Bajky

Soubor nádherných bajek ruského autora.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32081/bajky-32081.jpg 427

Basni (1956)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní expres

Marekh

Bajky se mi líbily. V knize se nachází 101 bajek. Bajky jsou krátké, pobavil jsem se. Knihu jsem přečetl přibližně za 2 hodiny. Kdo chce oddechové čtení a chce si odpočinout, tak tato kniha je ideální. Většinou jsem všem bajkám porozuměl, u několika bajek jsem se musel více zamyslet. :)

Autor uvádí na konci u některých bajek ponaučení a tato ponaučení jsou stále aktuální a pravdivá. V bajkách vystupují zvířata (kočky, psi, vlci, lišky, voly, želvy, myši, medvědi, mravenci aj.), stromy i věci.

Vzhledově je kniha velmi pěkná. Oceňuji i pěkné grafické zpracování, pěkné ilustrace a velká písmena. Myslím si, že kniha je také vhodná jako dárek, pokud chceme udělat někomu radost.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Znám spoustu lidí, kteří dlouze hledali východ z nouze, a mnoho z nich tak nalezlo za malé mnohem horší zlo.

Co doma k slávě stačí, svět ještě neomráčí.

Doplatíš víc než na morové rány, hloupému příteli i když dáš se do ochrany. To už tě nespasí, že nad tebou pak pláče.

karimatka1

Tuhle knížku mám doma už hooodně let, ale nikdy jsem ji nečetla. Bajky běžně nečtu. Ale musím říci, že tahle útlá a dávno napsaná knížka v sobe skrývá obrovské pravdy i pro dnešní dobu. Nedala se číst kvůli ději a nedala se "zhltnout na posezení", ale nutila k zamyšlení.

exinix
09.02.2016

Pro mě normální knížka obsahující bajky, dlouhá je tak akorát klidně by mohla být kratší. Komu to připadá málo tak nikde není zakázáno ji přečíst třeba třikrát, když už teda nemá nic lepšího na práci.

pyžamo
21.01.2013odpad!

je toho málo ale hoooooooooooooooodně málo