Anna (ja) Anna

Anna (ja) Anna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248006/mid_anna-ja-anna-KeD-248006.jpg 4 4 2

Anna, hrdinka románu, sa dostáva v živote na istú hranicu, kde sa zamýšľa nad cestou, ktorú doteraz prešla. Nespokojná sama so sebou, prenasledovaná rozličnými utkvelými predstavami a depresiami, uniká z dôverne známeho prostredia a zabezpečenej existencie do neznáma, aby sa už s novými skúsenosťami a poznaním zaradila do prúdu života.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

Anna (jeg) Anna , 1969

JankoStirbey
27.12.2020 4 z 5

Túžba matky zabiť vlastnú dcéru je dostatočným dôvodom pre pokračovanie v čítaní tejto knihy. Inak dokonalý život je asi až príliš dokonalý a ženie Annu (ju) Annu na, pre čitateľa možno nepochopiteľnú? cestu, plnú zaujímavých zvratov. Miestami zaujímavé, miestami napínavé, miestami šialené.

Buchwurm
08.02.2019 3 z 5

Manželka dánského diplomata opuští rodinu v depresi a z obavy, že by mohla zabít dceru. Na svém útěku si zvolí za partnera mladého delikventa, pašeráka drog. Jejich společná cesta z Itálie do Dánska je provázena krádežemi, ilegálními přechody hranic i vraždou a pro jejího společníka končí tragickou smrtí. Hlavní hrdinka se vrací do vlasti bez depresí, bohatší o trpké zkušenosti, těhotná, s vědomím, že její další život nebude lehký.

Klaus Rifbjerg
dánská, 1931 - 2015