Architekti křesťanského středověkého vědění

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V rozsáhlých portrétech nejvýznačnějších osobností jednotlivých staletí předvádí známý autor hlavní myšlenkové proudy dané doby a provádí jejich typologizaci. Každé století je tak osvětleno skrze několik málo osobností, což umožňuje věnovat dostatečně velký prostor zevrubné charakterizaci jejich díla, východisek a směřování. Každou studii navíc následuje krátká antologie z nejdůležitějších textů, které jsou mnohdy do češtiny přeloženy poprvé. Díky této koncepci mohou přijít ke slovu nejen autoři notoricky známí, ale též „outsideři“, kteří se v učebnicích obvykle neobjevují, jejichž dílo však naznačilo některé další cesty evropského myšlení. Předkládaná ediční řada Cesty evropského myšlení představuje základní typy myšlení, jak se v průběhu staletí rozvinuly u význačných osobností evropských duchovních dějin. Jednotlivé portréty jsou doplněny antologií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30258/architekti-krestanskeho-stredovekeh-oWP-30258.jpg 4.317
Žánr
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Architekti křesťanského středověkého vědění

Přidat komentář
matej7838
30.05.2019

Čtivá, zajímavá a přitom stále odborná. Snad jediný problém je, že se pro rozvitost souvětí hůř podtrhává, ale i to se dá zvládnout. Stojí za přečtení.

J.Frei
16.01.2019

Za zvláštní plus této knihy pokládám mimořádně jasný a soustředěný jazyk - kniha snad neobsahuje jediné nadbytečné slovo, a přitom se čte málem jako román.

Podpovrchem
14.05.2016

Veliké plus tohoto díla vidím v zařazení mnoha méně známých osobností , které dokázaly ovlivnit duchovní dějiny. Autorův záměr protnout hlavní myšlenkový proud starověku, středověku i novověku s netypickým citlivým prolínáním jednotlivostí, které dobovou danost neruší, se k potěše vydařil.