Apokalypsa Z: Začiatok konca

Apokalypsa Z: Začiatok konca https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269351/bmid_apokalypsa-z-zaciatok-konca-lFA-269351.jpg 4 317 86

Apokalypsa Z série

Mŕtvi ožívajú... Ľudstvo vymiera... Nadišiel koniec sveta... Záhadný incident v Rusku, len krátky oznam v televíznych správach – to je jediné varovanie pred tým, že civilizácia bude čoskoro zničená nenásytným vírusom, ktorý premieňa ľudí na monštrá. Právnik, ktorý stále smúti nad smrťou svojej mladej manželky, sa pustí do písania. Považuje to za akúsi formu terapie. Neočakával však, že jeho anonymný blog a denník sa napokon stanú záznamom o posledných dňoch ľudstva. Vlády sa zo všetkých síl snažia zastaviť vírus zombie, ľudia prepadajú panike, zriaďujú sa takzvané bezpečné body, vo svete vypuká chaos, čoskoro sú všetci muži, ženy i deti odkázaní sami na seba. Vyzbrojený len provizórnymi zbraňami a vôľou žiť bude tento preživší poslednou šancou ľudstva proti zlu, ktoré dostalo meno Apokalypsa Z. Kniha s podtitulom Začiatok konca je prvou časťou románovej trilógie španielskeho autora, ktorá vyšla vo viacerých prekladoch a stala sa bestsellerom v Španielsku, Brazílii či Taliansku, najväčší úspech prekvapivo zožala v Spojených štátoch, kde sa vydania ujala spoločnosť Amazon.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Premedia

Apocalipsis Z: El Principio Del Fin , 2007

BStone
21.06.2019 4 z 5

Výborná zombie-story, čtivá, napínavá, zábavná. Velice bavilo :-)

Alezi76
22.05.2019 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila a byla napsaná stylem, který se mi líbí a dobře se mi čte. Děj knihy velice dobře rozebraný do detailu. Hlavně začátek, kdy hlavní hrdina zjišťuje, co se vlastně stalo. Postupně se kniha dostává do fáze těžkého přežití. Klasické zombie postapo a takový trochu jiný Španělský The Walking Dead. Těším se na pokračování.

frantisek8863
01.05.2019 4 z 5

Dobrý začátek, kdy autor popisuje rozpad civilizovaného světa. Občas mě dráždili za vlasy přitažené schopnosti nemrtvých a pár podivných situací, ale víceméně to nerušilo ponurou atmosféru, napětí a boj o přežití obhájce. Závěr knihy, který skončil v zásadním momentu celého putování mě navnadil na pokračování.

kikikrat
01.05.2019 4 z 5

Nějak se nemůžu rozdnout jak to s knihou vlastně mám. Začátek mě bavil, to jak hlavní hrdina zjišťoval co se děje, to jak na sebe vše co dělal a co se dělo ve světě navazovalo. Normálně mi dělá problém když v knize chybí přímá řeč ale tady mi to nevadilo. No a pak přišla část ve Vigu.. a já se bála a byla jsem znechucená tím vším co se dělo a co tam bylo popsáno... nejsem stvořená pro tenhle typ postapa. Nicméně jako celek byla kniha čtivá, hrdina byl sympaťák a děj se posouval. Takže nakonec se na ten další díl těším a snad bude i míň drastický.

nithiel
27.04.2019 4 z 5

Velmi čtivě podaná zombie apokalypsa, nabízející nemálo hezkých nápadů (třeba neoprén jako ochrana před kousanci) ale celkově z knihy dost čiší, že původně vznikala jako blog, a myslím si, že si zasloužila před vydáním trochu učesat. Výsledkem je takřka absence dějového oblouku, hlavní postavě se dějí sice zajímavé, ale epizodické příhody. Myšlenky hrdiny je zajímavé sledovat, ale opět chyběla editorská práce, hrdina je asi 10x v té nejhorší situaci v životě, přičemž ve skutečnosti jsou zcela nesrovnatelné. Ale celkově se četlo jedním dechem a času rozhodně nelituji.

