Antonín Dvořák – Cesta za slávou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor se vydal po stopách Antonína Dvořáka, což znamenalo mnoho návštěv nejen v muzeích, archívech a depozitářích, ale i u potomků příbuzných a potomků pamětníků. Dvacet let také shromažďoval významné dokumenty, korespondenci, vyznamenání, programy premiér, vysvědčení a mnoho fotografií, které doplnil vlastními snímky z míst skladatelova působení. Všechny své úlovky chronologicky seřadil a opatřil výstižnými popisky. Souběžný anglický text....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385888/antonin-dvorak-cesta-za-slavou-83z-385888.jpg 52
Vydáno, Růže České Budějovice
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Antonín Dvořák – Cesta za slávou

milamarus
27.09.2019

Původně jsem chtěla napsat něco jako „v jednoduchosti je krása“, a dát knize pět hvězd, jenže je v ní znát kus pořádné práce a srdce autora, takže to trochu rozvedu.

Ano, kniha se mi zdála na první pohled jednoduchou a nenáročnou. Těch několik fotek a krátkých popisků jsem prošla za necelých patnáct minut. Ale! Bylo to těch důležitých, rozhodujících patnáct minut, před kterými vás dopředu nikdo nevaruje, ony jen prostě proběhnou a přinesou vám touhu poznávat a objevovat na vlastní pěst (ehm, “objevovat“, to není ten správný termín, měla bych napsat spíš “doučovat se“)…. a v případě osobnosti Antonína Dvořáka taky na vlastní uši.

A za to děkuji, pane Procházko! Jdete na to jinak, nespisovatelsky, ovšem výsledek na mě působí stejně silným dojmem jako v případě jiných, na slova bohatých, knih. Možná ještě silnějším. To Vás musím napsat.

A tobě, milá kniho, tobě přeji více pozornosti. Zasloužíš si jí.