Balzamovač

Balzamovač https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488051/bmid_balzamovac-MDp-488051.png 4 359 359

V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě. ALISON BELSHAMOVÁ se narodila ve městě Hampshire ve Spojeném království, ale žije a pracuje v Edinburghu. Začala psát, protože se chtěla stát scenáristkou. V osobním životě pak na čas upřednostnila rodinu, aby se o to dravěji na literární scénu vrátila. V roce 2016 získala s námětem románu Tatérka suverénně první místo v soutěži Pitch Perfect pořádané během skotského festivalu detektivek Bloody Scotland. Román vyšel na jaře roku 2018 a obratem se stal mezinárodním trhákem a současně začátkem nové série z tajuplného prostředí mistrů jehel. Ta nyní pokračuje třetí knihou s názvem Balzamovač.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Embalmer , 2020

bigben
30.09.2022 4 z 5

Opět zápletka dobrá, ale proč se opět objevuje Marni a její rodiny v roli podezřelých a problematických osob....doufám, že už všichni zbývající členové této rodiny budou v příštím díle sekat dobrotu

Avila
24.09.2022 5 z 5

Já jsem spokojená, mě se prostě tahle série líbí....
Chudák Marni opravdu nemá na růžích ustláno a konečně se dozvídáme příběh o její minulosti...
Kniha je opět čtivá a originální námět se zapojením starého Egypta, jeho božstev a mumifikace... Geniální. Příběh vás chytne a nepustí... Už teď se těším na další pokračování na které doufám nebudeme čekat dlouho.

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Marni má v životě jak se patří smůlu. Když jsem četla první knihu, tak jsem nečekala, že se dočkáme tolika pokračování. Ale autorce se daří tatérku vždy nějakým způsobem přivést k dalšímu vyšetřování. A zatím mě to baví. Napínavé čtení. Uvidíme, jestli se dočkáme nějakých dalších knih.

Luulu
10.09.2022 2 z 5

Ze začátku super, říkala jsem wow, potom trochu zklamání, souhlasím s názory ostatních ohledně Marni, nesmíme se holt tak těšit na nové díly :D

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

V pořadí již třetí díl ze série ZLODĚJ TETOVÁNÍ a autorka stále drží látku hodně vysoko! Opět se zde setkáváme s detektivem Francisem Sullivanem a tatérkou Marni Mullinsovou, tato dvojce mi vážně přirostla k srdci. V tomto díle je romantická linka trochu v pozadí ale zato není nouze o napětí a hrůzné scény. Jako vždy je kniha psana z pohledu více lidí, nechybí ani originální zakomponovatní tetování do záhadných hádanek. Balzamovač nás seznámí nejen s procesem mumifikace ale i bohy starověkého Egypta. Vztahy jednotlivých postav se vyvíjí a já je určitě budu sledovat i nadále.

pohoda58
01.09.2022 5 z 5

Super kniha, čtivá, napínavá. Autor nezklamal.

Jíťa307
13.08.2022 5 z 5

Pro mě super kniha, nečekala jsem sériového vraha - balzamovače, který používal kryptické zprávy a egyptské pohřební nádoby, do kterých ukládal části lidského těla. Rozpolcený detektiv musel svést boj s vlastními démony, aby co nejdříve odhalil šíleného balzamovače. Velmi mě překvapil podrobný návod na balzamování těl.

Vlak7
28.07.2022 3 z 5

Egypt a vše kolem moc nemusím, nicméně se to četlo dobře, ale zbytečně moc dlouhé.lepsi 3+

Leniii
26.07.2022 5 z 5

Čtivé, zajímavý námět…Marni mě teda trošku štvala svým chováním, ale rozhodně stojí za přečtení

Dumicek
20.07.2022 4 z 5

Dávám o hvězdu méně,protože předešlé díly mě teda bavili víc..ale to neznamená,že kniha nemá co nabídnout. Stále toho je hodně,téma zajímavé,děj napínavý,Marni a její život dlemého smutný..konec takový sice rychle ukončený,ale i tak kniha se čte dobře a jsem zvědavá jak to bude vše v dalším díle.

katka.oo
04.07.2022 4 z 5

Dobré čtení, děj inspirovaný starověkým Egyptem a mumifikací je opravdu dobrý a líbil se mi, akorát ta Marni mě svým chováním začíná trochu štvát .... ale první díl se mi stejně líbil asi nejvíc.

Venny345
28.06.2022 3 z 5

Série začala velmi slibně, ovšem tento díl už ztrácí dech, těžce se mi dočítal. Nevím, jestli se pustím do dalšího dílu… Marni mi přestává být sympatická.

Duchoslp
14.06.2022 4 z 5

Francis tentokrát stojí proti vrahovi, který se inspiroval starým Egyptem a jejich rituály. Mumie a kanafy jsou stopami, které je potřeba sledovat. Zatímco Marni vzdoruje Paulovi, který se urputně snaží rozbít její rodinu

Jancas.s
12.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Na počátku byla laťka nastavena stejně vysoko jako u předchozích dílů - námět geniální, tajemný, krutý, ALE co mě zklamalo...to dopadení. Líbí se mi, když vrah udělá drobnou chybu, na kterou dojede. Nebo když k němu vedou zprvu tenké nitky, které pak začnou dávat smysl a splétat se do sebe. Ale aby napsal pachatel na papírek poldovi vzkaz, kde ho najde a ten ho pak dostane? To mi přišlo takové bez nápadu:/ proto dávám o hvězdu méně.

astra3
12.06.2022 5 z 5

Napínavá detektivka. Jsem zvědavá, zda v dalším díle bude opět Marni.

EvikU.
10.06.2022 5 z 5

Mně se ta série líbí a tečka. Tenhle díl se mi opět vryl do kůže jako tetování. :-)

Rozvedené dvě linky vyšetřování po dvou různých vrazích. Zas je do toho zapletená Marni. U Balzamovače mě vzal hlavně konec. Popis Balzamovače, tleskám, dokonalý. Hodně vražd, než přijdou na to, kdo to dělá. Ohromně čtivé, napínavé, posledních 100 stran už jsem ji nedala z ruky.

Pokud autorka vydá další díl, určitě si ho přečtu. Doporučuji.

šipek
07.06.2022 5 z 5

Tak jsem s touto sérii maximálně spokojený. Jen doufám, že toto nebyl poslední díl a bude ještě pokračování. Konec knihy to určitě nabízí. Jen ať dlouho nečekáme.

Evišťátko
01.06.2022 3 z 5

Nevím,tohle jaksi není můj šálek čaje.

LeSk
31.05.2022 5 z 5

Kniha plná napětí, emocí, zvratů ... Nedalo se přestat číst, hltala jsem stránku za stránkou. Konec byl překvapivý. Doporučuji.

TerezaaBaarova
23.05.2022 5 z 5

Překvapivé, nadupané, čtivé.
Celá tahle série je super, jiná a zajímavá.
Obě linky byly skvělé (Marni, Balzamovač, Francis, Alex,...nechci spoilerovat).
Opravdu se těším až bude na pultech další díl, vždycky se těším i na název knihy.

Prostě doporučuju! Tohle je vyvedené! 5z5!!!