Baarová, Goebbels, Hitler

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na počátku vzniku této knihy byla náhoda. Berlínský novinář Otto Mugrauer se před několika lety, víceméně náhodou, dostal k deníku své tety Hildy Körberové, manželky známého německého herce 30. let Veita Harlana. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se tento pár v letech 1934-1938 nespřátelil s Lídou Baarovou, která v té době začínala svou kariéru filmové hvězdy německé UFY. Hilda Körberová se stala důvěrnou kamarádkou Lídě Baarové a společně s ní prožívala nejen její filmové úspěchy, ale i všechny ostatní okolnosti jejího berlínského pobytu, včetně vztahů s další německou filmovou superstar Gustavem Fröhlichem a později i s Josefem Goebelsem. Deníky Hildy Korberové zaznamenávají SKUTEČNÝ život Lídy Baarové, včetně přesných citací jejích pocitů a charakteristik obou fatálních vztahů v tehdy ještě vesele prosperujícím a naplno žijícím Berlíně. Tedy nikoliv to, co ona sama později pod tlakem událostí cenzurovala ve svých pamětech a čeho se drží i její další životopisci. Otto Mugrauer se na základě dochovaných deníků začal zajímat o život Lídy Baarové v Berlíně v letech 1934 až 1938, navštívil dokonce její pražský pohřeb, ale téma zpracoval pouze v několika reportážích. Všechny dostupné podklady však poskytl německé publicistce s českými kořeny Vere Vogeler, která je zpracovala do literární podoby v žánru na pomezí mezi literaturou faktu a románem faktu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299409/big_baarova-goebbels-hitler-zNG-299409.jpg 3.228
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Baarová, Goebbels, Hitler

lucifess
24.08.2021

Knihou jsem se prokousávala velmi dlouho, ač informace v ní byly rozhodně zajímavé, tak styl nebyl příliš poutavý.

Jája92
30.05.2021

Kniha dostala tzv.anticenu za velmi nepovedený překlad, bohužel s tím musím souhlasit. Ačkoliv kniha obsahuje zajímavé informace o životě Baarové, z větší části jsem se prokousávala přes nezáživné části a dost často jsem uvažovala nad tím, že knihu ani nedočtu.


frantakanka
22.05.2020

Příjemné oživení naší minulosti.

vojteska70
26.07.2019

Zajímavá kniha. Dobře se četla

crazyslunicko
24.06.2019

Velice zajímavé téma o Lídě Baarové a jejím životě v letech 1934 - 1938, kdy působila jako herečka v Berlíně. Kniha obsahuje jak její profesionální počátky v Německu, tak i její milostné vztahy se slavným hercem a následně s Goebelsem. Škoda, že kniha neobsahuje i další pokračování, když se vrátila do Čech. Byla to velmi mladá, krásná a talentovaná dívka. Měla velice dobře našlápnutou kariéru, ale bohužel byla špatná doba a nakonec ji němci zakázali hrát v německých filmech až nakonec musela tajně utéct zpátky do Čech, kde na ni pohlíželi jako na nacistickou kurvu.
V knize je i pár věcí, které ji historici v podstatě nevěří. Např. to, jak utekla nenápadně z Německa. Dost mě šokovaly sympatie s Hitlerem, ale svým způsobem ji chápu. Byla ještě velmi mladá, naivní a hlavně byla to malá holka ve velkém Německu s toužila být velkou herečkou.

katushah
06.11.2018

Velmi povedená knížka.

Evina.Cetba
25.10.2018

Život Lídy Baarové v letech 1934 až 1938, tedy z doby, kdy herečka natáčela a pobývala v Berlíně. Sepsáno podle deníku německé herečky Hildy Korberové. Kniha doplňuje moje informace o vztahu Goebels+Baarová, které jsem získala například z divadelní hry v Divadle Komedie. Sem tam jsem do této literatury nahlédla, o Lídě se už toho napsalo opravdu dost a kdyby mně knížku nepůjčila dcera v knihovně, už bych asi další zdroje o této hvězdě dále nevyhledávala.

NemcovaKN
08.10.2018

Pro mě je to opravdu zajímavé téma a těšila jsem se, co vše se dozvím. Bohužel kniha byla pro mě zklamáním. Až na pár pasáží, které mě zaujaly, tak to bylo zdlouhavé a špatně uchopené. Někdy jsem se ztrácela v textu a ději - má to být příběh o Lídě Baarové nebo popis historických událostí?

1