BreakAway

BreakAway https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485104/bmid_breakaway-e45-485104.jpg 4 156 156

AWAY série

Jen s tebou se cítím volná… Jedna jediná noc, kterou Lia prožila, se jí stala osudnou. Zhroutí se jí celý svět. Od té doby ji všude pronásledují pokoutné pohledy a pomluvy spolužáků z univerzitního kampusu – navíc se k ní obracejí zády i její kamarádky. Když už to dál nesnese, sbalí si v rychlosti to nejdůležitější a zamíří autobusem do Berlína. Doufá, že si v anonymním víru hlavního města vyčistí hlavu a znovu najde sebe sama. Jenže pak se setká s Noahem, který její svět v okamžiku znovu převrátí vzhůru nohama … Kniha je první částí plánované série AWAY, která bude zahrnovat celkem tři knihy: Breakaway, Fadeaway a Runaway.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

BreakAway , 2020

vlkove
28.12.2022 3 z 5

Jsem v rozpacích. Kniha mě vůbec nevtáhla, osudy hlavních hrdinů mi přišly nezajímavé, čtivost knihy nebyla ideální. Tak nějak jsem z knihy necítila žádné emoce a příběh vyzněl do ztracena. Přišlo mi, že kniha nemá žádnou pořádnou dějovou linku.
Od podobných knoh vždy dostanu koktejl plný emocí a lásky, s hlavními hrdiny žiju dokud jejich příběh neskončí. Zde jsem tohle úplně nedostala.
Mezi německými autorkami romantik je toto spíše podprůměr.
Knize dávám 3 hvězdy jelikož se mi líbilo prostředí Berlína a kniha nebyla napsaná úplně špatně.

Ann98
12.12.2022 5 z 5

Trochu mě odrazovalo nízké hodnocení, ale mně se kniha líbila. Na můj vkus byla kniha krapet zdlouhavá, ale vzhledem k tomu, co autorka otevřela za téma mi to ve finále zase tolik nevadilo. Nakonec jsem zjistila, že jsem se začetla, absolutně ztratila pojem o čase, až byl čas knihu zaklapnout.
Začátek příběhu byl hodně pomalý. Postavy si nejde nezamilovat, obzvlášť Noaha. Lia mě místy hodně lezla na nervy svým neustálým lhaním a tvořením sítě lží. Jako, asi ji částečně chápu, ale šlo alespoň něco naznačit, nemusela hned s pravdou ven. Ale lež se mi příčí. Chemie mezi hlavními hrdiny byla neuvěřitelná. Už od prvního setkání. A ten konec?! Vynahradil ten pomalý rozjezd.
Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu obou hrdinů. Člověk tak dostane více úhlů pohledu.
Příběh je milý, sladký, plný tajemství, vtipných momentů a romantiky.
Velmi oceňuji obálku, je nádherná. Jde vidět, že někdo nad ní opravdu přemýšlel. Nejsou to jen obyčejné praskliny, jak jsem si zprvu myslela, ale mapa .. mapa Berlína.

