Básnické spisy I. – 1947–1963

Básnické spisy I. – 1947–1963 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233357/basnicke-spisy-i-1947-1963-233357.jpg 5 31 4

Básnické spisy série

Egona Bondyho netřeba představovat: guru několika generací nonkonformní mládeže, světec českého undergroundu, svérázný filozof, pozoruhodný prozaik a především – vynikající básník. Projekt Bondyho sebraných básnických spisů si klade za cíl představit poprvé v úplnosti jeho básnickou tvorbu, včetně nově objevených či rekonstruovaných textových materiálů. Proponované tři svazky nepřinesou „pouze“ Bondyho vlastní texty, nýbrž i ediční aparát; naše edice se tak svými parametry v mnohém přibližuje kritickému vydání. Zárukou kvalitního edičního zpracování je Martin Machovec, přední český editor, literární historik, znalec Bondyho díla a kronikář českého undergroundu. První svazek přinese legendární texty z let 1947–1963.... celý text

Poezie
Vydáno: , Argo

ozzak
10.04.2021 5 z 5

první díl kompletního vydáni poezie legendy českého undergroundu Egon Bondy výborná poezie

Shricamel
27.12.2020 5 z 5

Geniální, co víc k tomu...je zde krásně znát autorův vývoj, od surrealismu k totalnimu realismu made in Bondy. V této sbirce jsou dle mne autorovy nej kusy,jednoznačně doporučuji každému, kdo se o poezii i jen otřel

jakafe
11.08.2018 5 z 5

Jedinečná Bondyho filozofie v básních, jsem neskutečně ráda, že tuto sbírku jeho rané tvorby mám doma a kdykoli se do ní mohu začíst. Ať potřebuji povzbudit nebo sdílet beznaděj.

Marbo
16.05.2015 5 z 5

Ideální pro milovníky Šamanova díla, první díl obsahuje zásadní autorovy kusy jako Zbytky eposu či básně v duchu Totálního realismu. Kult

Egon Bondy (p)
česká, 1930 - 2007