Na kolenách

Na kolenách https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511975/bmid_na-kolenach-rBF-511975.jpg 5 3 3

Andrej Bojar série

Lietadlo plné ľudí. Každý jeden z nich v bezprostrednom ohrození života. A s nimi na palube je aj on. Andrej Bojar. Bývalý vymáhateľ podsvetia a majster thajského boxu. Vracia sa z dovolenky v zahraničí. Je však unavený, zranený a vôbec nemá chuť na plané reči so spolucestujúcim. Jediné, po čom túži, je oddýchnuť si. Čo keď mu ale práve tieto plané reči môžu zachrániť život? Rovnako ako všetkým ostatným v lietadle. Voľné pokračovanie úspešného románu Vtedy a tam. Ako napínavý triler pútavo kombinuje prvky detektívky, psychológie, hororu, bojových umení a akcie. Dielo sa odohráva na troch miestach: v Kolíne nad Rýnom, Moskve a napokon v lietadle letiacom vysoko nad oblakmi. Tri paralelné línie sa navzájom prelínajú a rozpracúvajú komplexné a brutálne medzinárodné sprisahanie, ktorého nitky čitateľ nemá šancu rozpliesť, až pokým, po viacerých nečakaných zvratoch, nenastane finálne rozuzlenie. Ide o samostatnú knihu, na vychutnanie si jej príbehu nie je vôbec potrebné čítať predošlé diely. UPOZORNENIE: Kniha je miestami výrazne brutálna a naturalistická. Preto sa rozhodne neodporúča slabším povahám.... celý text

patricia8137
03.08.2023 5 z 5

Kniha NA KOLENÁCH je 4. dielom zo série Andrej Bojar a voľným pokračovaním akčného trileru Vtedy a tam. Ide o samostatnú knihu a na užitie si jej príbehu nie je vôbec potrebné čítať predošlé diely, čomu som sa potešila, keďže je to moje prvé stretnutie s autorom. Kniha je rozdelená na 4 časti a dej sa odohráva na 3 miestach súčasne (Moskva, Kolín nad Rýnom, na letisku a pokračuje v lietadle). Najviac sa mi páčili kapitoly o hlavnom hrdinovi Andrejovi Bojarovi, odohrávajúce sa na letisku a v lietadle. Prostredníctvom rozhovorov, hlavne so Salvenmoserom, ktoré svižne odsýpali, som mala možnosť ho spoznať a obľúbiť si ho (pripomína mi Jacka Reachera od Lee Childa). Autorov štýl písania mi hneď sadol, opisy prostredia boli vykreslené tak akurát, aby si čitateľ spravil obraz a vedel si ich predstaviť, neboli zbytočne dlhé, neodpútavali ma od samotného deja, čo považujem za pozitívum. Kapitoly končili tak, že nútili čitateľa pokračovať ďalej v čítaní, takže som nemala inú možnosť a čítala som nedočkavo ďalej a ďalej. Príbeh rýchlo plynul a na prvý pohľad nesúvisiace dejové línie sa navzájom prelínali a vzájomne dopĺňali. Niektoré scény autor napísal tak, až mi behal mráz po celom tele, boli veľmi realistické (v pozitívnom zmysle - nevadia mi brutálne scény). Tento napínavý triler kombinuje prvky detektivky, psychológie, hororu, bojových umení, a akcie, preto neváhajte a určite po ňom siahnite. Nielenže si užijete kvalitne napísaný príbeh, ale jeho kúpou podporíte aj telesne znevýhodnené deti a dospelých.

Vknihách
06.07.2023 5 z 5

svižné, akčné, prepracované

Na kolenách je presne také čítanie. Ak teda holdujete žánru triller, autora Juraja Gerbela si rozhodne nenchajte ujsť.

Pred časom som mala možnosť prečítať si autorovu knihu Príliš neskoro. Síce som vtedy mala pár poznámok, tentoraz nemám proti ani mäkké F.