Ella161
23.11.2022 4 z 5

Po přečtení Tajemství v nás, byla tahle kniha pro mě milým překvapením. Trochu jsem se bála, že i tady jsem šlápla vedle a příběh se mi nebude moc líbit, ale obávala jsem se zbytečně.
Do celého příběhu jsem se zamilovala a začetla jsem se už od začátku. Sice mě též štvalo, že i zde hlavní hrdinka měla "obrovské" tajemství, které se dozvídáme opět až ke konci knihy. Vždy tam byly takové náznaky toho, co se asi stalo, ale nic víc. Chápu, že nám to autorka nechce prozradit hned ze začátku, to bych ani nechtěla, ale vážně to musela tak prodlužovat? Vždy jen tak mlžila, ale žádné další indicie. Nejdříve jsem byla naštvaná, že to není zas tak "hrozné" tajemství, že se přeci nic nestalo. Jenže jak se mi to rozleželo v hlavě, tak jsem si uvědomila, že pro ní to nebylo vůbec lehké. Že mně se lehce řekne, že to nic moc nebylo, když jsem to nezažila. Ale jak bych se na jejím místě cítila já? Chtěla bych to všechno vytrubovat do světa? Rozhodně ne. Nejspíš bych se zachovala stejně. Pochopila jsem, proč utekla a proč to nechtěla nikomu říct. Styděla se. Všichni jí nadávali, odmítali a hlavně říkali, že to byla její vina, ačkoliv to vůbec nebyla pravda. Pomalu tomu začala sama věřit a mít strach. Ztratila sebevědomí a hlavně touhu se za sebe postavit. Byla jsem na ní pyšná, když o svým životě natočila krátký film, který se pak promítal před stovkami lidí. To bylo totiž jasné znamení toho, že tuhle životní kapitolu už nechala za sebou, konečně jí uzavřela.

Postavy jsem si moc oblíbila. Úplně všechny. Lia byla skvělá holka, která byla nejistá sama sebou, protože tu nejistou jí dali ostatní. Všechny ty pomluvy, nadávky… vzala si to k srdci a bála se, že je to opravdu její vina. Trvalo dlouho, než si to celé uvědomila a než jí na tom všem přestalo záležet. Byla jsem na ní taky pyšná, protože si to zasloužila. Byla to skvělá holka, která se dokázala radovat i z maličkostí. S Noahem se k sobě krásně hodili! Líbilo se mi jejich seznámení i to, že mu hned nedala své číslo. Líbilo se mi, že v sobě vzájemně našli jakýsi klid, který oba potřebovali. Navíc Noah byl super kluk! Bylo vážně vidět, jak mu na Lie záleželo. Bral jí na skvělé výlety a hlavně se jí snažil udělat radost. Ten život jí nějak zpříjemnit, protože si všiml, že je smutná a že něco není v pořádku. Občas se choval fakt přehnaně a hnusně, ale chápala jsem, že byl jen naštvaný a na někom si to potřeboval vybít. Chudák Lia byla v nesprávný čas na nesprávným místě. Nicméně, vážně se mi líbilo, že v sobě měli oporu a navzájem si pomáhali. I po hádce se starali o toho druhého, jestli ví kudy domů apod. Nejdůležitější ale bylo, že v těch nejtěžších chvílí byli u sebe. Jo, ti dva se mi k sobě fakt hodili.
I vedlejší postavy byly moc fajn! Takový Daniel, který byl bezstarostný a plný elánu. Noahovi hodně pomohl s Liou, což jasně dokazovalo to, jak mu na něm záleželo. Phuang ( netuším, jestli to píšu správně, pardon) byla úžasná hned od začátku! Taková ta bláznivá kamarádka, která Vás při špatné náladě vytáhne ven a nadává s Vámi na chlapy. A i Kyru jsem si moc oblíbila, moc se těším, až si přečtu její příběh.

Hodně mě tam štvala nespisovná slova a fráze. Hlavně ty chyby! Co to mělo být? Podle mě je základ umět mě/mně. Jasně, stane se, že se občas člověk splete, ale tam to bylo tak časté! Navíc si tam často pletli pohlaví. Lia očividně mluvil a Noah se díval… Za tohle autorka nemůže, to já vím. Nemám tohle v knihách ale ráda a tady mě to hrozne rušilo.

