Anička, žabičky a jejich přátelé

Anička, žabičky a jejich přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125986/anicka-zabicky-a-jejich-pratele-125986.png 4 14 6

Třetí kniha v edici určené začínajícím čtenářům vypráví o docela obyčejné holčičce Aničce, která jednoho léta zažije neuvěřitelné dobrodružství. Skamarádí se s žabičkami ze svých holinek a zjistí, že ožijí, když si to přeje, ale také s jedním trochu neobvyklým tvorem, který se narodil v trávě za starou kůlnou. Společně budou muset dokázat několik odvážných kousků, které prověří jejich přátelství.... celý text

Bonda
14.09.2023

Knížka se mi líbila, ale druhá kniha autorky (Ondráškova abeceda) se mi zdá zdařilejší. V knize o Aničce autorka poněkud tlačí na výchovnou pilu. Měla bych námitky i proti konkrétním místům. Například v zajímavé kapitole o tom, jak se jedna postava příliš upnula na svou lásku k jahodám, jí jiná postava vysvětluje silnými slovy: "Onemocněla jsi sobeckou touhou a horečkou lakoty." Charaktery postav i magické příhody, které postavy zažívaly, mi občas připomínaly svět Křemílka a Vochomůrky. Knížku každopádně zkusím přečíst doma a uvidíme, co na to malá posluchačka.

Ishir
08.03.2019 4 z 5

Pěkný příběh

GaleW
09.09.2018 5 z 5

Pro malé holčičky kouzelná knížka, příběhy o opravdovém přátelství, laskavé a velmi čtivé. Doporučuji všem maminkám malých princezen.

Nejedlinka
01.03.2018 5 z 5

Skvělá knížka! Dostala jsem ji k narozeninám a moc se mi líbilo že je to o holčičce která se snaží skamarádit s každým koho potká. Takže pět hvězdiček

Matematicka
08.04.2017 5 z 5

Česká autorská kniha pro začínající čtenáře, která pro mě byla tak trochu zjevením. A to jak obsahem, tak stylem. Běžné příhody ze života malé Aničky. Anička např. přemýšlí, co dát babičce k narozeninám... Ale pátrá ne v obchodním centru, ale v přírodě. A podaří se jí připravit dárek, ze kterého má babička upřímnou radost. I styl psaní je výborný. Krásně se nám s dětmi četla a ani se nedivím, že tato kniha už je dávno všude vyprodaná :-(

klarian
23.04.2014 5 z 5

Velmi vtipná knížka pro začínající čtenáře (a jejich rodiče). :)

draci léto pro děti od 6 let pro začínající čtenáře

2015  72%Ondráškova abeceda