Astrid a Veronika

Astrid a Veronika https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2623/astrid-a-veronika-2623.jpg 4 71 28

Příběh prostý, teskný a nádherný jako stmívání nad zimními poli… Veronika se stěhuje z Nového Zélandu do pronajatého domu severně od Stockholmu. Hledá místo, kde by se vzpamatovala z nedávné smrti svého snoubence. Dům je nepřívětivý a cizí, ale postupem času mu vtiskuje svou tvář. A brzy přijde i setkání, které jí změní život. Astrid Mattsonová, kterou místní nazývají starou čarodějnicí, bydlí v jediném domě v sousedství. Stařena žijící osaměle v chátrajícím domě, pronásledovaná svou nelehkou, tragickou minulostí. Obě ženy začínají hledat cestu nejenom jedna k druhé, ale i k životní moudrosti a hlasu, jenž k nám naléhavě promlouvá z hloubi našeho srdce... Něžně, pronikavě a překrásně napsaný román Astrid a Veronika dokládá, jakou má vyprávění moc proměňovat nás všechny k lepšímu...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Astrid and Veronika , 2005

kadgam
18.12.2014 4 z 5

Pekný príbeh priateľstva. Astrid niekde hovorí o svojom živote bez lásky so skonštatovaním - bolo to vo mne.

R.E.M.
08.10.2014 4 z 5

Přátelství mezi dvěma odlišnými ženami, a to nejen věkem. Rozdílné ženy jako den a noc, láska a nenávist. A pár okamžiky života si tak blízké. Jejich vzpomínky se podobají křehkým a vybledlým květinám v herbáři. Smutné, dojemné, melancholické vzpomínky s nádechem naděje. I s nesmiřitelnou nenávistí.
Rozhodně jde o pozoruhodnou knihu, na kterou člověk jen tak nezapomene, ale nevybrala bych si ji v okamžiku špatné nebo smutné nálady, ale záleží na každém čtenáři.

anibeni
09.06.2014 4 z 5

Tak tohle je vlice zvláštní kniha.... Nemá strhující děj, ale není ani nudná... Jde vlastně o životní příběhy dvou žen, na první pohled tak moc odlišných, na druhý ale přece jen podobných... Opravdu zvláštní kniha..

MartinaP
25.04.2014 2 z 5

Příjemná knížka, nejhezčí pasáže byly o švédské přírodě a životě na venkově, na mě ale příliš romantické.

Lorelei13
01.06.2013 5 z 5

Tak toto je kniha mého srdce. Je tak nádherná, že k ní nemám dost silná slova.

Diorissimmo
26.03.2013 5 z 5

Přidávám se ke kladnému hodnocení. Krásný příběh o přátelství mezi dvěma ženami, věkově rozdílnými jako babička s vnučkou. Je tam spousta momentů, které mě dojaly a musela jsem nad nimi dlouho přemýšlet. Ke knize se budu určitě vracet. Smutné, nostalgické, dojemné a krásné. Mám ráda severskou literaturu pro její zvlášní kouzlo a melancholii a toto je jedna z těch úžasných knih, která mě naprosto dostala. Ráda bych si od autorky přečetla další podobnou knihu.

Lidka
30.01.2013 5 z 5

Nádherná kniha o síle přátelství mezi dvěma ženami, které zpočátku vůbec netušily jak mnoho bude jedna pro druhou znamenat.
Málokdy mne kníha tolik osloví ... Už zase mám pocit, že život stojí za to ... třeba jen proto, že se mi třeba zase podaří najít a přečíst si podobnou krásnou knížku.

misssicccka
24.02.2011 3 z 5

Byla jsem zklamaná, vím, že je to dobrá kniha, s myšlenkou a námětem k přemýšlení, ale některé pasáže byly pro mě neskutečně nudné.

přátelství švédská literatura

Linda Olsson