Bahamská krize

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní novela Bahamska krize se odehrává v exotickém prostředí bahamských ostrovů osmdesátých let. Hlavním hrdinou je bílý Bahamec Tom Mangan, majitel sítě luxusních hotelů na Bahamách. Jeho šťastný rodinný život i úspěchy v podnikání však záhy naruší řada podivných událostí. Tomova manželka a dcera jsou uneseny a zavražděny. Od samého počátku se však za všemi tragickými událostmi skrývá víc než dílo osudu .. zločin. Záhadná úmrtí a technické problémy v Tomových hotelech směřují k překvapivému rozuzlení. Za sérií vražd, únosů, požárů a nenadálých infekčních oneemocnění stojí mezinárodní zločin. K odhalení záškodníků významnou měrou přispěje Tomova odvaha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93535/bahamska-krize-KUh-93535.jpg 4.310
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Bahama Crisis, 1980

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Bahamská krize

Přidat komentář
milan3144
19. září

Třetí kniha od tohoto autora a opět si vysloužila z mé strany pětihvězdí. Po poměrně krátkém úvodu se začne tempo děje zvyšovat a nabere velice příjemnou rychlost, kdy to není žádný zběsilý úprk, ale v celku svižný klus, nebo lépe řečeno, děj se odehrává především na ostrovech, tak spíše svižná plavba. Mimo napínavého čtení jsem bohatší i o novou zeměpisnou vědomost. Do této doby jsem měl Bahamy zafiksovány v povědomí především jako útočiště jednoho českého kupónového zbohatlíka a co se týče velikosti, domníval jsem se, že to bude jen pár ostrovů mezi Kubou a Floridou. To že ale Bahamy není jen pár ostrůvků, ale rozsáhlé souostroví, čítající dle knihy asi sedm set ostrovů a dva tisíce skalisek, tak to vím až díky knize.
Není to úplné TOP, ale pět hvězd tomu dávám.

Terisek99
27.10.2018

Kniha me moc nezaujala.


soukroma
12.12.2014

Velmi čtivý dobrodružný thriller z atraktivního prostředí Bahamského souostroví, velmi moderní byť poněkud "dříve napsán": nechybí v něm politika, velké peníze ani pirátství, únos a nájemní zabijáci a samozřejmě ani pár mrtvol. Příjemně strohý až syrový styl psaní, napětí a normální chlap v hlavní roli nemá chybu (bonus: přijatelná délka, čímž autor výrazně předčí současné grafomany). Všechny knihy autora jsou velmi dobré, přitom z naprosto odlišných končin světa.

Doporučujeme

Žhavý hrob
Žhavý hrob
Byla jsem tu
Byla jsem tu
Za cenu života
Za cenu života
Drahý čas
Drahý čas

Autor a jeho další knihy

Desmond Bagley
anglická, 1923 - 1983

Kniha Bahamská krize je v

Přečtených18x
Knihotéce11x
Chystám se číst1x