Andersenka

Andersenka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193697/andersenka-193697.jpg 4 31 5

... dievčatá ma volajú ANDERSENKA a niekedy ma aj otec tak osloví, celkom potichu, aby to mama nepočula. Znie to takmer ako pohladkanie a to ma s tou hlúpou prezývkou trochu zmieruje, ale dievčatá by som najradšej zaškrtila. A seba tiež, pretože ked už klamem, mám klamať tak, aby to nikto nezistil. Napokon, ktoré pätnásťroční dievča by netúžilo stať sa filmovou herečkou, úspešnou spisovateľkou, speváčkou alebo nejako ináč slávnou ženou. Výnimkou nie je ani hrdinka tohto románu — Andrea, ktorú prezývajú Andersenka, pretože si vie úžasne vymýšľať. Lenže niekedy sa do vlastných výmyslov tak zamotá, že sama nevie, kam z konopí.... celý text

Novely Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Andrsenka , 1978

Radka1911
25.05.2023 4 z 5

Jeden z mých oblíbených dívčích románků který by zřejmě dnešní mladé slečny příliš nezaujal.

Pebra
23.04.2022 4 z 5

Ukecaná Andrea žijící v osmdesátkách, kde byly jiné poměry než dnes a z dnešního pohledu to čtenářky může otravovat. Každopádně výmysly měla dobré. Jako kamarádku bych ji však nechtěla :).

SSTknihy
14.08.2018 3 z 5

Andrea má tak trochu nos nahoru, a když si ji filmaři vyberou do užšího kola pro případné natáčení, považuje se rovnou za filmovou hvězdu. Když se pak ukáže, že to s tou hvězdnou kariérou nebude až tak růžové, začne si vymýšlet historky, že by i Andersen záviděl. Jenomže se jí to poněkud vymkne z ruky a bude mít co dělat, než dá věci zase do pořádku. No, ještě, že má po svém boku věrného přítele Donáta!

PajaMaya
15.03.2015 3 z 5

Hlavní hrdinka příběhu je rozmazlená a hloupá nána, která žije v představě, že se z ní celý svět posadí na prdel. To bohužel celou knížku jaksi sráží...

WEIL
08.08.2011

Moderní Robinsonka. Na rozdíl ale od té od Majerové, tak tahle už žije v lepší době, kde se nebojuje o krajíc chleba.