Ať řekneš cokoli

Joanna je šťastně vdaná, ale i po třicítce se stále tak trochu hledá, vyhýbá se zodpovědnosti a nerada se rozhoduje. Nepříjemné záležitosti odsouvá, nezaplacené účty schová pod postel – přesný opak jejího muže Reubena. Jednoho pátečního večera si vyrazí ven s kamarádkou. V baru je však začne obtěžovat jakýsi muž, a protože ho Joanna nedokáže rázně odmítnout, raději z podniku samy odejdou. Cestou domů však za sebou Joanna zaslechne kroky a je si téměř jistá, že je to onen muž z baru – navíc má stejné červené tenisky. A tak ho Joanna překvapí, v pudu sebezáchovy do něj strčí a on spadne z mokrých schodů… A pak to Joanně dojde – pod schody v liduprázdné uličce leží bezvládné tělo muže s tváří v kaluži vody a to, jak se ona sama teď zachová, změní její život. Zavolá pomoc a ponese následky? Uteče, protože to byla sebeobrana, a byla tak v právu? A je to vlastně ten muž, co ji obtěžoval?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394598/big_at-reknes-cokoli-eEB-394598.jpg 3.249
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Anything You Do Say, 2017

Kniha Ať řekneš cokoli

aishimizu

Knížka mě zaujala v knihovně. Pak jsem se mrkla na hodnocení a říkala si, že jí i přes nízký hodnocení stejně dám šanci.
Udělala jsem dobře.
Líbil se mi styl, jakým to bylo napsané, četlo se to moc hezky. Thriller to není teda ani omylem, ale člověk se při čtení fakt zamyslel. Kolikrát stačí maličkost a člověku se z minuty na minutu úplně překope život...

koki.veru

Velice zvláštní, ale zajímavá knížka. Líbilo se mi, že je kniha psaná že dvou úhlů pohledu. Je vidět, jak jedno rozhodnutí, jeden okamžik, změní člověku život. Chybělo mi ale v knize nějaké napětí, nějaké překvapení..

beefeather

Nikdy jsem nepochopila, když někdo prohlásí, že mu je hlavní hrdina nesympatický. Lidi jsou různí a příběhy taky, ne? Až dosud. Joanna mi je sakra hodně nesympatická. Jako nápad a zpracování knihy bylo dobré, ale jednání hlavní postavy? To jsem fakt nepochopila. Miluje svého muže, ale není schopna s ním vůbec mluvit upřímně, o všem sáhodlouze (a nudně) přemýšlí, rozebírá všechno ze všech stran a výsledek? Nikdy žádný, prostě velké nic.
Chápu, že tohle mělo být asi jedno z témat knihy: jak se Joanna naučila jednat sama za sebe. Ale alespoň pro mě to bylo ubíjející a nepochopitelné. Ráda bych měla odvahu doufat, že takoví lidé mezi námi nežijí.

Leena

Zajímavý pohled ze dvou rovin, přiznání a zatajení, ale nefungovalo to, bylo to zcela zbytečné.
Autorka měla radši rozvinout to zatajení, to by bylo zajímavější.
Ty dvě roviny se rozplizly na takové nic:-(

kačenka80

Přečteno jen se zapřením. Zbytečné a neustále úvahy a přemýšlení kdo co a jak dělá (každého koho potkala) bylo únavné a otravné. Jen díky tomu měla kniha 344 stran. Jinak by měla možná jen sto. Téma vypadalo zajímavě ale totálně nudná a nezajímavá kniha. Od autorky si už raději nic nepřečtu :-D

Izu
06.08.2020

Nemastné, neslané. A ten zrzavý Mirek Dušín mě taky pěkně s... !

Danago
04.05.2020

Thriller to není spíš román. Pro mě originální pojetí, i když zpočátku jsem nechápala, co se vlastně děje. Autorka se rozhodla zpracovat obě možnosti rozhodnutí přiznání a zatajení, takže takové dva v jednom. Nemůžu říct, že by mi toto vadilo, spíš mi neseděl způsob, jak byla kniha napsaná . Možná příliš přemýšlení a málo děje, to není úplně pro mě. Jak to celé dopadne jsem, tak nějak předpokládala, takže žádné překvapení se nekonalo. Epilog byl zbytečný a celý závěr jenom narušil.

JessieEx
08.10.2019

4,5*
U poslední knihy jsem si stěžovala, že už potřebuji nějaký originálnější příběh a jako mávnutím kouzelného proutku jsem jej taky dostala :) Nic podobného jsem totiž ještě nečetla a musím říct, že jsem nadšená! Ze začátku jsem si musela zvyknout na zvláštní styl vyprávění, ale pak už to jelo! Příběh je opět hodně psychologický, hrdince můžeme opravdu nahlédnout až do nejtemnějšího nitra a číst všechny její myšlenky. Nutí to člověka přemýšlet nad tím, jak by se v dané situaci zachoval on. (Nebudeme si nic nalhávat, bylo to realistické a podobné věci se mohou stát fakt každému) Samozřejmě jsem nesouhlasila s mnoha Joanninými kroky, ale moc jsem jí fandila. Její vyprávění ve mně vyvolávalo velmi stísněné pocity, strach, napětí, husí kůži.
Navíc se mi moc líbilo jak Jo mluvila o svém muži Reubenovi, kterého moc milovala, a proto jsem neodokázala pochopit, že k němu není upřímnější.
Ačkoliv příběh docela postrádal pro mě nedůležitou akčnost, děj plynul velmi rychle a já jsem knížku nedokázala odložit.
Jediné malé mínus, půl hvězdičky strhávám, za to, že díky střídání dějových linek Zatajení a Přiznání, jsem se občas ztratila, naštěstí to nebylo tak hrozné, abych si to ihned neuvědomila a nezorientovala se.
Konec se mi líbil moc, epilog bych škrtla. Thriller to podle mě není...
Moc doporučuji! Perfektní!