Lovana
10.10.2022 3 z 5

Tato recenze se mi nepíše vůbec dobře, na knihu jsem se velmi těšila, německé autorky jsem si velmi oblíbila, takže jsem byla zvědavá i na další z nich. Tentokrát ale bohužel nejen, že nejsem nadšená, ale naopak, jsem zklamaná… Co mi také hodně vadilo při četbě (což ovšem není chyba autorky) bylo obrovské množství chyb, velmi často docházelo k záměně pohlaví (muž mluvila, zatímco žena myslel), ale bylo tam hrozně moc i jiných chyb, už hodně dlouho jsem nečetla knihu, ve které by bylo takové množství chyb.
Prakticky všechny knihy německých autorek posledních let, které jsem zatím četla měly jedno společné – dobře se mi četly a stránky mi utíkaly pod rukama… A to byl první a zásadní problém… Čtení mě od začátku nebavilo, musela jsem se do čtení nutit a přiznám se, že nečíst knihu ve štafetě, tak bych ji velmi pravděpodobně odložila a už se k ní nejspíš znovu nevrátila… Takto jsem knihu aspoň dočetla, za což musím poděkovat holkám, které knihu četly přede mnou a přidaly spoustu poznámek.
Dalším problémem pro mě bylo naprostá absence emocí… Vůbec nevím, čím to bylo, ale bylo mi vlastně úplně jedno, co se s hlavními hrdiny děje a co se jim stalo v minulosti… A dalším problémem pro mě bylo velmi často chování hlavních hrdinů, kdy se dle mého chovali často naprosto nelogicky…
Noah mi ze začátku přišel až moc dokonalý, což se ve druhé polovině knihy změnilo, ale několikrát mě opravdu naštvalo, jak se choval. Lia mě štvala tím, jak úplně ve všem lhala, a i když částečně dokážu pochopit, proč to udělala, tak se to opravdu dalo udělat jinak… Více mě bavily vedlejší postavy, zejména ženská část – Phuong a Kyra. Takže je možné, že přesto, že mě kniha úplně nebavila, tak zkusím dát autorce ještě šanci, protože hlavní hrdinkou druhého dílu by měla být právě Kyra, kterou jsem si oblíbila, navíc je kniha v zahraničí hodnoceno výrazně lépe než tento díl.
Co se mi ale líbilo a u německých autorek se s tím až tak často nesetkávám je to, že příběh nebyl zasazen do Ameriky nebo někam jinam, ale odehrává se v Německu. Potěšila mě také zmínka o České republice. A co nesmím zapomenout zmínit je nádherná obálka, ta se opravdu povedla. A ještě se mi velmi líbil vztah, jaký mezi s sebou měli Noah a jeho sourozenci.

Hodnocení 2,5*/5*

kristyna1301
08.10.2022 2 z 5

Ne, toto rozhodně nebyla kniha pro mě. Uchvátila mě obálkou, ale tím taky končí výčet toho co se mi na ní líbilo. A přiznám se, že nebýt toho, že jsem ji četla ve štafetě, tak by asi jako jedna z mála knih, do kterých se pustím, zůstala nedočtená.
Během čtení jsem stále doufala, že se něco změní a budu nakonec nadšená, ale bohužel ani odhalení zápletky mě nepřesvědčilo.
Nevím čím to bylo, ale nedokázala jsem se do postav vůbec vžít. Děj tak nějak plynul kolem mě a nijak se mě nedotkl. Tím určitě nechci nijak znevažovat řešené téma, jen mě to prostě nepřesvědčilo.
Chvílemi jsem se přistihla u toho jak počítám kolik ještě stran mi zbývá a doufala, že to budu mít brzy dočteno. A to je pro mě bohužel známkou toho, že mi kniha nesedí.
Věřím, že kdyby bylo zpracování zápletky lépe uchopeno, děj by byl svižnější a postavy se nechovaly občas tak strašné nelogicky a tajemně, bylo by i moje hodnocení vyšší. Takto mi to přišlo nedotažené a nic to ve mně bohužel nezanechalo.

tynka65
22.09.2022 4 z 5

Krásný příběh, sáhla jsem po něm v dobrou chvíli a krásně mi navodil prázdninovou atmosféru. Co musím vyzdvihnout je obálka! Hezčí jsem neviděla!!!

NikolaSkop
20.09.2022 4 z 5

Obalka knihy je bozi a pribeh nebyl spatnej ale asi jsem proste cekala neco vic..