Autor kapitoly pomenoval TU, TAM a časom sa pridalo aj MEDZI. Je to originálne, viete kde sa daná kapitola odohráva, ale neviete kto v nej, alebo v určitej časti, bude dominovať. Juraj totižto vytvoril celú plejádu postáv. Dobrých, zlých, v Rusku, Nemecku aj vo vzduchu. Čo je ale zvláštne, v najlepšom slova zmysle, že sa mi ten zástup postáv vôbec neplietol! Vždy som vedela kto je kto a dovolím si tvrdiť, to je u mňa rarita! Preto snímam klobúk pred talentom Gerbela nielen v písaní akčných, napínavých scén, dychberúcich a neočakávaných zápletiek, či dokonca do detailov premyslenom, prepracovanom deji. U mňa Juraj vyfasuje špeciálne miesto vo vytváraní a opise postáv, ktoré sú špecifické, svojské, či sa jedná o vagabundov, obete alebo o vykreslenie samotného hlavného hrdinu Andreja Bojara. Toho žeriem a vizualizujem si ho tak trochu ako Keanu Reevesa(aj keď to nie je celkom moja šálka kávy). Podľa opisu, mrštnosti, pohotových reakcií ale tá Andrejova hlava tú by som teda chcela!

Veľmi sa mi páči, ako autor vyskladá dej. V úvode vás vhodí do situácií, ktoré spolu na prvý, ani druhý, dokonca ani na tretí pohľad nijako nesúvisia. Gerbel pomaly nitky svojho príbehu odmotáva a vy budete žasnúť, akým smerom sa dej bude uberať, so zatajeným dychom budete čakať, ako sú prepletené osudy postáv, čo je jadrom celého tohto príbehu, ale najmä, a to vám garantujem, budete čítať ako na ihlách, pretože budete nutne potrebovať vedieť kto sa skrýva za tajomnou postavou ON. Zaručene pri odhalení zalapáte po dychu! A tie špecialitky, ktoré má ON za ušami (v jednom momente sa mi tak skrúcal žalúdok, akoby sa na ňom robil námornícky uzol) x_x myslím, že sa na svet budete pozerať úplne inak!

Ďakujem, Juraj Gerbel, za možnú paranoju, ktorá po tomto príbehu hádam vzklíči v nejednom čitateľovi.

PitoR
27.02.2023 4 z 5

„Šťastie praje pripraveným.“
Na zoznámenie s autorom som sa chystal už skôr, ale nakoniec to vyšlo až začiatkom tohto roka. A začal som z druhej strany, od najnovšej knihy – dal som na radu samotného Juraja Gerbela…

„Priemerný človek v sebe prechováva silnú, hoci málokedy vnímanú potrebu stať sa stredobodom vzrušujúceho diania. Pochopiteľne, nemalo by byť príliš nebezpečné. Iba trošku. Iba nepatrne. Stačia mierne náznaky; ako pri pozeraní pútavého, akčného filmu.“

Andrej Bojar, bývalý vymáhateľ dlhov v thajskom podsvetí a expert na ázijské bojové umenia, sa na letisku v Moskve pripletie do cesty ľuďom spojeným s ruskou mafiou a to neveští nič príjemné. Ak sa raz dáte na kšefty s podsvetím, musíte rátať s tým, že jedného dňa tá bublina praskne. A o tom sa presvedčili aj bratia Tollerovci, nemeckí manažéri z firmy WagenFlex, zaoberajúcej sa výrobou súčiastok v automobilovom priemysle. Dej sa súčasne prelína na troch frontoch: Moskva – Kolín nad Rýnom – letiace lietadlo na trase Moskva-Budapešť a o prekvapivé momenty nie je núdza. K tomu akčné scény, zahladzovanie stôp a likvidácia nepohodlných svedkov...

„Práve ste stretli skutočný život. Podajte si ruky.“

Môj prvý kontakt s Andrejom Bojarom dopadol na výbornú a kým na pulty dorazí piata gerbelovka Kto sa bojí svetla? (jeseň 2023), pokúsim sa dohnať resty, pričom zostanem verný poradiu, tak ako mi „prikázal“ Juraj Gerbel, takže sa v blízkej dobe teším na trojku – Vtedy a tam. A vy, ktorí ste na tohto nášho autora ešte nenarazili, pritom máte radi napätie a dobrodružstvo – skúste. Myslím, že nebudete sklamaní. A kúpou kníh podporíte aj telesne postihnutých ľudí.

Juraj Gerbel
slovenská, 1989
2019  80%Otoč sa
2020  72%Príliš neskoro
2022  93%Na kolenách
2021  80%Vtedy a tam
2023  %Kto sa bojí svetla?

Kniha Na kolenách je v