Seznam sedmi

Seznam sedmi https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92320/bmid_seznam-sedmi-CIW-92320.jpg 4 133 23

Arthur Conan Doyle série

Mysticko-dobrodružný román o pokusu černých mágů, kteří chtějí získat nadvládu nad materiálním světem pomocí okultistických praktik. Děj se odehrává koncem 19. stol., kdy se spisovatel A.C.Doyle zabývá studiem theosofických spisů ruské mystičky Blavatské a na jejich základě napíše dobrodružný román. Neúmyslně tak odhalí plány osob, které chtějí pomocí mystiky ovládnout svět a knihou se cítí ohroženi. Pronásledují spisovatele a lidi kolem něj a zkoušejí na nich své umění. Po šílených dobrodružstvích a zločinech se koncentrované zlo dramatickým způsobem vybije v oblasti Alp. Nedaleko se pak zakrátko narodí chlapeček jménem Adolf.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

List of seven , 1993

Disease
18.06.2013 4 z 5

Dobrodružný román s brakovými prvky a tak vysoké hodnocení? Proč ne, když je to tak dobře napsané :-)

Bobšule
03.02.2013 5 z 5

Román o Conanovi Doyleovi psaný jeho vlastním stylem. Dokonce i s přidaným předobrazem Holmese, končícím hádejte, kde? - V Raichenbašských vodopádech! :-) Vzhledem k tomu, co všechno spolu ti dva zažívají (zombie se zašitými ústy, podzemní vlak apod.), může se zdát, že autor při psaní určitě kouřil něco hodně kvalitního. Nicméně, já to vážně četla jedním dechem. Tak dobře je to totiž - dle mého - napsané.

ondrash77
06.12.2012

Mark Frost se u nás patrně nejvíc zapsal do povědomí jako „ten chlápek od Davida
Lynche.“ Coby scénárista se podílel na dnes již kultovním seriálu Městečko Twin Peaks. Dodnes mám v živé paměti, jak někteří kamarádi odmítali chodit v pátek večer na pivo, protože v tu dobu obrazovky okupoval agent Cooper.