Atlantik Preteky a osudy osamelých jachtárov

Atlantik Preteky a osudy osamelých jachtárov https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237665/bmid_atlantik-preteky-a-osudy-osamelych--cGz-237665.jpg 4 4 2

Preteky a osudy osamelých jachtárov. Autor patril medzi svetovú jachtársku špičku v 60-tych až 80-tych rokov. V tejto publikácii približuje čitateľom históriu a atmosféru slávnych pretekov, skúsenosti a osudy osamelých jachtárov, rekonštruuje psychologický stav svojich súperov. Pravda o týchto samotároch morí a oceánov, ktorých spoločným menovateľom sa stala ľudská vlastnosť zvaná odvaha.... celý text

SittingBull
03.02.2022 3 z 5

Dveapol hviezdy. Je to podrobné a zaujímavé z jachtárskeho hľadiska, je to určitým spôsobom aj dobrodružné (myslím tým obsah knihy; tie závody sú zaiste dobrodružné veľmi, miestami za čiarou normálu, kam ešte dovolí priposratosť bežných ľudí), má to určitú faktografickú, skoro encyklopedickú hodnotu. A nie je to kvalitná literatúra. Ani zďaleka, ani z oceánskych diaľav. Povedal by som priemerná publicistika z okresných novín, ktoré sú síce fajn, ale vychádzajú asi tak na šestnástich stranách a skoro nikto okrem Pištu a Laca od nás z fabriky ich nečíta. Kto čítal Konkolského, nech zdvihne ruku. Vy nie, redaktori z Yachtu, vy sa nepočítate. Mňa sklamal už tretí raz. Hadám s ním seknem. Hoci jachting je prča, skúsil som... Okej, prečítam ešte jednu. Možno pribudne štvrtá frčka. Chcel by som.

endyamon
06.06.2020 5 z 5

Konkolski výborný ako vždy. Logicky viac priestoru venuje pretekom, ktorých sa sám zúčastnil (1972, 1976, 1980), ale ani predošlé ročníky neodflákol. Pekne spracoval všetky zaujímavé udalosti v jednotlivých pretekoch u väčšiny pretekárov.
Slovenské vydanie bude zrejme totožné s českou verziou Sólo přes Atlantik ( https://www.databazeknih.cz/knihy/solo-pres-atlantik-49035 ), ale obsahuje naviac preteky OSTAR 1980.

Kniha Atlantik Preteky a osudy osamelých jachtárov je v