Lucyk01
17.09.2022 3 z 5

Máme tady recenzi na další autorku z německé stáje. Tentokrát na Anabelle Stehl. Na knihu jsem se hrozně těšila, protože jsem propadla německým autorkám už dávno, počínaje Monou Kasten a Laurou Kneidl. Musím uznat, že kniha má něco do sebe, ale nečekejte zázraky.

Kniha má nádhernou obálku, to nejde nijak popřít. Nevím, čím to je, že německé autorky umí tak lehce psát a čtenáře vtáhnout od začátku do děje. Příběh se čte samo, i když musím uznat, že ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst. Ale když už mě příběh vtáhnul do sebe, nemohla jsem zase přestat číst.

Hlavní protagonisté, Lia a Noah, mi od začátku sedly. I když jsem někdy měla problém s Liou, jak neustále lhala o tom, jak se jmenuje, že studuje/nestuduje a další informace, které jsou docela důležité při poznávání nových lidí. Toto její rozhodnutí jsem z poloviny chápala, proč se tak rozhodla, ale mohla to vyřešit i jinak. A Noah byl zlatíčko od začátku až do konce. Získal si mě celým srdcem. Velmi se mi líbilo, že kniha je psaná i z pohledu Noaha. Takže jsme mohli zjistit, co se mu zrovna honí hlavou, což v toto případě přišlo vhod.

Děj se mi zdál docela ohraný a předvídatelný, nijak originální. Ale líbil se mi koncept toho fotografování a natáčení videí (záliba a obor na VŠ Lii), protože mě osobně tato tématika zajímá a baví. Ale samozřejmě příběh skončil šťastně, jak to už bývá u těchto románů. HAPPY END!

Každopádně mě autorka příjemně překvapila, že do děje zahrnula i Českou republiku. Protože Lia a Noah se vydali k nám do Labských pískovců, které leží v NP České Švýcarsko. To bylo milé zjištění.

Každopádně za mě průměrná kniha, která nenadchne ani neurazí. Na druhý díl Fadeaway se s největší pravděpodobností chystám, ale od autorky nečekám nějaké velké zázraky, zlepšení, co se týče děje a originality.

Doporučuji ji těm, kteří se chtějí odreagovat a odpočinout u nějakého nenáročného čtení.

TerryDee
11.09.2022 4 z 5

Jop, další kniha z pera německé autorky, tentokrát od Anabelle Stell. Co dodat, ty holky si mě svými příběhy zcela získaly. ️

Opět musím vyzdvihnout nádhernou obálku. Tahle je fakt povedená. Líbí se mi, že je tam znázorněna mapa Berlína.

Kniha v sobě skrývá důležité téma, před kterým bychom neměli zavírat oči, neboť se to stává čím dál častěji. Nicméně si myslím, že autorka to neuchopila za ten správný konec. Domnívám se, že jiné autorky by to zvládli lépe.

Přiznám se, že jsem měla s hlavní hrdinkou Liou problém. Nechci zlechčovat to, co se jí stalo, protože to bylo hrozné a nikomu bych to nepřála. Ale v jistých situacích jsem její chování nechápala. Myslím si, že zakládat důvěru na lžích a klamech, není dobrý krok.

Na závěr bych chtěla říct, že mě mile překvapil výlet Noaha a Lii do České republiky, konkrétně do Labských pískovců.

Takže sečteno podtrženo, tato kniha působí jako oddechovka.

Annyshga
02.09.2022 3 z 5

Od této hodně propagované knihy jsem měla asi velká očekávání, ta se však bohužel nenaplnila a nějaký ten wow efekt se ke mě nedostavil ‍️. Vždy, když vidím německou autorku mám nutkání srovnávat s Monou Kasten, možná v tomto je ten problém. Nicméně pokud čekáte oddechovou romantiku na léto budete nadšení .

