Už zase skáču přes kaluže

Už zase skáču přes kaluže https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94265/bmid_uz-zase-skacu-pres-kaluze-GLc-94265.jpg 4 325 65

Knihou životního optimismu a víry možno nazvat toto vyprávění o vlastním dětství pokrokového australského spisovatele, kterého zmrzačila obrna. Dík vrozené životní energii a láskyplné podpoře rodičů a kamarádů překonával všechny obtíže a prožil šťastné dětství i vyrostl v muže v zajímavém prostředí australského venkova dávno už zmizelé doby, kdy se „v Austrálii ještě jezdilo na koni“. Doslov „Putování s Alanem Marshallem“ napsala Zora Wolfová.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

I Can Jump Puddles , 1956

bbara155
16.07.2013 5 z 5

Krásná knížka a byla i úspěšně zfilmovaná. Odmalička jsem milovala koně a tak mě příběh úplně uchvátil.

cori
15.05.2013 4 z 5

Moc poutavý příběh, který má úžasný dar nabít čtenáře energií a nadějí.

Ikkju
30.10.2012 5 z 5

Nádherná dětská knížka. Přestože jsem v té době ještě vyžadoval knihy s obrázky, stejně mě hodně zaujala, a pamatuji si jí skoro celou. Nejvíc mi v hlavě utkvělo, jak se hlavní hrdina učil jezdit na poníkovi (a jak mu při tom prořezávaly nohu dráty z plotu, kolem kterého jel), a jak jako snad jediný v kraji naučil plavat na tajemné vodní tůni plné zelených řas kdesi v buši..

raisen
13.02.2012

Tuhle knihu jsem měla v dětství moc ráda. Zanechala ve mě příjemnou vzpomínku na dobu, kdy jsem ji četla. A vůbec mi nevadí, že si z ní už moc nepamatuji.

aychend
10.08.2011 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jako malá hltala a četla ji několikrát! Musím ji najít a přečíst si ji znovu! Jednou jsem ji dostala jako dárek k narozeninám, protože jsme měli v čítance ukázku a moc se mi to líbilo. Měla jsem z ní obrovskou radost, když jsem knížku dostala!!!