Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/bmid_andele-smrti-IhM-412851.png 4 1038 1038

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Missing Ones , 2017

kofola33
14.10.2019 5 z 5

Dost dobra detektivka. Cteni melo spad, libily se mi ty kratke kapitolky, nemusela jsem dlouho cekat, abych se dozvedela dalsi souvislosti. Tema pedofilie a cirkve je samo o sobe silnym tematem a pribeh Lottie bude jiste taky stat za to! Autorka vydala uz 7.dil, tak jen doufam, ze to nekdo brzo prelozi, nechce se mi to louskat anglicky.

Jamra
13.10.2019 3 z 5

Vlastně fajn čtení. Není co vytknout, ale ani co vyzdvihnout. Svižný spád děje, občas zmatek v postavách, ale fajn.

Dajine
11.10.2019 4 z 5

Detektivka s rychlým spádem děje, všechno do sebe hezky zapadá, jen ten konec mi přišel trochu překombinovaný. Ale to život občas i je.

kramlinka88
08.10.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, místy jsem asi až nedýchala :-) Ty detaily někdy byly sice velmi kruté, ale prostě to do sebe vše skvěle zapadalo, už se opravdu nemůžu dočkat další knihy ze série Lottie Parker ;-) doporučuji !!!

Leniii
05.10.2019 5 z 5

Pecka! Hodně slušná detektivka! Zajímavá zápletka..a ten zvrat na konci? Brada dole!
Těším se na další setkání s touhle policejní bandou!

knihomolkadorfa
02.10.2019 5 z 5

Skvělá, perfektně napsaná detektivka, od které se není možné odtrhnout. Napětí gradovalo, takže jsem nešla spát, dokud jsem nedočetla. Jen na konci knihy, zřejmě vinou překladu, občas záměna jmen Jason a James. Doufám, že se se sympatickou Lottie ještě někdy setkáme.

Nekťa
22.09.2019 5 z 5

Sympatická vyšetřovatelka, dobře promyšlený a napsaný příběh s postupně odkrývanými tajemstvími. Slibný začátek nové série, doporučuji!

rodak
22.09.2019 5 z 5

Perfektní.Napětí od začátku do konce.Je zaděláno na skvělou serii.

k.chilli
20.09.2019 3 z 5

Dobrá kniha, zajímavý příběh, ale myslím si, že měla daleko větší potenciál a dalo se z příběhu vytěžit daleko více...

Terez25
18.09.2019 5 z 5

Kniha byla čtivá, bavila mě moc. Sympatické postavy, slušná zápletka. Přesně tenhle typ detektivek mám nejradši. Doporučuji k přečtení.
Těším se na další díly.

Ajuszka
16.09.2019 5 z 5

Dobré čtivo. Doufám, že tohle nebyl poslední případ Lottie, kniha se četla dobře, udržovala vás v pozoru avšak vraha už jsem pak tak nějak tipovala.Autorku ale určitě doporučuji všem milovníkům detektivek.

-markéta-
10.09.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem opět sáhla po detektivce a opět super!
Autorka knihu napsala velmi poutavě. Moc se mi líbilo, že kapitoly byly krátké, a tak jsem si vždy řekla "poslední kapitolu, hmm, tak ještě další, ta je taky krátká" a v podstatě takhle jsem měla knihu přečtenou v podstatě hned.
Velmi mě kniha bavila a moc se těším na další autorčinu knihu! Do konce knihy jste vlastně nevědli, jak skončí - obvinili jste všechny.
Určitě doporučuji!

berila
09.09.2019 5 z 5

Příjemné překvapení, velmi dobře napsané, určitě sáhnu po další knize autorky.

Mandlevest
09.09.2019 5 z 5

Tahle knížka mě intuitivně lákala k přečtení ještě před jejím vydáním a tak jsem si ji zamluvila v knihovně hned jak to šlo. A dobře jsem udělala, byla jsem lapená po pár stránkách knihy. Hlavní postavu inspektorku Lottii Parkerovou jako bych už znala, je to trošku mix Eriky Fosterové s Kim Stoneovou, ale možná proto mi byla ze všech tří nejsympatičtější. I když téma pedofilie nečtu zrovna ráda, v této knize to bylo tak napínavé, že mně to až tolik nevadilo. Milovníkům dobré krimi určitě doporučuji a těším se na další případ, který by měl vyjít ještě letos.

Ulala
08.09.2019 4 z 5

Podle mně na první knihu autorky tohoto žánru je to velmi dobré. Čtivé, temné, sice v některých místech trochu natažené, ale čtenář se "zakousne" a s každou kapitolou očekává nějaký další zvrat. Ráda si přečtu další knihu v sérií, abych se dozvěděla jak se vyvíjí život Lottie Parkerové.

monika0356
01.09.2019 5 z 5

Chytlavý příběh, přečteno jedním dechem, za mě rozhodně spokojenost :)

wendulka321
01.09.2019 3 z 5

Určitě čtivý a zajímavý příběh. Podobná zápletka je v každé druhé detektivce, tak nevím z čeho mi měla spadnout brada. Ale určitě stojí za přečtení.

L.Helena
23.08.2019 4 z 5

Rozhodně čtivá kniha, zajímavý příběh, i když jsem teda nepochopila, co je myšleno tím zvratem, který mi měl způsobit spadnutí brady.
Ve většině detektivek z poslední doby jakoby byl stejný/á hlavní vyšetřovatel/ka. Má neutěšený osobní život, potýká se nejen se závislostí, ale i nesympatickými kolegy, mezi nimi má však většinou jednu spřízněnou duši (se kterou pokud přímo nespí, tak je mezi nimi alespoň sexuální napětí) nadřízení mu házejí klacky pod nohy a tak musí bojovat o to, aby vůbec mohl vyšetřovat... Jako by v kriminalistické branži neexistovaly jiné charaktery.

gad
22.08.2019 5 z 5

Hodně dobré. Ponurý příběh se zvolna rozvíjí a nabírá na obrátkách, počet podezřelých narůstá, až přijde nečekané rozuzlení. Doporučuji.

Lindulinek
19.08.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, plná překvapení. Závěr jsem nečekala a moc se mi líbil

Patricia Gibney
irská, 1962