Básně pro děti

Básně pro děti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1289/mid_basne-pro-deti-N7t-1289.jpg 5 39 5

Svazek básnického díla Jana Skácela zahrnuje poslední tři z pěti sbírek autorovy tvorby pro děti - Uspávanky (1983), Kam odešly laně (1985) a Proč ten ptáček z větve nespadne (1988. Kniha ale udělá radost nejen dětem, je totiž známou skutečností, že Skácelovy dětské verše přinášejí zvláštní potěšení i dospělým čtenářům.

Zverak
15.03.2021 4 z 5

Má první básnická sbírka od Skácela. Knížka je spíš pro menší děti před spaním, to hlavně první část s Uspávankami, nebo pro 1. a 2. třídu, pro ty se hodí další dvě části, ale mě se taky moc líbila, i když jsem starší. Kam odešly laně a Proč ten ptáček z větve nespadne mi přišly taky hodně podobné. Moc se mi líbily básničky v knize Maminka od Jaroslava Seiferta a tady tyhle se mi líbily taky tak. Ilustrace jsem si sice nevychutnal, protože tam nebyly, ale ve svém formátu A5 a o tloušce pouhých 130 stran je to ideální kniha do knihomolských věčně přeplněných knihoven. ;-) Dávám 4 hvězdičky, kdyby to bylo možné, tak 4,5.

mirka0586
04.03.2021 5 z 5

Krásná, moc se mi líbila...

Benovo
21.02.2020

Velmi příjemná oddechová poezie. Jen škoda, že jsem neměl komu ty básničky číst. Mám rád poezii psanou v rýmech, té nerýmované nerozumím ;-)

efka.saf
03.01.2020 4 z 5

Kniha básní, kterou jsem si zvolila do čtenářské výzvy 2020. A hodnotit tuto knihu je pro mě asi stejné, jako kdyby mě postavili na taneční soutěž v Blackpoolu a řekli: "Zhodnoť to!"
Básně jsou pro mě španělská vesnice, vždy byly a pravděpodobně vždy budou. I kdyby byly psané v jambickém pentametru, já to nepoznám a neocením. Na druhou stranu, zkusit se má prý vše, tak jsem tuto knihu zkusila a nutno podotknout, že některé básně, hlavně uspávanky, se mi i celkem líbily. Takže hodnocení za mě pozitivně neutrální, i když pochybuji, že se k ní někdy vrátím. Ale pokud bych přeci jen potřebovala opravdovou poezii pro děti, vím, kde hledat!

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Básně pro děti nemusí být jen říkačky "Naše Kačka, ta je skoupá..." a pod. Tohle je skutečná poezie a děti si ji oblíbí - aspoň moje si ji oblíbily, a vy budete číst s radostí. Náš rodinný "hit" je Uspávanka s bývalými anděly a modrým ptáčkem, bez ní nelze jít večer do pelíšků :-).

poezie pro děti

Jan Skácel
česká, 1922 - 1989
1965  87%Smuténka
1983  87%Uspávanky
2012  88%Hodina mezi psem a vlkem
2008  96%Básně I
2008  97%Básně pro děti

Kniha Básně pro děti je v