Celý příběh je zahalen do záhadného tajemství Liy, která si ho drží zuby nehty a nechce ho nikomu prozradit. Vlastně až na konci příběhu se na nás usměje štěstí a zjistíme o co celou dobu šlo. Upřímně bych to uvítala i o něco dřív. Celou dobu jsem se modlila aby nešlo pouze klasicky o rozchod, alespoň tady jsem byla milé překvapena co z tajemství vzešlo. Na svém útěku do Berlína (před kterým mimochodem smekám, já bych se jen tak bez plánu nesbalila a neodjela někam pryč) potká spoustu úžasných lidí, které jsem si vlastně oblíbila víc, než Liu samotnou. Proto jsem ráda, že další díl série je věnovaný právě jednomu z nich a určitě si jejich příběh ráda přečtu

veverrka11
03.08.2022 3 z 5

Knížku jsem přečetla za necelé dva dny a hodně mi padla do nálady. Děj je čtivý a zasazený do letních prázdnin, proto ideální na tuto dobu.
Postavy jsou sympatické, i když Lia mi svými tajemstvími občas lezla na nervy. Víceméně jsem odhadla, co se jí stalo, ale myslím si, že možná reagovala až přehnaně. Noah je zlatíčko strašně jsem si ho oblíbila, i když by nemusel být tak moc skrytě agresivní.
Co ale knížce opravdu musím vytknout, je množství chyb. Aby o sobě Noah mluvil v ženském rodě? Jako co to bylo? Nějaká chybějící/přebývající písmenka bych i přežila, ale tohle bylo hodně rušící.
Doporučila bych jako knížku ideální na léto pro všechny romantické duše

MilackovaN
31.07.2022 5 z 5

Trochu mě odradilo nízké hodnocení knihy, se kterým se po jejím dočtení rozhodně neztotožňuji. Ano, nejedná se o nic nového a převratného, je to jen další série na způsob After. Proč ale od tohoto formátu odpustit, když to funguje. Kolem německých autorek je teď velký boom, a je těžké sledovat všechny novinky, protože jich je opravdu mnoho, ale za mě je i Breakaway velmi povedená kniha. Za mě se tam řeší dvě důležitá témata, která mohou být pro některé čtenáře citlivá, ale třeba potřebují přesně tuhle knihu, aby jim to pomohla překonat. Proto za mě 5/5. Nemohla jsem se odtrhnout, chtěla jsem vědět, jaký si s sebou Lia nese tajemství z minulosti. Jak děj plyne, tak se nám dveře do minulosti pomalu otvírají a čtenář může odhalovat, co se za nimi kdysi odehrálo...

zaba335
27.07.2022 2 z 5

Další kniha od německé autorky a aktuálního trendu lovestory s dramatem a šťastným koncem. Miluju tyhle knížky a mám radost z každé nové.
BreakAway je velmi zvláštní. Přijde mi jako nějaká parodie na After, kde Lia je určitým způsobem ženská forma Hardina, ale i Noah je podobný. Postavy mi přišly špatně charakterově ustálené, nemohla jsem si na ně zvyknout a špatně jsem si je představovala. Přišlo mi to, jako by autorka nemohla přijít na to, co by jim sedlo a chtěla, aby byli perfektní. Právě to jim ubíralo na dokonalosti. I jejich seznámení bylo velmi rychlé, chvíli byli cizinci a najednou si rozuměli a byli spřízněné duše.
Dialogy mi přišly jednoduché, takové, které bychom v reálu nikdy nepoužili. Chyby v textu byly jen třešínka na dortu a hustokrutopřísné mě dostalo :D Problémy, které postavy řešily mně také přišly velmi podobné a nepřimělo mě to, abych s nimi cítila.
Příběh jako celek má zcela jistě potenciál, prostředí Berlína je zajímavé, popisné pasáže jsou dobré a paradoxně mě na celé knížce bavily nejvíce.

lucisa.n
24.07.2022 4 z 5

Ve srovnání např. s Novými začátky byla tato kniha určitě slabší. Ale i tak ji mohu doporučit jako oddechové letní čtení. Nečekejte ale nic světoborného. Je to taková pomalu běžící romance se spoustou problémů, které hlavní postavy musí řešit. Na druhou stranu se ale dokáží pohádat i usmířit v rámci dvou, tří kapitol :D Konec je v průběhu čtení poměrně dobře odhadnutelný, i tak mám ale z knihy dobrý pocit. Co to ale trochu kazí, je velké množství chyb a překlepů v textu. Na tom by měli do dalších dílů zapracovat..

