Austenland

Austenland https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171031/austenland-171031.jpg 4 148 148

Austenland série

1. díl

Mladé Newyorčance jménem Jane se v lásce nedaří, žádný muž jí není dost dobrý, a to proto, že je zamilovaná do oblíbeného horce Colina Firtha, hlavně v jeho roli pana Darcyho v televizní seriálové adaptaci Pýchy a předsudku. Když se jí však poštětí dostat se na brigádu do Anglie do jakéhosi \\\"tábora\\\" fanynek románů Jane Austenové, najednou zjistí, že její představy o romantickém hrdinovi se až nebezpečně stávají skutečností. Najde si nakonec pana Darcyho jako románová Elizabeth, nebo celý ten vyfantazírovaný svět pošle na onen svět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Austenland , 2007

kuceju
27.05.2017 4 z 5

Rozkošné rozptýlení. Rozkošné ztotožnění s hlavní hrdinkou. Ovšem já jsem stále stejně beznadějně ztracená v mé fantazii a čekám na svého nereálného Darcyho. Rozkošné.

MíšaS.
01.05.2017 4 z 5

Oddechová kniha, lepší než film. Splnila přesně to, co jsem od ní očekávala - vypnula jsem.

Eorin
10.03.2017 3 z 5

Pro mě se jednalo o příjemnou oddechovku, přesně to, co si představím pod pojmem "dobrý román pro ženy", ale v tomto případě musím bohužel prohlásit, že film Austenland se mi líbil daleko více (srovnání s filmem se nedokážu ubránit). Zkrátka mě víc oslovil, byla v něm větší "groteska", jakou i sama Austenová (dle mého osobního názoru) ve svých knihách ráda používala - v této knize to byl ovšem jen velmi slabý odvar. Přesto to bylo příjemné oddechové čtení, které neurazí, tedy průměr.

Anett2000
22.12.2016

Kniha mě zaujala zajímavým tématem. V příběhu se objevovaly i vtipné chvilky a pan Nobley mi připomínal pana Darcyho z Pýchy a předsudku. Moc se mi to líbilo.

kanitsuj
29.03.2016 4 z 5

Knížka je jednoznačně lepší než film a připomínala mi některé příběhy Alexandry Potter. Zabývá se tématem hledání ideálního životního partnera, které není vždy jednoduché a úspěšné, zvláště pak propadneme-li svému snu. Film si bere z knížky jen úplný základ a ostatní domýšlí v duchu hloupých amerických romantických komedií. Zkrátka knížka nepředvádí hlavní hrdinku jako fanatickou fanynku a ostatní postavy jako afektovaný kompars.

Navážka
01.11.2015

Tuhle knížku jsem přečetla za odpoledne a už předem jsem k ní přistupovala jaksi ne-austenovsky. Osobně mi vadí, když se jedna autorka snaží vystihnout atmosféru druhé, obzvlášť v moderní době. Prvních deset stránek mě proto nijak neslnilo. Zbytek knihy je ale zábavná oddechovka, u které jsem se zasmála a jako správný milovník Austenové, mohla i srovnávat. Takže rozhodně nelituji, že jí mám ve své knihovně :)

nicandra
02.09.2015 3 z 5

Ono se to vlastně dá čekat už podle anotace, co se stane a jak to dopadne. Jakýsi duch Jane Austenové je tam přítomen - ta její sebeironie, kterou tak obdivuji, ale která se zásadně nevyskytuje ve filmových či televizních zpracováních, tak ta tam je, i když ne tak jemná. Ale to je taky předem jasné: žádná nová Jane Austenová se už prostě neobjeví, můžou se holky spisovatelky snažit, ale...

suezie
20.07.2015 5 z 5

Mně se to prostě líbilo. Mám ráda Anglii 19. století. Achh.. ta romantika.... Tuto knížku jsem si naprosto užila, byla jsem do ní zcela ponořená i přesto, že všichni nejspíš tuší, jak celý příběh dopadne. O to tu nejde. Není to ten styl knížky, u které budeme sedět s otevřenýma očima a překvapeně zírat.
Ale ten film... Ztráta času. Pokud si nechcete zkazit iluze, tak se na něj snad radši ani nedívejte ..

Stirek45
26.04.2015 4 z 5

Já mám ráda všechny knihy, které se nějakým způsobem motají okolo Jane Austenové a jejího románu Pýcha a předsudek. Na motivy této knihy byl natočen i film, který jsem viděla dřív, než jsem přečetla knihu. Film mi přišel zábavný a tak jsem si půjčila i knihu. Kniha mě nezklamala, byla zábavná a skvělá na odreagování. Hlavně mě pobavilo věnování autorky :) Doporučuji i film!

bookcase
21.04.2015 4 z 5

Mám ráda knížky Jane Austen a mám ráda i tyhle moderní variace na její knížky. Tohle bylo milé, humorné a romantické čtení.