Izu
26.04.2019 2 z 5

Tak krásně měl autor našlápnuto .Začátek příběhu byl dobře propracovaný.Jakmile se dostal náš hrdina na loď ke kapitánu Ušakovi, šlo to celé do kopru.Doporučuju Ostrov od Sigríður Hagalín Björnsdóttir. To je úplně jiné počtení, netřeba akčních scén, aby zaujala.

Awča
07.03.2019 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila, příběh byl napínavý, nešlo se od něj odtrhnout. Sledujeme hrdinu prostřednictvím jeho zápisků: plíživé počátky pandemie, nedostatek informací a tíseň. Snaha o pasivní přežití a nakonec cesta za nadějí, která se trochu zvrtla. Autor píše lehce, postavy i motivace jsou uvěřitelné. Konec krásně navnadí na další díl, už se na něj těším.

MóňaVíšJak
13.02.2019 5 z 5

Velmi čtivá kniha, má svižný tempo, dovnitř je zasazen poutavý a originální příběh. Hlavní hrdinové velcí sympaťáci. Od půlky se četla prakticky sama a těším se na pokračování, už ho mám připravené na stolku, tak pokračujeme...

Ronnie68
12.02.2019 4 z 5

Nebyla to špatná kniha ze světa, kde se objevily zombíci ... takové spíše odreagování .. i když ten začátek byl úžasný ... jak se všechno snažili tutlat, než se to rozšířilo .. a také se mi líbilo, že se děj odehrává především v Evropě (Španělsku) ...

Tesset
22.01.2019 3 z 5

Celkem zvláštní, obvykle mě apokalypsy baví, ale do téhle jsem se začetla až na nějaké stopadesáté stránce. Řekla bych, že autorovi moc nevyšlo psát to čistě jako zápisky, ze začátku to ještě ano, ale potom už se střídal přítomný čas s minulým, což působilo tak, že chvílemi to bylo jako zápisek psáno zpětně a chvílemi jsme to prožívali s hlavní postavou, prostě zvláštní. Nicméně si další díl asi přečtu, jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

rutto45
27.12.2018 5 z 5

Neviem, či len mne, alebo aj niekomu inému prišiel celkovo príbeh ako klišé, ale na prekvapenie ma to bavilo po celý čas. V súčasnosti možno jedna z naj zombie kníh. Som zvedavý na pokračovanie.

denniys
23.12.2018 5 z 5

Asi zatím nejlepší zombie kniha, co jsem kdy četla a zároveň má první španělská...je napínavá, plná úzkosti, beznaděje a velmi svižně - přitom emotivně - napsaná.. Moc se těším na další díly..

malpet
26.11.2018 4 z 5

Hodnotím 4 hvězdičkami, postapokalyptické romány mám rád a tenhle měl od začátku skvělé tempo. Až na pár bezvýznamných maličkostí a drobností super kniha. První 2/3 jsem přečetl úplně bez dechu, poslední třetina odehrávající se v nemocnici už se podle mně trochu táhla, takže jsem knihu nějak pořád nemohl dočíst, ale to je můj pocit a problém. Na konci jsem se dozvěděl, že kniha má další pokračování, takže si jí hodlám rozhodně půjčit a dozvědět se, co se stalo potom :-)

Tyrkysová
19.11.2018 5 z 5

Knih a filmů o (zombie) apokalypsách už bylo napsáno a natočeno nespočet. V čem je ale tato zajímavá? Hlavní hrdina rozhodně není dokonalý. Je to obyčejný člověk, nemá žádný speciální výcvik, do rozpadu civilizace dělal kancelářskou práci. Není to Rambo, neobjeví v sobě netušené kvality. V deníku píše vše, nevyhýbá se vulgaritám, které jsou v některých případech na místě, nezřídka je mu špatně, brečí, zvrací, nebo se musí opít, aby vůbec zvládl vstřebat to, co se mu děje. Je prostě lidský a díky tomu je celý příběh děsivý i úsměvný. Příběh má své mouchy, ale i přesto stojí za to si ho přečíst!
4,5/5*

