie a nadšení, které je pro podobné lidi charakteristické. Styl je opět hodně punk, na sprostá slova se nehledí, což mi vyhovuje. Překvapilo mě kolik podobně postižených lidí Zbyňa na svých toulkách potkal. Tak nějak mám chuť zkusit to taky. A co dělá Zbyňa teď? Je na cestě na kole po Jižní Americe... je to droga, chápu!!! Knihu víc než doporučuji všem cestovatelům, cyklistům a punkáčům!

Jirka Garfield
01.03.2014 5 z 5

Výborná knížka,ve které se dočtete,že jde cestovat i jen tak,bez nějakých cestovek a kupou peněz v kapse.

Šakal
česká
2012  90%Baťůžkářem v jihovýchodní Asii aneb co dál? Na kole napříč Blízkým východem a Skandinávií
2007  100%Jižní Amerika 2007
2019  60%Dva lidé, dva výlety - Nepál a Indie

Kniha Baťůžkářem v jihovýchodní Asii aneb co dál? Na kole napříč Blízkým východem a Skandinávií je v