SalomeH
10.01.2015 2 z 5

No nevím. Čekala jsem něco zajímavějšího než dámy nudící se v dobových kostýmech. A taky vtipnějšího (ačkoliv se mi velice líbila část s Janeiným zpěvem).

-markéta-
22.11.2014 5 z 5

Kniha byla velice zajímavá, hodně mě bavila! Od poloviny velice napínavá, vše nakonec skončí podle mých představ. Skvělá na čtení u moře, výborné odreagování. :-)

katerinad
29.10.2014 4 z 5

Jak to tak bývá, viděla jsem jako první film, ani jsem netušila že kniha existuje, až jsem na ni jednou narazila na jednom knižním blogu a říkala si: Austenland? to jako ten film?
Po té následovalo zjišťování jednotlivých údajů o knize, a protože z filmu jsem byla nadšená, byl úžasný, rozhodla jsem se, že si přečtu i knihu.
Každopádně, když vidíte před knihou film vezme vám to to překvapení. Kniha nebyla tak dobrá jako film, některé maličkosti byli změněny. Třeba ve filmu byla Jane úplně posedlá, ale v knize mi to jako úplná posedlost nepřišla, obzvlášť když si dovolenou v Austenlandu ani sama nezaplatila. Chyběli mi nějaké scény z filmu, ale jinak se mi to líbilo. Dozvěděla jsem se spoustu věcí o oblečení, které nosili. Vždycky jsem si lámala hlavu proč mají někdy výstřih zakrytý šátkem a jindy ne, teď už vím. :)
Kdybych neviděla film, bylo by to ještě lepší.

Market = )
13.09.2014 3 z 5

Mo, neměla jsem nijak velká očekávání, takže zklamaná jsem nebyla, taková klasická oddychovka. Znovu už bych po ní nesáhla, ale něco jiného od autorky bych asi zkusila.

LadyFrancess
04.07.2014 3 z 5

Nápad zajímavý, ale dalo se z něj vytěžit mnohem mnohem víc. Upřímně, celkem mě kniha zklamala. Hlavní hrdinka mi moc k srdci nepřirostla, ani jsem se moc nezasmála. A vsuvky o expřítelích mi přišly absurdní. Když srovnám s Já a pan Darcy od A. Potter, Alexandra je o mnoho levelů výš.

padajicidvere
24.06.2014 3 z 5

Jako oddechovka je ideální. Do děje mě autorka dostala hned, a tak sem knihu přečetla za chvíli. Film jsem viděla dřív než jsem přečetla knihu, a výjimečně se mi líbí spíš filmové zpracování pana Nobleyho.

Manifest blech
02.04.2014 3 z 5

Docela jsem se pobavila, chvílema pousmála a občas i překvapila. Každopádně skvělá moderní Austenová.

Citát: "A když se nebudeš každý den cítit jako ta nejkrásnější žena na světě, tvou blízkost si nezasloužím."

Nause
04.02.2014 4 z 5

Potom, co jsem asi tak minimálně 4x shlédla film, jsem se rozhodla ke koupi této knihy. A musím říct, že v některých ohledech mě zklamala a v jiných předčila film. Od knížky jsem očekávala, že mě dokáže trochu více vtáhnout do děje, ale celý text byl relativně strohý, nezatížen na detaily, které mi občas chyběly. Byla jsem také dosti překvapena začátkem knihy, který se naprosto lišil od filmu.
Pořád jsem v knize čekala, kdy příjde to příjemné napětí, bohužel se tak téměř nestalo. Mr. Nobley ale splnil svá očekávání. Charaktery ostatních aktérů nebyly ztvárněni tak "komicky" jako ve filmu, za což jsem vlastně knize ráda.
Pokud tedy hledáte oddechové kratší čtení, pak mohu doporučit.

Kaihomielisyys
02.02.2014

Tedy nechci nic říkat, ale o tom samém už tu jedna kniha byla - Já a pan Darcy od A. Potter... :-/

machrus
14.01.2014 3 z 5

No vzhledem k tom,že jsem byla jednu dobu také dost zasáhla vším co se týkala paní Austenové,tak smysl knihy dokážu pochopit,ale je to na jedno přečtení a dost.Ale špatné to není.

zfilmováno Jane Austen

Shannon Hale