Nadaní

Nadaní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402649/bmid_nadani-tae-402649.jpg 4 133 23

Ultimátní komiksový komplet série

Astonishing X-Men série

1. díl

Cyclops a Emma Frostová se snaží znovu rozjet tým X-Menů, s jediným cílem – ohromit svět. Ukázat mu, že mutanti bojují nejen za sebe, ale i za normální lidi. Jenže nepočítají s další ohromující novinkou. Vědci objevili lék proti mutantství. Mezi lidmi i rasou homo superior vypuká panika, přátelé se stavějí proti sobě, a brzy jde o všechno. Zvláště, když do boje vstupuje tajemný Ord... a jeden velmi překvapivý spojenec. Pozor – plánuje se kompletní vydání celé Whedonovy ságy! Nová vydání marvelovských nejslavnějších komiksů!... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

Gifted , 2004

Pazďa
23.06.2016 5 z 5

Nadání nám přináší 6 prvních čísel série Astonishing X-Men, ve které se nový ředitel školy pro nadané, Scott Summers/Cyclops snaží znovu rozjet X-Meny. Složení teamu v tomto booku je Cyclops, Emma Frost, Wolverine, Beast a Shadowcat. V roli hlavního záporáka se nám představí mimozemšťan Ord, který příhodně nenávidí mutanty a chce je vyhladit, o čemž se ovšem v posledním sešitě dozvíte, že toto chování má dost dobrý důvod. Ovšem hlavní záporák tu netvoří hlavní téma. Ve spolupráci s Ordem byl vytvořen lék, který "léčí" mutaci stejně jako ve filmu X-Men 3: Poslední Vzdor (ovšem kde stvoření léku proběhlo jinak). Stejně jako v každém X-Men komiksu který se zabývá tématem objevení séra proti mutacím i zde jsou všichni mutanti rozděleni na ty kteří chtějí lék, kteří jej odmítají a ti kteří přemýšlí jaký by byl život jako běžný člověk. Přemýšlející skupinu tady reprezentuje Beast. Kresba je velmi příjemná a zrovna k X-Men komiksům se mi styl Johna Cassadaye zdá jako hodně příhodný. Akce je vykreslená dost dobře, vyzdvihnu například stránku kde si Wolverine stříhne menší souboj s Beastem. Celkově je Nádání všechno, pro co máme komiksy s X-Meny rádi a i pokud nejste úplně fanouškem mutantích týmovek po Nadání bude váš názor alespoň mírně ohrožen.

martinstefko
08.12.2015 3 z 5

Když chcete mainstreamový komiks, tohle je přesně to, co si pod ním představit. Spolu s komiksem "The Incredible Hulk: Tiché výkřiky" je to další komiks, který skvěle spojuje zábavu i příběh, který má smysl. V tomhle případě je ale pravda, že mě příběh zase tolik nedostal. Podle toho také hodnocení. Kresba je modernější, než v případě Dale Keowna, ale scénář Petera Davida mě bavil mnohem víc. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/34-ultimatni-komiksovy-komplet-36.html

trudoš
15.09.2015 5 z 5

Joss Whedon jednoduše a doslova válí. X-Meni jsou v jeho rukou postavy veskrze lidské, tak jak to jen od superhrdinů můžete chtít. Zároveň však není ubráno na akčnosti zápletky, vtipných hláškách, osudových rozhodnutích a emocích toho nejčistšího charakteru. Prostě boží.
Jediná škoda je, že jde o střípek z univerza, které jako obyčejný smrtelník mluvící pouze mateřštinou nikdy neodhalím v plné nádheře. Tím pádem jsou pro mě narážky na věci minulé či hrozby do budoucna jen házení perel sviním. Nedokážu je ocenit, jsem schopen chápat jen to, co se mi odehrává aktuálně před očima. Naštěstí nakladatel čtenáři v kratičkém prologu vysvětlí ty nejzákladnější události, týkající se X-Menů a především děje, který bude vzápětí následovat. A protože Joss Whedon pracuje takříkajíc s čistým štítem (tedy staví X-Meny znovu na nohy), je zápletka všehovšudy konzistentní.
PS: Zase jednou se mi potvrdilo, že Wolverine je jednoznačně nejlepší superhrdina. Hned po Batmanovi, samozřejmě.

komiksy mutanti superhrdinové superschopnosti Marvel X-Men tým

Joss Whedon