EvikU.
23.07.2022 4 z 5

Na plný počet tomu trošičku chybělo :-). Trošku víc akce nebo nějaký zvrat, i když tam byl tak já nevím, chtělo to trošku víc, aby mě kniha vtáhla do děje. Ale posledních 100 stran se mi fakt hodně líbilo, proto dávám krásné 4*.

Noah byl skvělý, Lia také, ale asi bych brala vědět co se děje o maličko dřív. Příběh poklidně plyne, taková ta správná oddechovka na léto. Romantika, léto, sluníčko, občas mrak :-)

Jediný co mi vadilo, bylo dost redakčních chyb, mluvila holka a bylo tam napsaný, "odpověděl". Takových chyb tam bylo opravdu hodně. Škoda, když už kniha vyjde, měla by být bez chyb, je to trochu rušivý při četbě a mnohdy to může snížit hodnocení knihy.

kristy.books
04.06.2022

Ďalšia nemecká NA romantika, ktorá si ma na prvý pohľad získala krásnou obálkou. Pred čítaním som na ňu čítala viacero "vlažných" názorov, takže som sa do nej púšťala s určitými obavami. Po dočítaní však môžem povedať, že sa mi páčila (hoci som si z nej úplne nesadla na zadok).

Lia si práve prechádza náročným obdobím. V kampuse sa necíti zrovna najlepšie, preto sa zo dňa na deň rozhodne odísť na druhý koniec krajiny. Väčšiu časť príbehu netušíme, čo sa jej vlastne stalo, až postupne sa dozvedáme určité útržky. Lia je dosť uzavretá, o svojich problémoch veľmi nehovorí, utvorila okolo seba múr a nikoho si nepúšťa k telu...až kým nestretne Noaha. To, ako sa k nej správali spolužiaci bolo hrozné, no oveľa horšie bolo podľa mňa to, aký dvojitý meter používali na aktérov celej "kauzy". Smutné bolo, že sa jej nikto nezastal, ani "kamarátky", každý chcel mať pokoj.

Noah to tiež nemá zrovna najjednoduchšie, jeho rodina sa rozpadá, brat a rodičia sa nerozprávajú, sestra odišla do Paríža a nikto mu nechce povedať, čo sa stalo. Postupne sa aj ona rozháda s bratom a rodičmi, plus na povrch vyplávajú pocity, ktoré tak dlho v sebe držal. Teším sa na príbehy jeho súrodencov a okamih, kedy sa rodičia dozvedia celú pravdu. Snáď potom niektoré veci prehodnotia.

Čo mi na vzťahu Lii a Noaha celkom vadilo, že sa vyvíjal dosť rýchlo. Hlavná časť príbehu sa odohráva len počas jedného týždňa, čo je podľa mňa dosť málo. Keby to bolo trochu dlhšie, bolo by to podľa mňa uveriteľnejšie.

Ešte musím spomenúť jednu vec... chyby v texte, bolo ich tu celkom dosť (preklepy, použitie ženského rodu v kapitole z mužského pohľadu a podobne).

book_loverka_
01.06.2022 3 z 5

Nová německá autorka na české scéně, kterou jsem chtěla vyzkoušet a naskytla se mi možnost díky skupině #bookstormingbloggers.
Akorát jsem měla od knížky asi přehnaná očekávání, protože mě trochu zklamala. Mám tendence srovnávat všechny další německé autorky s Monou Kasten, jež se prostě jen málokdo vyrovná.
Nebyl to špatný příběh, jen zdlouhavý. Začátek byl pomalejšího rázu a než se začalo něco pořádného dít, tak to chvíli trvalo. V napětí mě však udržovalo Liyno tajemství.
Líbilo se mi zasazení příběhu do Berlína, jehož mapa je mimochodem i na obálce. Mile mě překvapil též výlet Liy a Noaha do ČR, konkrétně do Labských pískovců. Bylo to příjemné zpestření.
Celkově je to fajn oddechovka. Nečekejte nic, z čeho vám spadne brada, ale na vypnutí ideální.

