Renesance

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294077/renesance-OT1-294077.jpg 3.7355

Assassin's Creed 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Renaissance, 2009

Kniha Renesance

Quapel
10.11.2020

Mám na tuto knihu smíšený názor, jelikož jako fanoušek herní série jsem se rád vrátil do renesanční Itálie a četl o dobrodružství asasína Ezia. Jsou zde ovšem nějaké nedokonalosti, jako časové skoky uprostřed odstavce či změny oproti hernímu ději, které nebyly nijak zapotřebí. Navíc styl psaní působí místy ploše a uspěchaně. Dle mého názoru se tak jedná o zajímavý doplněk ke hře, ale pro ty, kteří ji nehráli, může kniha připadat jako průměrné historické fantasy.

KanWay
27.07.2020

Kniha mi příšla dost rychlá a epizodická. Nejvíce mi vadilo, že se odehrál nějaký děj, autor dvěmi větami přešl o několik let dopředu v časové ose knihy, a jakoby se nic nedělo pokračoval vyprávěním další části příběhu. Celkově asi žel knihy podle her nemohou mít tak skvělý příběh, ale i tak je kniha pro mě spíše četbou odhalující příběh hry, kterou si nemám čas zahrát... trochu jsem čekal více, ale zase takový úplný odpad to není :)

renefer
03.07.2020

Hru neznám, takže nemám s čím srovnávat. Trochu mi vadily časové skoky typu " po pěti letech hledání se vrátil domů", ale jinak jsem byla nadšená a jdu na další díl.

StarPopcorn
10.05.2020

Začátek příběhu toho slavného Ezia Auditoreho Da Firenzeho, jehož první kniha mě velmi bavila. Pokud jste neslyšeli, tak si pusťte soundtrack z herní předlohy

Artinka
03.05.2020

Hry podle knih vznikají, knihy podle her také. A někdy to funguje trochu, někdy víc a občas do sebe všechno zapadne a výsledek je perfektní!

Ale nejčastěji, bohužel, se to prostě nepodaří... Tady je jeden takový příklad. Jak moc hry série Assassin's Creed miluju, hlavně díly s krásnou atmosférou Itálie, tak moc mi přišel tento prostý přepis děje videohry do knihy zbytečný.

ondrahasic
29.04.2020

Strhující příběh.. Hrdina trochu superman ale pěkná zápletka

katallinka
25.01.2020

Dlouho jsem se odhodlávala knihu přečíst a rozhodně nelituji. Líbí se mi propojení dějin a magie. Navíc trošku jiné zachycení templářů než jsem zvyklá. Nicméně styl psaní mě moc neoslovil. Příběh je líčen dost povrchně a do děje se těžko dostává. Nepodařilo se mi vcítit do žádné postavy. Kniha postrádá emoce pouze líčí události v životě Ezia. Konec velmi zajímavý, takže se časem určitě pustím i do dalšího dílu.

Vakalik
04.01.2020

Hru neznám, takže jsem nebyla ovlivněna tím, nakolik se kniha hře podobá. Mám ráda historické romány, a Renesance se mi líbila. Bavilo mě s hrdinou procházet tehdejší ulice, bojovat po jeho boku i snášet utrpení a břímě, která mu život naložil.