BlueFlameCat
20.10.2018 5 z 5

Hrozně chytlavá kniha,teda konec se mi uplně nelíbil protože tam cítim že v příštím díle se dá hlavní postava s holkou z nemocnice (zapoměla jsem jméno) dohromady,takže si ho asi nepřečtu. Nejvíc se mi líbilo jak hlavní postava myslí na svého kocoura,byla bych v tomhle asi uplně stejná.

hnusák
01.10.2018 5 z 5

Knihu hodnotím velice kladně. Okamžitě mne vtáhla do děje, ačkoli postkatastrofické scénáře nevyhledávám, potažmo ani zoombie. Nemohu si pomoci, ale je psána velmi čtivou formou, nějaké ty nedokonalosti či nelogičnosti v tomto žánru házím za hlavu, hlavně že se odpoutám, nemusím nad ničím složitě přemýšlet a jenom si pluji s příběhem a s vlastní představivostí. Již se těším na pokračování.

Govrid
08.08.2018 5 z 5

Právnická řežba, kde tečou litry krve, potu, zvratků i jiných tělních tekutin..., začátek se mi líbil ze všeho nejvíce, po něm asi prostředek. Pokud máte rádi zombie a apokalypsy, tak doporučuju tuhle knihu i pro její naturální prístup k vyprávění - asi nic pro outlocitné typy, i když člověk nikdy neví. Těším se na další díl.

Richie1
03.08.2018 3 z 5

Kniha měla dobrý potenciál (ostatně jako všechny podobné postkatastrofické příběhy), ale po slibném začátku šla kvalita postupně dolů. Je poznat, že se jedná o prvotinu autora - jazyk je ještě nevytříbený, některé fráze se často opakují, používají se jednoduchá klišé, charaktery postav jsou neuměle rozpracované. Rovněž se mi nelíbil překlad - ten ještě více zvýraznil slabiny knihy. Často používaná vulgarita byla také nadbytečná a vadila mi - je otázka, nakolik to byla nevhodná invence překladatele nebo skutečný záměr autora.
Hlavní hrdina mi příliš sympatický nebyl - v podstatě po celý děj buď jen brečel nebo zvracel. Přes svou nešikovnost nebo hloupost se zázračně dostával z obtížných situací, často až nereálně. Jeho fixace na kocoura (v době totální zkázy lidstva) byla až chorobná.
V ději bylo plno nelogičností - např. nejasnost celé situace po mnoho týdnů (v době internetu by s takto zhoubnou nákazou byla veřejnost velmi rychle seznámena), rychlost s jakou došlo rozšíření nákazy, téměř totální absence přeživších (zcela jistě by muselo být mnoho oblastí bez nákazy), některé podivné vlastnosti či schopnosti zombies (vůbec nechátrají i přes absenci potravy?), apod.
Celkově byla kniha spíše zklamáním, očekával jsem lepší kvalitu podle hodnocení zdejších čtenářů. Zřejmě jsem u podobného žánru trochu náročnější a přísnější v hodnocení. 50%

Anonymka1
14.06.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst...možná tím, že tento žánr nepatří k mým oblíbeným, ale ke konci jsem se do knihy, tak začetla, že byla přečtená jedna báseň :)

Lethania
08.06.2018 5 z 5

Ale jo, mně se to to líbilo. A hodně. Styl psaní formou zápisů do notebooku se mi zamlouval. Nápad se zombie apokalypsou nezklamal. Bylo to čtivé a napětí se stupňovalo. Určitě si přečtu i další díl.