Zuzana215
29.05.2022

Krásnou obálku zazdil bohužel nudný příběh.
Pro mě velké zklamání.
Zdlouhavé vyprávění, při kterém jsem necítila absolutně nic.. Škoda..

valika0302
25.05.2022 3 z 5

Prichádzam s recenziou od novej nemeckej autorky. Som rada, že sa počet týchto autoriek rozrastá, aj keď jedné mi sedia viac a druhé trošku menej.
Táto kniha je ten druhý prípad.

Nebola vyslovene zlá, ale nie je to ani niečo extra. Knihu som čítala veľmi dlho, pretože som ju stále po pár kapitolách odkladala, že si prečítam niečo iné a potom sa k nej vrátim. Včera som sa vrátila a už ju aj dočítala, pretože druhá polovica knihy je už o dosť kvalitnejšia a lepšie sa číta. Ide najmä o to, že má veľmi pomalý začiatok, skoro do polovičky sa vôbec nič nedeje, čo trochu odpútava od motivácie chcieť čítať ďalej a dozvedieť sa viac.

Celou knihou sa aj spomínajú tajomstvá, ktoré má každý z hlavných hrdinov. Správajú sa ako keby to bolo neviem aké veľké tajomstvo, pričom potom keď sa dozvieme o čo ide, tak som sa až zarazila, pretože podľa mňa to nebolo až také hrozné, ako to prezentovali.

Pri nemeckých autorkách také nízke hodnotenie nedávam, ale v tomto prípade nemám inú možnosť. Nevravím, kniha je písaná dobre, len tam chýba niečo, čo by čitateľa upútalo. Je to taký priemer, ktorý nenadchne, ale ani neurazí. Na prečítanie ako oddychovka fajn, ale rereading by som si nedala. Plus ale vidím v nádhernej obálke, ktorá nám ukazuje mapu Berlína.

Hodnotenie: 3/5

JajaCZ
25.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha bola príjemnou oddychovkou. Nič, z čoho by ste padli na zadok. I napriek tomu, že sa to čítalo fajn, boli momenty, kedy som pretáčala oči. Hlavne posledných asi 50strán boli jeden veľký prúser. Záverečná sexuálna scéna mi pripadala vsunutá do knihy nasilu. Vôbec som nechápala, ako mohla v danej situácií vyplynúť. Po traume, ktorú Lia prežila, po následnej šikane, sa za pár hodín z toho oklepala a doslova po Noahovi vyštartovala. (Pozná ho týždeň). To, že sa dostala v minulosti do nepríjemností, bolo tiež spôsobené tým, že nedokázala udržať nohy pri sebe. Ale ona tento zážitok nakoniec sfilmuje a i napriek tomu, že o ňom predtým nedokázala hovoriť, ho zrazu, ako silná žena, ukáže možno stovkám, až tisícom cudzích ľudí a je na to ešte pyšná. Neviem aké ponaučenie sme si z tohto príbehu mali vziať, ale dúfam, že dievčatá, ktoré túto knihu budú čítať, dokážu viac ovládať svoj chtíč. Nechcem, aby môj komentár odradil niekoho od čítania tento knihy. Myslím, že je naozaj príjemná, no ja už bohužiaľ nie som vo veku hlavných hrdinov, takže sa asi nedokážem úplne vžiť do ich kože :)

Berlín

Anabelle Stehl