Aniž jest co nového pod sluncem

Aniž jest co nového pod sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95558/bmid_aniz-jest-co-noveho-pod-sluncem-UO6-95558.jpg 5 18 3

Slovník obsahující přes 1300 výrazů a rčení biblického původu a doplněný citacemi z děl věhlasných i méně věhlasných biblistů – a ne vždy uctivými komentáři autora samého.

vendy246
07.08.2023 5 z 5

Velice zajímavá a zábavná kniha mého oblíbeného autora. Ačkoli slovník, četla jsem jako beletrii. Nekonečné množství zajímavostí. Kolik přísloví a ustálených frází je z Bible a co které slovo a přísloví doslovně znamená. Hesla, která si přisvojili králové (Pravda vítězí), ale také třeba komunistická propaganda. Přestože komunisté tvrdě potírali církev a víru hlásali Kdo není s námi, je proti nám; Kdo nědělá ať nejí a chtěli Oddělit zrno od plev. Takže mysleme na to, že Hřích, ďábla smích a pamatujme na tři nejvyšší hodnoty ever: VÍRA, NADĚJE a LÁSKA...

AnjaVCL
10.08.2018 5 z 5

Tohle není úplně knížečka pro nějakou konvenční výuku náboženství a je to tak dobře. Ouředník se toho rozhodně nebojí. :)

elpiska
16.02.2012 5 z 5

Jedna z knížek, které nelze číst souvisle. Má podtitul Slova, rčení a úsloví biblického původu a formu slovníku, jednotlivá hesla Ouředník vysvětluje pomocí jiných úsloví - a jak jinak, než mistrně. ;)